TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

1tv - 12.01.2019

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица ...

Трагедија во струмичко: Малолетничка го загуби животот, две лица повредени откако излетале со автомобил

Курир - 12.01.2019

Петнаесет годишно девојче го загуби животот, а две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени во сообраќајна несреќа која утринава во 04,30 часот била пријавена на излез од Струмица кон с.Дабиле.

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Слободен Печат - 12.01.2019

Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски таблички излетало од патот. Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во ...

Трагедија во струмичко: Малолетничка го загуби животот, две лица повредени откако излетале со автомобил

Нетпрес - 12.01.2019

Петнаесетгодишно девојче го загуби животот, а две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени во сообраќајна несреќа која утринава во 04.30 часот била пријавена на излез од Струмица кон с.Дабиле.

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Локално - 12.01.2019

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица ...

15 – годишно девојче загина во сообраќајна несреќа на излез од Струмица

Канал5 - 12.01.2019

Утрово во 4,30 во тешка сообраќајна несреќа загина 15 годишно девојче од с.Радово. Возачот на 21 годишна возраст и другата сопатничка на 20 годишна возраст со тешки повреди се пренесени во струмичката болница.

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Либертас - 12.01.2019

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица ...

Трагедија во Македонија: Возило излета од патот, на лице место почина ученичка

Press24 - 12.01.2019

Во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон селото Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од 21-годишниот Ф.С. од селото Радово-струмичко, излетало од патот.

Загина 15 годишно девојче во сообраќајна несреќа

Независен - 12.01.2019

Петнаесетгодишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, Струмичко, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од ...

Петнаесетгодишно девојче загина во сообраќајка во Струмица

А1 On - 12.01.2019

Возило „фолксваген кеди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Ф.С. (21) од село Радово излетало од патот на излезот од Струмица кон село Дабиле. Во несреќата загинала 15-годишна сопатничка од село Радово. Возачот и другата сопатничка Н.С.

Тешка сообраќајка во Струмичко

Пулс24 - 12.01.2019

Во сообраќајна несреќа која утринава во 04:30 часот била пријавена на излез од Струмица кон с. Дабиле животот го загуби петнаесетгодишно девојче, а две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени.

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

MTM - 12.01.2019

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица ...

Струмичанец со „Фолксваген кеди“ излетал од пат во близина на селото Дабине

24Инфо - 12.01.2019

На 12.01.2019 година во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот.

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

Сител - 12.01.2019

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица ...

Почина 15-годишнo девојче од Струмица во сообраќајна несреќа

Скопје1 - 12.01.2019

На 12.01.2019 година во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот.

Загина 15 годишно девојче во сообраќајка кај Струмица

еМагазин - 12.01.2019

Петнаесет годишно девојче од селото Радово загина утрово во сообраќајна несреќа што се случи кај селото Дабиле, а две лица се повредени и се пренесени во струмичката болница. Според полицијата, во 4,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица ...

Петнаесетгодишно девојче почина во сообраќајка во Струмичко

+инфо - 12.01.2019

Петнаесетгодишно девојче го загуби животот, а две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени во сообраќајна несреќа која утринава во 04.30 часот била пријавена на излез од Струмица кон село Дабиле.

Загина 15 годишна девојка во сообраќајна несреќа

ТВ21 - 12.01.2019

На излезот од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот. На местото на настанот починала сопатничка на возраст од 15 години од ...

Загина 15 годишна девојка во сообраќајна несреќа

4NEWS - 12.01.2019

На излезот од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот. На местото на настанот починала сопатничка на возраст од 15 години од ...

Во сообраќајна несреќа во Струмица загина 15-годишно девојче

Макфакс - 12.01.2019

Синоќа околу 4 часот и 30 минути на излез од Струмица кон село Дабиле се случила сообраќајна несреќа. Како што соопштија од полицијата патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од 21-годишниот Ф.С.

Во сообраќајна несреќа во Струмица загина 15-годишно девојче

Точка - 12.01.2019

Синоќа околу 4 часот и 30 минути на излез од Струмица кон село Дабиле се случила сообраќајна несреќа. Како што соопштија од полицијата патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од 21-годишниот Ф.С.

Утрово трагедија во Македонија: Загина 15 годишно девојче, има повредени

Centar - 12.01.2019

На 12.01.2019 година во 04,30 часот било пријавено дека на излез од Струмица кон с.Дабиле, патничко моторно возило „Фолксваген кеди“ со струмички регистерски таблици, управувано од Ф.С.(21) од с.Радово-струмичко, излетало од патот, дознава Centar.mk ...