TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Објавени номинациите за Златен глобус

А1 On - 06.12.2018

Во Лос Анџелес денеска беа објавени номинациите за овогодишната кандидати за филмските награди Златен глобус. Номинираните во дури 25 категории ги презентирани актерите Тери Крувс, Данаи Гурира, Лесли Ман и Кристијан Слејтер.

Лејди Гага и Никол Кидман ќе се борат за „Златен глобус“

Локално - 06.12.2018

Лејди Гага и Никол Кидман беа номинирани за наградата „Златен глобус“ за најдобра актерка во категоријата „Драматичен филм“. Познатата поп пејачка беше номинирана за престижната награда за нејзиното учество во филмот „A Star Is Born“, а ...

Златен глобус 2019: „Vice“ и „A Star Is Born“ со најмногу номинации

Кајгана - 06.12.2018

Објавена е листата со номинации за 76 доделување на Златните глобуси, а годинава има неколку фаворити кои доминираат за наградите што ќе се доделат на 6 јануари 2019 година. Само 88 луѓе гласаат за номинираните и победниците.

Објавени номинациите за Златен глобус

Либертас - 06.12.2018

Во Лос Анџелес денеска беа објавени номинациите за овогодишната кандидати за филмските награди Златен глобус. Номинираните во дури 25 категории ги презентирани актерите Тери Крувс, Данаи Гурира, Лесли Ман и Кристијан Слејтер.

Објавени номинациите за Златен глобус

Вечер - 06.12.2018

Во Лос Анџелес денеска беа објавени номинациите за овогодишната кандидати за филмските награди Златен глобус. Номинираните во дури 25 категории ги презентирани актерите Тери Крувс, Данаи Гурира, Лесли Ман и Кристијан Слејтер.

Објавени номинациите за Златен глобус

Локално - 06.12.2018

Во Лос Анџелес денеска беа објавени номинациите за овогодишната кандидати за филмските награди Златен глобус. Номинираните во дури 25 категории ги презентирани актерите Тери Крувс, Данаи Гурира, Лесли Ман и Кристијан Слејтер.

Објавени номинациите за Златен глобус

Курир - 06.12.2018

Номинациите за Златен глобус се најчесто точно навестување за тоа каков расплет ќе треба да се очекува на доделувањето на Оскарите, и меѓу фаворитите е филмот A Star is Born. Преносот на 76. Златен глобус ќе може да се гледа во 210 држави во светот.

Објавени номинациите за Златен глобус

MTM - 06.12.2018

– Во Лос Анџелес денеска беа објавени номинациите за овогодишната кандидати за филмските награди Златен глобус. Номинираните во дури 25 категории ги презентирани актерите Тери Крувс, Данаи Гурира, Лесли Ман и Кристијан Слејтер.