TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брестовац знае како против Турците, во 2010 го „чуваше голот“ против нив во Адана

24 Ракомет - 12.06.2019

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Данило Брестовац во 2010 година беше дел од националниот тим кој играше квалификации во Адана и дојде до победа од 35:26 против Турците. Ова е доказ дека Македонија знае како треба да се одигра за да ...

Ракометарите денеска противи Турција, пренос на Телма од 17:50 часот

Телма - 12.06.2019

Македонската машка ракометна репрезентација денеска од 18 часот во Ескишехир против селекцијата на Турција ќе го одигра претпоследниот дуел во квалификациите за Европското првенство. Нашите ракометари атакуваат на нова победа во квалификациите по ...

Со познати сили во Турција, дебитира Костески (ФОТО)

Sport 1 - 12.06.2019

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва од 18 часот ќе гостува кај Турција во Ескишехир во претпоследното коло од квалификациите за Европското првенство во 2020. Селекторот на македонската репрезентација Данило Брестовац и неговиот ...

Турски пекол за македонските ракометари, билетите се распродадени

SportMedia - 12.06.2019

Македонската ракометна репрезентација денеска (18 часот) и гостува на Турција во рамките на претпоследниот квалификациски меч за пласман на ЕП 2020 година. Победа на овој меч значи печат на билетот за настап на ново континентално натпреварување.

Официјални состави: Брестовац со сите сили ќе ја напаѓа Турција

Gol.mk - 12.06.2019

Најдобрата македонска ракометна репрезентација вечерва го има последното гостување од евро-квалификациите, откако во Ескишехир ќе се судри со домашната селекција на Турција. Натпреварот се игра од 18:00 часот, а двата селектори веќе ги отркија ...

Ракометарите на нов испит: Турски печат на пласманот на ЕП

Екипа - 12.06.2019

Македонија како лидер на групата влегува во последните две кола од квалификациите за ЕП 2020. Првиот од двата меча нашите ракометари ќе го играат вечерва против селекцијата на Турција, ривал што неочекувано им создаде многу проблеми на нашите ...

Македонија во Ескишехир по бодови за висок поглед кон ЕУРО 2020

SportMedia - 12.06.2019

Победничката низа која машката сениорска репрезентација на Македонија ја има кога станува збор за меѓусебните дуели со Турција (немаме пораз, ниту реми со овој ривал) се посакува да се продолжи и попладнево, 18 часот, во Ескишехир, каде двете ...

Ракометарите одат по победа во Турција вредна прво место во групата

МКД - 12.06.2019

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 18 часот во Ескишехир игра против Турција во претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Избраниците на Данило Брестовац ќе влезат како фаворити во ...

Македонија блиску до петто учество на ЕП во низа, Турција е последната пречка

Gol.mk - 12.06.2019

Македонската репрезентација вечерва ќе и гостува на Турција во рамки од 5. коло во квалификациите за Европското првенство 2020. Нашиот национален тим е на врвот на групата 3 со две победи, едно реми и еден пораз.

БРЕСТОВАЦ: Грција нека биде поука. Ако сме фаворити на хартија, така да делуваме и на терен!

SportMedia - 12.06.2019

Со едноставна формула машкиот национален тим влегува во претпоследниот меч од квалификациите за ЕУРО 2020 – фаворит на хартија, фаворит на терен, попладнево (18 часот) на гостувањето кај Турција.

„Мисија ЕУРО 2020“: Ракометарите спремни за турскиот „пекол“! (ФОТО)

Слободен Печат - 12.06.2019

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска во Ескишехир ќе игра против Турција во претпоследниот меч од квалификациите за ЕП 2020. Селекторот Данило Брестовац, заедно со 16 играчи на кои ќе смета за мечот ги одработија последните ...

Македонските ракометари денеска против Турција бркаат трета победа во евроквалификациите

1tv - 12.06.2019

Македонската машка ракометна репрезентација денеска во Ескишехир ќе и гостува на Турција. Натреварот ќе се игра во рамките на препоследното коло од коло од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година.

