TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чавков, Јовановски, Дурловски и „Бетмен“ остануваат во притвор

Телма - 12.01.2018

Екс министерот за внатрешни Митко Чавков останува во притвор одлучи Апелација која ги одби и неговата жалба, но и на уште 10-мина други осомничени за „Крвавиот четврток“. Во Шутка остануваат и организаторите на протестите Игор Дурловски и Богдан ...

Апелација ги потврди сите притвори

24 Вести - 12.01.2018

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков останува во Шутка. Апелациониот суд не ја прифати неговата жалба тој да биде пуштен од притвор. Одбиени се жалбите и на уште десет осомничени за насилствата во Собранието од 27 април.

Василевски не сакал да дојде на јавната седница во Апелација

24 Вести - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не беше спроведен од притворското одделение во затворот Шутооризари до Апелациониот суд на јавната седница на која се разгледуваше неговата жалба за продолжувањето на притворот поради настаните во Собранието на 27 април.

Пратеникот Сашо Василевски не сакал да присуствуа на јавната седница во Апелација

Фокус - 12.01.2018

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, одбил да присуствува на денешната јавна седница во Апелациониот суд, каде што се расправаше по однос на неговата жалба за продолжување на мерката притвор.

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

Алсат-М - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски, кој е еден од осомничените за настаните во македонското Собрание од 27 април, денеска не се појави на јавната седница во Апелацискиот суд каде се разгледува неговата жалба за притворот.

Апелација ги одби жалбите – единаесет обвинети остануваат во притвор

Алсат-М - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници вчера и денеска, соопшти дека се одбиени жалбите на ...

Апелација „пресече“ – Чавков, Дурловски, Илиевски и Јовановски остануваат во притвор

ТВ21 - 12.01.2018

Поранешниот министер за внатрешни Митко Чавков останува во притвор во Шутка, одлучи Апелација. Иако пред судиите тврдеше дека дал насоки за најбезбедно извлекување на пратениците на 27 април, Судот ја одби неговата жалба за укинување на притворот.

Василевски не дојде на седницата на која се разгледуваше неговата жалба

МРТ - 12.01.2018

Притворениот пратеник Сашо Василевски не дојде во скопска Апелација на јавната седница на која се разгледуваше неговата жалба за продолжување на притворот. Одбраната тврдеше дека Василевски можел да избега ако сакал, но се вратил кога дознал за ...

Апелација ги отфрли сите жалби за притворите за 27 април

Сител - 12.01.2018

Сите лица притворени поради настаните во македонското Собрание на 27 април остануваат во притвор. Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди ...

Владо Јовановски, Чавков, Бетмен, Дурловски и шефот на обезбедувањето на Трајко Вељаноски остануваат во притвор

Сакам да кажам - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје за продолжување на притворот во ...

На Василески не можело да му биде одземен имунитетот оти не го прашале дали се повикува на него, тврди адвокатот на ...

Сакам да кажам - 12.01.2018

Притворениот пратеник од ВМРО ДПМНЕ Сашо Василески од Охрид, иако побара пред новинари да ја образложи жалбата во Скопска апелација против продолжениот притвор, сепак, не беше спроведен од затворот Шутка.

Чавков, Дурловски и Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Макфакс - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на 10.1.2018 година и 11.1.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамките на ...

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

ТВ21 - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во скопска Апелација. Денеска во судницата се појави само адвокатот на обвинетиот, Александар Новакоски. Тој е обвинет за настаните од 27 април во ...

Дурловски, Чавков, Јовановски и другите остануваат во притвор

AKO - 12.01.2018

Поранешниот директор на бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и оперскиот пејач, Игор Дурловски , поранешниот началникот во Шестата управа во МВР, Оливер Поповски, шефот на обезбедувањето на екс спикерот Трајко Вељаноски, Горан Ѓошевски, како и ...

