TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисајловски: Куманово ќе биде предводник на огромната победа на ВМРО-ДПМНЕ

Kumanovo News - 30.06.2020

Носителот на листа на коалицијата „За обнова на Македонија“ во Втората изборна единица, Владо Мисајловски , вечерва најави голема победа на ВМРО-ДПМНЕ, која ќе започне од Куманово. Тој ги повика граѓаните масовно да гласаат на 15 јули, а притоа вети ...

Мисајловски: Имаме 1000 проекти, да има индустриска зона во Куманово, да продолжат експресните патишта, да има поголеми ...

Курир - 29.06.2020

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски вечерва се пред Кумановчани вети дека ќе разговара за сите проблеми што ги тиштат, за урбаниот хаос што се случува, за скараната централен и локална власт, кој поголем шериф да биде во ...

Мисајловски во Ѓорче Петров: Да го сочуваме македонизмот во сите нас

Независен - 29.06.2020

Играјќи на патриотски чувства, носителот на ВМРО-ДПМНЕ во „двојка“, Владо Мисајловски, денеска во Ѓорче Петров повика „да го сочуваме македонизмот во сите нас. Ова е патриотско Ѓорче. Овде постои емоција овде постои нешто што е свето.

Мисајловски: Да имаме 20% зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат – тоа е обновата

Курир - 29.06.2020

Гледам пред некој ден, имаат некој спот дека изградиле клинички центар во Ѓорче Петров. Дали вие го видовте? Не! Дали ги водивте оние 230 километри автопати? НЕ. Да не си поигруваат со нашата интелегенција.

Мисајловски од Ѓорче: Обновата е поголеми плати и пензии

+инфо - 29.06.2020

Се случија многу работи. Често пати ми велат кога има избори нешто лошо ти се случува. Но јас чувствувам обврска да терам позитивна кампања, да бидам позитивен, насмеан, да не направам криминал и корупција.

Мисајловски: Ги погледнав во очи моите сограѓани и побарав поддршка, а за возврат ветив дека нема да дозволам да се ...

Курир - 29.06.2020

Ова попладне сум во моето единствено Ѓорче Петров. Се видов со моите пријатели, соседи, роднини, сограѓани со кои секојдневно неформално се среќавам. На преубавата средба присутен беше и идниот премиер на Република Македонија, претседателот на ...

Куманово сака обнова: Огромна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата! (ФОТО)

Курир - 29.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителот на изборната листа во ИЕ2 Владо Мисајловски вечерва одржуваат средба со граѓаните на Куманово, каде ќе имат и свои обраќања пред присутните каде што ќе ја претстават и нивната програма за ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски и Мисајловски на средба со граѓаните во Куманово

Курир - 29.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителот на листа во ИЕ2, Владо Мисајловски, по средби со граѓаните во општина Ѓорче Петров, вечерва ќе ја посетат општина Куманово. Тие ќе имаат средби со граѓаните, ќе разговараат за нивните проблеми, ...

Мисајловски од Ѓорче Петров вети за 20 отсто зголемени пензии, повисоки плати и вработување на младите

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 () – Чувствувам обврска да водам позитивна кампања, да бидам позитивен, насмеан, да не направам криминал и корупција. Верувајте во мене верувајте во овие луѓе тука. Верувајте во Христијан Мицкоски, верувајте во коалиционите ...

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски и Мисајловски со граѓаните во Ѓорче Петров

Курир - 29.06.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителот на листа во ИЕ2, Владо Мисајловски, на средби со граѓаните во општина Ѓорче Петров. Настанот можете да го следите во живо на следниов ...

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Курир - 29.06.2020

Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во ИЕ 2 Владо Мисајловски. -Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, ...

Мисајловски: Младите избираат Обнова на Македонија!

Курир - 29.06.2020

Слободно можам да кажам дека младите луѓе се друштвото во кое сакам што почесто да се наоѓам. Енергијата, знаењето, полетноста и креативноста се квалитетите кои мора да се искористат во обновата на нашата држава.