Ракометарите фаворити против Турција на гости

AKO - 12.06.2019

Ракометната репрезентација на Македонија , вечерва против Турција на гости го игра претпоследниот меч во квалификациите за ЕП 2020 година. Машката репрезентација е веќе пласирана на континеталниот собир, со победа против Турција и Грција во ...

Сениорите ја „испробаа“ салата во Ескишехир (ФОТО)

24 Ракомет - 11.06.2019

Машката сениорска репрезентација на Македонија со чартер лет од Скопје утринава пристигна во Ескишехир, пред мечот против Турција од квалификациите за ЕП 2020. Селекторот Данило Брестовац, заедно со 16-те играчи на кои ќе смета за натпреварот, ...

Одбработен е единствениот тренинг: Турција мора да се освои (ФОТО)

SportMedia - 11.06.2019

Ескишехир е претпоследната станица во битката за пласман на ЕП 2020 година. Данило Брестовац и неговите избраници пред малку го одработија единствениот тренинг пред утрешниот дуел против Турција (19 часот), меч кој мора да се добие за заверка на ...

ЛАЗАРОВ: Радост со Турција и Грција носи комоција во ждрепката

SportMedia - 11.06.2019

Македонските репрезентативци веќе се аклиматизираат во Ескишекир, градот каде против Турција, утре го играат првиот од двата последни натпревари од квалификациите за ЕУРО 2020. Момците изутринава со чартер отпатуваа за Турција, а попладнево ќе го ...

Црвено-жолтите тргнуваат по заверка на пласманот на ЕП

Н.Македонија - 11.06.2019

Македонската машка ракометна репрезентација утрово со чартер лет заминува за Турција, каде што утре во 18 часот (пренос на ТВ-Телма) во Ескишехир, ќе го игра првиот од двата преостанати квалификациски дуели за заверка на пласманот на Европското ...

Ракометарите „летнаа“ за Ескишехир, целта е квалификација за ЕП како први во групата

Gol.mk - 11.06.2019

Македонските ракометари со чартер лет од Скопје летнаа за Ескишехир, каде што утре попладне од 18:00 часот ќе го одиграат претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка против домашната Турција.

Турција, па Струмица, последни станици за вториот шешир пред ЕУРО2020

SportMedia - 11.06.2019

Најдобрата машка ракометна репрезентација утринава со чартер лет патува за Турција, односно Ескишекир, каде утре попладне, 18 часот, ќе се соочи со домаќинот, во претпоследното коло од групата три од циклусот за ЕУРО 2020.

Лазаров, Талевски и Ристовски денеска се приклучуваат на репрезентацијата

Сител - 10.06.2019

Машката ракометна репрезентација на Македонија попладнево ќе го одработи и последниот тренинг пред заминувањето за Ескишехир каде во среда ќе го одигра дуелот против Турција, претпоследен во квалификациите за Европскиот шампионат догодина.

Брестовац го објави списокот на ракометари за дуелот со Турција

МКД - 10.06.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави скратениот список на ракометари на кои ќе смета за квалификациските дуели против Турција и Грција. Пред македонските ракометари се двата последни натпревари од ...

Танкоски: Турција и Грција се послаби од нас, сакаме „две од две“

Gol.mk - 10.06.2019

Ракометната репрезентација на Македонија е во исчекување на последните два предизвика. Тимот на Данило Брестовац прво ќе се соочи со Турција на гости, па со Грција ќе игра на домашен терен, два меча за кои младиот Марио Танкоски очекува две победи.

Брестовац направи конечен пресек и со 17 ракометари ќе патува во Турција

Дерби - 10.06.2019

Данило Брестовац на средбата со новинарите навести дека Дејан Манасков нема да игра против Турција поради повреда, а при соопштувањето на официјалниот список на играчите на кои ќе смета за гостувањето, македонскиот селектор отпиша уште пет ...

