TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осумнаесетгодишник нападнат во автобус на ЈСП

Макфакс - 16.05.2019

Осумнаесетгодишно лице било нападнато во автобус на ЈСП, кој сообраќал во правец од Бит-пазар кон Автокоманда. Како што соопшти МВР, според пријавата, нападот го извршиле група млади лица кои потоа побегнале.

Тинејџер претепан во автобус на ЈСП

Курир - 16.05.2019

На 15.05.2019 година околу 13:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.(18) од Скопје.

МОДОМ: Да се дозволи пристап за домашните миленици во автобусите на ЈСП

1tv - 15.05.2019

По примерот на развиените земји од Европската Унија ќе предложиме до советот на Град Скопје да се разгледа можноста да се дозволи пристап за домашни миленици во автобусите на ЈСП. Потребата и бенефитите од истото се големи како за полесен и безбеден ...

Осумнаесетгодишник нападнат во автобус на ЈСП

Н.Македонија - 16.05.2019

Осумнаесетгодишно лице било нападнато во автобус на ЈСП, кој сообраќал во правец од Бит-пазар кон Автокоманда. Како што соопшти МВР, според пријавата, нападот го извршиле група млади лица кои потоа побегнале.

Момче нападнато во автобус на ЈСП

Press24 - 08.10.2019

Момче било нападнато и ограбено вчера во автобус на ЈСП. 24-годишниот Ф.М.од Берово вчера во СВР Скопје пријавил дека околу 15.20 часот во автобус број 55 на улицата „Никола Карев“, четири лица физички го нападнале и му одзеле лични предмети.

Град Скопје да дозволи пристап за домашните миленици во автобусите на ЈСП – бараат младите од ДОМ

ММС - 15.05.2019

Откако ЈСП соопшти дека во градските автобуси, лицата со попреченост ќе може да се возат со нивните кучиња придружници, Младинската организација на ДОМ ќе предложи до Советот на Град Скопје да биде разгледана можност, во автобусите да се дозволи ...

Тројца насилници нападнале момче во автобус на ЈСП

24Инфо - 16.05.2019

Осумнаесет годишно момче било претепано од тројца насилници, вчера во автобус на ЈСП. Според полицијата, вчера околу 13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот Александар Македонски, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит ...

Во автобус на ЈСП, група млади нападнале момче

Скопје1 - 16.05.2019

На 15.05.2019 година околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.

Инцидент во автобус на ЈСП: Група млади луѓе нападнале скопјанец

Скопје инфо - 16.05.2019

Вчера околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.(18) од Скопје, по што побегнале.

Инцидент во автобус на ЈСП кај Бит-Пазар

Centar - 16.05.2019

На 15.05.2019 година околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.

Нападнат 18 годишник во автобус на ЈСП

Опсервер - 17.05.2019

На 15.05.2019 година околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.