Апелација ги одби жалбите на Чавков, Јовановски, Дурловски и Илиевски

Мета - 12.01.2018

Апелацискиот суд ги одби жалбите на единаесетмина осомничени за насилствата во Собранието од 27 април, меѓу кои и поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, актерот Владо Јовановски, поранешниот директор на Македонската опера и балет ...

Апелација пресече, 11 осомничени остануваат во притвор во Шутка

Алфа - 12.01.2018

Одбраната на осомничените пред Апелација на јавните седници истакна дека нивните клиенти немаат намера да бегаат затоа што немаат никаква вина. Апелациониот суд ги отфрли жалбите на 11 осомничени за 27 април и го прифати барањето на Вишото Јавно ...

Апелација ги одби жалбите – единаесет обвинети остануваат во притвор

Бриф - 12.01.2018

Поранешниот директор на бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и оперскиот пејач Игор Дурловски остануваат во Шутка. Апелацискиот суд ги одби нивните жалби и не прифати укинување на мерката притвор или замена со поблага мерка.

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Мета - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале

Република - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски, бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Апелација одлучи: Чавков, Јовановски и Дурловски остануваат во притвор

Press24 - 12.01.2018

Апелација по одржаните јавни седници донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите за настаните од 27 април во Собранието, пренесе Макфакс. Оливер Поповски, Горан Ѓошевски, Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски, Мунир ...

Сашо Василевски не дојде на седницата за притворот

Sky - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во Апелациониот суд на која ќе се расправа дали да му биде укинат притворот. Во судницата дојде само неговиот адвокат Александар Новакоски, кој барал и тој да дојде на седницата, но ...

Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

ТВ21 - 12.01.2018

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија. Вчера, апелациските судии ги разгледуваа жалбите за продолжениот притвор на ...

Апелација ги одби жалбите: 11 обвинети за насилствата во Собрание остануваат во притвор

еМагазин - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници вчера и денеска, соопшти дека се одбиени жалбите на ...

Апелација под притисок на власта повторно одлучи: Обвинетите за 27 април остануваат во притвор

Република - 12.01.2018

Под силен притисок на власта, Апелација одлучи – Сите лица притворени поради настаните во македонското Собрание на 27 април остануваат во притвор. Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници донесе одлуки со кои ги одби како ...

Апелација ги одби жалбите, 11 обвинети остануваат во притвор

ТВ21 - 12.01.2018

Скопска Апелсација, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје за продолжување на притворот во Шутка на ...

Апелација: Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор

А1 On - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки ...

Апелација ги одби жалбите на Чавков, Јовановски, Дурловски и Илиевски

Слободен Печат - 12.01.2018

Апелацискиот суд ги одби жалбите на единаесетмина осомничени за насилствата во Собранието од 27 април, меѓу кои и поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, актерот Владо Јовановски, поранешниот директор на Македонската опера и балет ...

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Либертас - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Со притворот на Василевски, притворени се 60 илјади граѓани кои го избрале, рече адвокатот

Sky - 12.01.2018

Ние имаме 60 илјади граѓани против одлуката за притвор за Сашо Василевски бидејќи толку граѓани гласале за него, рече адвокатот Александар Новакоски на денешната јавна седница во Апелациониот суд.

Апелација одлучува по жалбата на Сашо Василевски, тој не дојде на седницата

Канал5 - 12.01.2018

Пратеникот Сашо Василевски, кој е еден од осомничените за настаните во македонското Собрание од 27 април, денеска не се појави на јавната седница во Апелацискиот суд каде се разгледува неговата жалба за притворот.

Чавков, Јовановски, Дурловски, Бетмен и уште седуммина остануваат во притвор

+инфо - 12.01.2018

Се очекува Апелација да ги соопшти одлуките за жалбите на уште седум обвинети кои се жалеа за изречената мерка притвор. Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството ...

Апелација одлучи: Обвинетите за 27 април остануваат во притвор

Вечер - 12.01.2018

Апелација одлучи – Сите лица притворени поради настаните во македонското Собрание на 27 април остануваат во притвор. Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ...

Апелација ги одби жалбите, Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Фокус - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу ...