Мисајловски: Обновата мора да се случи во сите слоеви на општеството и ние се обврзуваме на тоа

Курир - 29.06.2020

Во моментов сум во населеното место Автокоманда, општина Гази Баба. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Жаклина Пешевска ги посетивме дуќанџиите. Оваа категорија на граѓани, поради економската криза која што владее во државата, се сериозно ...

Мисајловски на средби со граѓаните во Шуто Оризари: Овие луѓе биле излажани и манипулирани од страна на СДСМ

Курир - 29.06.2020

На шестиот ден од изборната кампања, носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2, Владо Мисајловски, оствари средби со граѓани во општина Шуто Оризари. „Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Ерџан Демири ги посетивме жителите од населеното место ...

Трајановски, Мисајловски и Чулев во посета на Шуто Оризари

Курир - 29.06.2020

Продолживме со посета на населените места во Општина Шуто Оризари заедно со носителот на ИЕ2 Vlado Misajlovski и кандидатите за пратеници. На средбите ни се придружи и министерот за внатрешни работи на Република Македонија господинот Наќе Чулев кој ...

Мисајловски од Чаир: Граѓаните ќе можат да си го откупат дворното место без да бидат под притисок од општината

24Инфо - 28.06.2020

Денеска имам една убава прилика и можност да сум овде во Чаир, да разговараме со граѓаните за сите проблеми што ги имаат и да ја претставиме нашата програма. Денеска граѓаните ми кажаа дека тешко е да се живее тука во Чаир поготово бидејќи се ...

Мисајловски: Граѓаните ќе можат да си го откупат дворното место без да бидат под притисок од општината

MakPress - 28.06.2020

Денеска имам една убава прилика и можност да сум овде во Чаир, да разговараме со граѓаните за сите проблеми што ги имаат и да ја претставиме нашата програма. Денеска граѓаните ми кажаа дека тешко е да се живее тука во Чаир поготово бидејќи се ...

(ВИДЕО) Мисајловски од Чаир: Граѓаните ќе можат да си го откупат дворното место без да бидат под притисок од општината

А1 On - 28.06.2020

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица Владо Мисајловски, денеска се сретна со граѓаните во Чаир, каде ја претстави својата програма. Кога од СДСМ ветуваа дека ќе има 500 евра плата за секој, рече Мисајловски, ги заборавија овие граѓани ...

Мисајловски од Чаир: Граѓаните ќе можат да си го откупат дворното место без да бидат под притисок од општината

Канал5 - 28.06.2020

Денеска имам една убава прилика и можност да сум овде во Чаир, да разговараме со граѓаните за сите проблеми што ги имаат и да ја претставиме нашата програма. Денеска граѓаните ми кажаа дека тешко е да се живее тука во Чаир поготово бидејќи се ...

Мисајловски на средба со граѓани во Чаир

Слободен Печат - 28.06.2020

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица Владо Мисајловски, денеска се сретна со граѓаните во Чаир, каде ја претстави својата програма. Кога од СДСМ ветуваа дека ќе има 500 евра плата за секој, рече Мисајловски, ги заборавија овие граѓани ...

Мисајловски од Чаир: Граѓаните ќе можат да си го откупат дворното место без да бидат под притисок од општината

iPortal - 28.06.2020

Денеска имам една убава прилика и можност да сум овде во Чаир, да разговараме со граѓаните за сите проблеми што ги имаат и да ја претставиме нашата програма, истакна Владо Мисајловски, носител на изборна единица 2.

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 Мисајловски се сретна со граѓаните во Чаир

Опсервер - 28.06.2020

Скопје, 28 јуни 2020 () – Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица Владо Мисајловски, денеска се сретна со граѓаните во Чаир, каде ја претстави својата програма. Кога од СДСМ ветуваа дека ќе има 500 евра плата за секој, рече Мисајловски, ...

