TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Макрон повика на одбрана на демократијата во ЕУ

Макфакс - 17.04.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика Европејците да се спротивстават на растечкиот авторитаризам и да ја обноват својата посветеност кон демократијата. “Не сакам да припаѓам на една генерација на месечари кои го заборавиле сопственото ...

Макрон предлага создавање Фонд за поддршка на локалните заедници кои прифаќаат бегалци

А1 On - 17.04.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска предложи формирање Фонд на ЕУ за поддршка на локалните заедници кои прифаќаат бегалци. Како што јави АФП, ваквиот предлог на Макрон се смата за обид за надминување на проблемот со бегалците, кој важи за ...

Штрајковите и протестите нема да го спречат во неговата цел!

Денар - 16.04.2018

Претседателот на Франција, Емануел Макрон на домашно поле ја оправда својата стратегија за подигнување на економијата, преку укинување на одредени привилегии на работниците. И тоа, во ист временски период кога јавноста е вознемирена поради измените ...

Макрон: Локалните заедници кои прифаќаат бегалци да бидат помогнати од посебен фонд на ЕУ

Н.Македонија - 17.04.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска предложи формирање Фонд на ЕУ за поддршка на локалните заедници кои прифаќаат бегалци. Како што јави АФП, ваквиот предлог на Макрон се смета за обид за надминување на проблемот со бегалците, кој важи за ...

Илјадници луѓе протестираа во Франција, Шпанија и во Унгарија

24 Вести - 15.04.2018

Иако е недела европа ја тресеа протести. Ррформите во законот за работа предизвикаа масовни протести во француските градови Нант и Монпење по што полицијата привела привела 63 лица. Во нередите се повредени девет полицајци.

ВИДЕО: Десетици уапсени по насилните синдикални протести во Франција

А1 On - 15.04.2018

Француската полиција уапси 63 лица по вчерашните безредија во градовите Нант и Монтпелие, во кои беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел Макрон се обидува да ...

Хаос во Франција: Демонстрантите го „обесија“ Макрон (ВИДЕО)

Курир - 15.04.2018

Француската полиција привела 63 лица, а девет полицајци се повредени во протестите во градовите Нант и Монпеље поради измена во законот за работа. За време на протестите во саботата остетени се повеќе бизнис објекти и јавни институции во Нант и ...

Макрон предлага создавање Фонд за поддршка на локалните заедници кои прифаќаат бегалци

Локално - 17.04.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска предложи формирање Фонд на ЕУ за поддршка на локалните заедници кои прифаќаат бегалци. Како што јави АФП, ваквиот предлог на Макрон се смата за обид за надминување на проблемот со бегалците, кој важи за ...

(Видео) Апсења во Франција, повредени девет полицајци

Макфакс - 15.04.2018

Во вчерашните демонстрации во Франција, полицијата уапси 63 лица по улиците во градовите Нант и Монтпелие. Во нередите беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел ...

Судири во Франција: 63 уапсени, повредени полицајци

Канал5 - 15.04.2018

Француската полиција приведе 63 лица, а девет полицајци се повредени во протестите во градовите Нант и Монпеље поради измените во законот за работа. Во текот на протестите во саботата оштетени се повеќе бизнис објекти и јавни институции во Нант и ...

Десетици уапсени по насилните синдикални протести во Франција

Независен - 15.04.2018

Француската полиција уапси 63 лица по вчерашните безредија во градовите Нант и Монтпелие, во кои беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел Макрон се обидува да ...

Хаос во Франција: Демонстрантите го „обесија“ Макрон

Сител - 15.04.2018

Француската полиција привела 63 лица, а девет полицајци се повредени во протестите во градовите Нант и Монпеље поради измена во законот за работа. За време на протестите во саботата остетени се повеќе бизнис објекти и јавни институции во Нант и ...

Апсења во Франција, повредени девет полицајци

Орбис - 15.04.2018

Во вчерашните демонстрации во Франција, полицијата уапси 63 лица по улиците во градовите Нант и Монтпелие. Во нередите беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел ...

Над 60 уапсени по насилните синдикални протести во Франција

Тера - 16.04.2018

Француската полиција привела 63 лица, а девет полицајци се повредени во протестите во градовите Нант и Монпеље поради измена во законот за работа. За време на протестите во саботата остетени се повеќе бизнис објекти и јавни институции во Нант и ...

Над 60 уапсени по насилните синдикални протести во Франција

Р.С.Европа - 15.04.2018

Француската полиција уапсила 63 лица по безредијата во градовите Нант и Монтпелје, во кои беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел Макрон се обидува да ја ...

Десетици уапсени по насилните синдикални протести во Франција

Сител - 15.04.2018

Француската полиција уапси 63 лица по вчерашните безредија во градовите Нант и Монтпелие, во кои беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел Макрон се обидува да ...

Насилни протести во Франција: Десетици приведени

Република - 15.04.2018

Француската полиција уапси 63 лица по вчерашните безредија во градовите Нант и Монтпелје, во кои беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел Макрон се обидува да ...

Десетици уапсени по насилните синдикални протести во Франција

Алсат-М - 15.04.2018

Француската полиција уапси 63 лица по вчерашните безредија во градовите Нант и Монтпелие, во кои беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел Макрон се обидува да ...

Десетици уапсени по насилните синдикални протести во Франција

ТВ21 - 15.04.2018

Француската полиција уапси 63 лица по вчерашните безредија во градовите Нант и Монтпелие, во кои беа повредени деветмина полицајци. Протестите избија поради најавената реформа на пазарот на трудот, со која претседателот Емануел Макрон се обидува да ...