Брестовац го скрати списокот, без пет ракометари оди за Турција

Gol.mk - 10.06.2019

Данило Брестовац, селекторот на македонската ракометна репрезентација, го скрати списокот на патници за гостувањето кај Турција во рамки на квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2019 годиона.

Брестовац ги одреди патниците за Турција

Екипа - 10.06.2019

Мартин Манасков, Горан Крстевски, Филип Арсеновски, Мартин Томовски и Мартин Серафимов нема да добијат шанса да патуваат за Турција и да бидат дел до евроквалфикацискиот натпревар на македонската ракометна репрезентација в среда против Турција.

Брестовац го соопшти конечниот список за мечевите со Турција и Грција

Спортски - 10.06.2019

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац го објави скратениот список на ракометари за квалификациските дуели против Турција и Грција. Поради повреда во составот нема да биде Дејан Мансков , а од тимот отпаднаа уште ...

Брестовац за 24 Ракомет: Фаворити сме, ќе биде неуспех ако не освоиме четири бода

24 Ракомет - 10.06.2019

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац конечно ги има на располагање сите ракометари кои ги планира за бараж средбите против Турција и Грција, па веќе може да го одработи сето она што го планира за последните два дуели на кои се брка првото ...

Македонија се комплетираше, сите ракометари на тренинг пред заминување за Турција

24 Ракомет - 10.06.2019

Селекторот на машката репрезентација на Македонија, Данило Брестовац конечно ги имаше сите ракометари на тренинг и пред утрешното заминување за Турција можеше да одработи тренинг со сите ракометари така што Македонија беше комплетна.

Данило Брестовац ги соопшти патниците за Турција

24 Ракомет - 10.06.2019

Сениорската репрезентација на Македонија утре патува за Турција каде што во Ескишехир ќе го одигра мечот од 5. коло од квалификациите за Европското првенство. После денешниот последен тренинг во Скопје, Брестовац ги одреди патниците за овој ...

Познато е со кои ракометари Македонија ќе и се спротистави на Турција

РК Металург - 10.06.2019

Пред утрешното заминување за Турција, селекторот Данило Брестовац се определи со кои ракометари ќе му се спротистави на домаќинот. Од списокот на кандидати за овој натпревар отпаднаа Мартин Манасков, Горан Крстевски, Филип Арсеновски, Мартин ...

Брестовац го објави списокот на ракометари за мечевите со Турција и Грција

SportMedia - 10.06.2019

Селекторот на машката ракометна репрезентација Данило Брестовац го објави списокот на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против Турција и Грција за пласман на ЕП 2020. Еве ги сите ...

Брестовац ги одреди патниците за Турција

Слободен Печат - 10.06.2019

окрај Дејан Манасков кој беше најавено дека нема да игра, од списокот на Бресотвац отпаднаа уште и Мартин Манасков, Крстевски, Арсеновски, Томовски и Серафимов. Селекторот Данило Брестовац ги одреди ракометарите кои ќе настапат на гостувањето во ...

Брестовац го објави скратениот список за мечот со Турција – отпаднаа петмина

Спортклуб - 10.06.2019

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац, за дуелот против Турција го скрати списокот на играчи, па на првиот квалификациски меч списокот ќе биде пократок за 5 ракометари, односно отпаднаа Мартин Манасков, Горан Крстевски, ...

Брестовац соопшти со кој ракометари ќе патува во Турција

Курир - 10.06.2019

Сениорската репрезентација на Македонија утре патува за Турција каде што во Ескишехир ќе го одигра мечот од 5. коло од квалификациите за Европското првенство. После денешниот последен тренинг во Скопје, Брестовац ги одреди патниците за овој ...

Maкедонија денеска патува за Турција: Во нашиот состав недостасува еден клучен играч

Sport M - 11.06.2019

Сениорската репрезентација на Македонија денеска патува за Турција каде што во Ескишехир ќе го одигра мечот од 5. коло од квалификациите за Европското првенство. После денешниот последен тренинг во Скопје, Брестовац ги одреди патниците за овој ...