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 Мисајловски се сретна со граѓаните во Чаир

Либертас - 28.06.2020

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица Владо Мисајловски, денеска се сретна со граѓаните во Чаир, каде ја претстави својата програма. Кога од СДСМ ветуваа дека ќе има 500 евра плата за секој, рече Мисајловски, ги заборавија овие граѓани ...

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2 Мисајловски се сретна со граѓаните во Чаир

Вечер Прес - 28.06.2020

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица Владо Мисајловски, денеска се сретна со граѓаните во Чаир, каде ја претстави својата програма. Кога од СДСМ ветуваа дека ќе има 500 евра плата за секој, рече Мисајловски, ги заборавија овие граѓани ...

Мисајловски во Чаир: СДСМ ветуваа дека ќе има 500 евра плата па заборавија на ветувањето

Република - 28.06.2020

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица Владо Мисајловски, денеска се сретна со граѓаните во Чаир, каде ја претстави својата програма. Кога од С рече Мисајловски, ги заборавија овие граѓани тука, го заборавија Чаир.

Мисајловски од Чаир: Граѓаните ќе можат да си го откупат дворното место без да бидат под притисок од општината

Опсервер - 28.06.2020

Денеска имам една убава прилика и можност да сум овде во Чаир, да разговараме со граѓаните за сите проблеми што ги имаат и да ја претставиме нашата програма. Денеска граѓаните ми кажаа дека тешко е да се живее тука во Чаир поготово бидејќи се ...

МИСАЈЛОВСКИ ВО ЧАИР: Овде Македонците велат дека се граѓани од втор ред

Денешен - 28.06.2020

Денеска граѓаните ми кажаа дека тешко е да се живее тука во Чаир поготово бидејќи се чувствуваат како граѓани од втор ред, поготово Македонците. Не можат да си ги остварат своите права во општината, чекаат со месеци а некогаш и не се примени.

Мисајловски од Чаир: Граѓаните ќе можат да си го откупат дворното место без да бидат под притисок од општината

MTM - 28.06.2020

Денеска имам една убава прилика и можност да сум овде во Чаир, да разговараме со граѓаните за сите проблеми што ги имаат и да ја претставиме нашата програма, изјави Мисајловски. Денеска граѓаните ми кажаа дека тешко е да се живее тука во Чаир ...

Мисајловски: Чаир го заборавија, Македонците се чувствуваат како граѓани од втор ред

МКД - 28.06.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 2, Владо Мисајловски, денес беше во посета на скопски Чаир, каде ја престави програмата на партијата, но и ги слушна проблемите на граѓаните.

Мисајловски: Обновата мора да се случи во сите слоеви на општеството и ние се обврзуваме на тоа

Поглед - 29.06.2020

Во моментов сум во населеното место Автокоманда, општина Гази Баба. Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Жаклина Пешевска ги посетивме дуќанџиите. Оваа категорија на граѓани, поради економската криза која што владее во државата, се сериозно ...

Енергијата, знаењето, полетноста и креативноста се квалитетите кои мора да се искористат во обновата на нашата држава

Република - 29.06.2020

Владо Мисајловски, носителот на пратеничката листа на ВМРО ДПМНЕ во изборната единица број 2 денеска беше во посета на општина Гази Баба и оттаму порача дека младите се движечка сила во секое општество.

МИСАЈЛОВСКИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ: СДСМ ве излажа и изманипулира!

Денешен - 29.06.2020

На шестиот ден од изборната кампања, носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2, Владо Мисајловски, оствари средби со граѓани во општина Шуто Оризари. „Заедно со кандидатот за пратеник во ИЕ2 Ерџан Демири ги посетивме жителите од населеното место ...

Мисајловски: Младите сакаат перспективно општество и ПОЛИТИЧАРИ ВО КОИ ЌЕ ИМААТ СОЈУЗНИК

Вечер - 29.06.2020

Слободно можам да кажам дека младите луѓе се друштвото во кое сакам што почесто да се наоѓам. Енергијата, знаењето, полетноста и креативноста се квалитетите кои мора да се искористат во обновата на нашата држава.