Новаковски: Со притворот на Василевски, притворени се 60.000 лица кои гласале за него

Слободен Печат - 12.01.2018

Одбраната на притворениот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски на јавната седница во Апелацискиот суд побара укинување на притворот и одредување на друга мерка или предметот да се врати на повторно одлучување во Кривичниот суд.

Василевски не дојде на сослушувањето во Апелација...

Н.Македонија - 12.01.2018

Василевски не дојде на сослушувањето во Апелација Пратеникот Сашо Василевски, кој е еден од осомничените за настаните во македонското Собрание од 27 април, денеска не се појави на јавната седница во Апелациониот суд каде се разгледува неговата жалба ...

Апелација ги одби жалбите - единаесет обвинети остануваат во притвор...

Н.Македонија - 12.01.2018

Апелација ги одби жалбите - единаесет обвинети остануваат во притвор Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Вечер - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки ...

Судот ги одби жалбите за притворот на 11 осомничени за настаните од 27 април

Р.С.Европа - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Судот по одржаните седници вчера и денеска соопшти дека се одбиени жалбите на обвинетите ...

Aпелација одлучи - притворените за 27 април остануваат во Шутка

Канал5 - 12.01.2018

Скопска Апелација ги одби барањата на адвокатите на притворените . Сите остануваат во затворот во Шутка. Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како ...

Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Кајгана - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите во врска со настаните во Собранието на 27 април 2017 година.

Чавков, Јовановски, Дурловски, Бетмен и уште седуммина остануваат во притвор

МК News - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници вчера и денеска, соопшти дека се одбиени жалбите на ...

Апелација ги одби жалбите, Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Вечер - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу ...

Апелација ги одби жалбите – единаесет обвинети остануваат во притвор

Локално - 13.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите за изречените мерки притвор на единаесет лица осомничени за насилството во Собранието на 27 април. Апелацискиот суд по одржаните седници, соопшти дека се одбиени жалбите на обвинетите Оливер ...

Апелација ги одби жалбите, Чавков, Дурловски, Јовановски....остануваат во притвор

24 Вести - 12.01.2018

Апелациониот суд донесе 11 одлуки со коишто ги одби жалбите за притворите на осомничените за нередите во Собранието што се случија на 27 април. Тоа значи дека поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, организаторите на протестите „За ...

Чавков и уште 10 осомничени за 27 април остануваат во притвор

МКД - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје донесе одлука со која ги одби жалбите на осомничените и им го продолжи притворот на 11 осомничени. Меѓу нив е и поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, актерот Владо Јавоновски, оперскиот пејач Игор Дурловски и ...

Апелација: Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор

Локално - 12.01.2018

Апелација одлучи обвинетите Оливер Поповски, Горан Ѓошевски, Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски, Мунир Пепиќ, Душко Лазаров, Митко Пешов, Оливер Раудлов, Богдан Илиевски и Илија Славевски да останат во притвор.

Чавков, Дурловски, Јовановски и другите остануваат во притвор

iPortal - 12.01.2018

Апелациониот суд донесе 11 одлуки со коишто ги одби жалбите за притворите на осомничените за нередите во Собранието што се случија на 27 април. Тоа значи дека поранешниот министер за внатрешни работи, Митко Чавков, организаторите на протестите „За ...

Чавков, Јовановски и Дурловски остануваат во притвор

Курир - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје, по одржаните седници на ден 10.01.2018 година и 11.01.2018 година, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки на предметите ...

Апелација ги одби жалбите, Јовановски, Чавков, Дурловски и Бетмен остануваат во притвор

Либертас - 12.01.2018

Апелациониот суд Скопје донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу ...

Апелација: Обвинетите за „крвавиот четврток“ остануваат во притвор

Нова ТВ - 12.01.2018

Апелацискиот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите на осомничените за тероризам и уставно загрозување, по однос на настаните од 27-ми парил. Со тоа Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски и Богдан Илиевски, меѓу другите, остануваат во ...