TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Навивам за Надал, ама плачев поради Ѓоковиќ“

Gol.mk - 13.10.2021

Новак Ѓоковиќ не успеа да го освои календарскиот Грен слем, но и да стане најтрофејниот тенисер во светот по бројот на трофеи од турнирите од „големата четворка“. Во финалето на УС Опен беше поразен од Данил Медведев, а во самиот финиш и по мечот се ...

Добри вести за тенисот: Надал се врати на теренот (ВИДЕО)

Дерби - 13.10.2021

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал нема по добро да ја памети оваа календарска година во која не успеа да додаде ниту една грен слем титула на своето конто, но и воедно се мачеше со повреди поради која пропушти доста важни настани, турнири, повреда ...

Медведев: Сонувам да бидам број еден, но оваа година тоа не сум јас

Дерби - 12.10.2021

Данил Медведев го спречи Новак Ѓоковиќ во обидот да испише историја и не му дозволи да освои календарски слем во Њујорк, а сега по првите две победи на Индијан Велс, почна да му се поставува прашањето за првото место на АТП листата.

Можен крај на доминацијата: Се поизвесно е дека Ѓоковиќ нема да го дочека ноември на првото место на АТП листата

Дриблинг - 12.10.2021

Данил Медведев продолжи да ниже победи и да се приближува на првото место на АТП листата. Рускиот тенисер го победи Филип Крајинпвиќ со 6:2, 7:6 и се пласираше во финалето на Мастерсот во Индиан Велс.

Србин не успеа да му помогне на Новак, Медведев чекор поблиску до првото место на АТП

Спортманија - 12.10.2021

Русинот засега победува според планот во Индијан Велс, следна пречка му е Бугаринот Димитров. Рускиот тенисер Данил Медведев ако го освои Мастерс турнирот во Индијан Велс, од 1 ноември ќе биде на првото место на АТП ранг-листата на најдобри светски ...

И Ноле се вакцинирал?

Република - 04.10.2021

Американските медиуми тврдат светскиот рекорд број 1 Новак Ѓоковиќ се вакцинирал. Иако за тоа немаат конректен доказ, ја користат фотографијата од еден музички настан во САД на кој Нол присуствувал а за кој било неопходно да имаш сертификат за ...