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

+инфо - 29.06.2020

Мисајловски истакна дека никој не смее да си игра со гласот на народот. Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени. Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, ...

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

24Инфо - 29.06.2020

Интегрален текст од изјава на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ „Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени.

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Либертас - 29.06.2020

Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени. Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, каде што нема инфраструктурни проекти.

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Опсервер - 29.06.2020

Скопје, 29 јуни 2020 Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени. Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, каде што нема инфраструктурни проекти.

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Слободен Печат - 29.06.2020

Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени. Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, каде што нема инфраструктурни проекти.

(Видео) Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Макфакс - 29.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја намали невработеноста под 10 проценти, изјави потпретседателот на партијата, Владо Мисајловски, кој денеска беше во Шуто Оризари. „Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои ...

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Канал5 - 29.06.2020

Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени,рече Владо Мисајловски – потретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на Изборна единица 2.

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Република - 29.06.2020

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на листата во изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше на средба со граѓаните во скопската населба Шуто Оризари. Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, каде што нема ...

(Видео) Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Вечер - 29.06.2020

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја намали невработеноста под 10 проценти, изјави потпретседателот на партијата, Владо Мисајловски, кој денеска беше во Шуто Оризари. „Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои ...

Мисајловски: Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти

Скопје инфо - 29.06.2020

Денеска имам една убава прилика тука во Шуто Оризари да се сретнеме со повеќе граѓани, со луѓе кои сакаат промени. Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, каде што нема инфраструктурни проекти.

Ќе ја намалиме невработеноста под 10 проценти, порача Мисајловски

Нетпрес - 29.06.2020

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и носител на листата во изборната единица 2 Владо Мисајловски денеска беше на средба со граѓаните во скопската населба Шуто Оризари. „Луѓе кои постојано зборуваат за урбан хаос во овие улички, каде што нема ...

Мисајловски од Ѓорче Петров: Да имаме 20% зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат, тоа ...

Канал5 - 29.06.2020

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денес се обрати пред граѓаните на Ѓорче Петров, се наведува во партиското соопштение. "Се случија многу работи. Често пати ми велат кога има избори нешто лошо ти се случува.

Мисајловски од Ѓорче Петров: Да имаме 20% зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат, тоа ...

24Инфо - 29.06.2020

Гледам пред некој ден, имаат некој спот дека изградиле клинички центар во Ѓорче Петров. Дали вие го видовте? Не! Дали ги водивте оние 230 километри автопати? НЕ. Да не си поигруваат со нашата интелегенција.

Мисајловски: Да имаме 20% зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат – тоа е обновата

Поглед - 29.06.2020

Гледам пред некој ден, имаат некој спот дека изградиле клинички центар во Ѓорче Петров. Дали вие го видовте? Не! Дали ги водивте оние 230 километри автопати? НЕ. Да не си поигруваат со нашата интелегенција.

Мисајловски: Да имаме 20% зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат, тоа е обновата

Вечер - 29.06.2020

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денес се обрати пред граѓаните на Ѓорче Петров. „Се случија многу работи. Често пати ми велат кога има избори нешто лошо ти се случува.

Мисајловски: Да имаме 20% зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат, тоа е обновата

Макфакс - 29.06.2020

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денес се обрати пред граѓаните на Ѓорче Петров. „Се случија многу работи. Често пати ми велат кога има избори нешто лошо ти се случува.

Да имаме 20 отсто поголеми пензии, поголеми плати, младите да се вработат, тоа е обновата!

Република - 29.06.2020

„Да победиме, да победи Република Македонија. Да победи Обновата. Да имаме 20 % зголемени пензии, да има поголеми плати, многу млади луѓе да се вработат. Тоа е Обновата, да шириме позитивна енергија.