TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Макфакс - 14.02.2018

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот е нормализиран и на Ѓавато и на Пресека.

За две недели ќе почне реконструкција на регионалниот пат Бигла - Виница

Сител - 13.02.2018

Реконструкција на регионалниот патен правец село Бигла - Виница во должина од 14 километри ќе започне за две недели, најави денеска градоначалникот на Делчево, Горан Трајковски. Градежните работи за тој пат се влезени во Програмата на Јавното ...

Се отстранува одронот на патот Кочани-Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

+инфо - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на Истибања. Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на ...

Целосна блокада на овој патен правец – еве што се случува

Sky - 13.02.2018

Патниот правец Крива Паланка – Куманово кај нас.Грамагје е блокиран во двата правци, околу 50 вработени во фабриката “Виебл“ го блокираат патот поради неисплатена плата, информираат од АМСМ.

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Вечер - 14.02.2018

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот е нормализиран и на Ѓавато и на Пресека.

Во прекин сообраќајот на Кочани-Македонска Каменица поради одрони

Макфакс - 12.02.2018

Поради отстранување на одрони во близина на село Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Се користи алтернативен пат: Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон

Курир - 12.02.2018

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон Сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на село Истибања.

Реконструкција на регионалниот пат с.Бигла-Виница

iPortal - 13.02.2018

Реконструкцијата на регионалниот патен правец село Бигла- Виница во должина од 14 км. ќе започне за две недели. Градежните работи за овој патен правец се влезени во Програмата на ЈП за државни патишта, а согласно со проектот предвидена е изградба на ...

Патот Кочани - Македонска Каменица во прекин, се работи на отстранување на одронот

Сител - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во прекин од саботата.

Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

А1 On - 14.02.2018

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот е нормализиран и на Ѓавато и на Пресека.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Курир - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица во прекин поради одрони

Вечер - 12.02.2018

Поради отстранување одрони во близина на с.Истибања сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон

+инфо - 12.02.2018

Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува на планинскиот превој Пресека, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Сообраќајот на патниот правец Кочани - Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на ...

Патот Кочани - Македонска Каменица во прекин, се работи на отстранување на одронот

Канал5 - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во прекин од саботата.

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Точка - 14.02.2018

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен – Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин „Ќафасан“. Сообраќајот е нормализиран и на Ѓавато и на Пресека.

Магла и одрони на патиштата - АМСМ апелира на внимателност

Press24 - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица во прекин поради отстранување на одрони

А1 On - 12.02.2018

Поради отстранување одрони во близина на с.Истибања сообраќајот на патниот правец Кочани-Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон

Канал5 - 12.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Кочани - Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на село Истибања. Се користи алтернативен пат Кочани - Виница - Драгобрашта - Бигла- Македонска Каменица.

До утре ќе биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица...

Н.Македонија - 13.02.2018

До утре ќе биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се ...

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Либертас - 14.02.2018

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен-Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин Ќафасан. Сообраќајот е нормализиран и на Ѓавато и Пресека.

Сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица во прекин поради одрони

Точка - 12.02.2018

Поради отстранување одрони во близина на с.Истибања сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Одрон на патот Македонска Каменица-Кочани: Се користи алтернативен пат

Press24 - 12.02.2018

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон Сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на село Истибања.

Се отстранува одронот на патот Кочани-Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

Локално - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во прекин од саботата.

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на речиси сите патни правци во државата

Денар - 14.02.2018

Од АМСМ информираат дека е укината забраната за движење товарни возила на планинскиот превој Стража, на Попова Шапка, на патот Ресен-Охрид преку превојот Буково и на граничниот премин Ќафасан. Сообраќајот е нормализиран и на Ѓавато и Пресека.

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон

Алфа - 12.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Кочани - Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на село Истибања. Сообраќајот на патниот правец Кочани - Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување ...

Патот Кочани – Македонска Каменица во прекин, се работи на отстранување на одронот

ТВ21 - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во прекин од саботата.

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон

Сител - 12.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Кочани - Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на село Истибања. Се користи алтернативен пат Кочани - Виница - Драгобрашта - Бигла- Македонска Каменица.

Сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица во прекин поради одрони

Мета - 12.02.2018

Поради отстранување одрони во близина на село Истибања сообраќајот на патниот правец Кочани-Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Патот Кочани – Македонска Каменица во прекин од саботата

Телма - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во прекин од саботата.

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон...

Н.Македонија - 12.02.2018

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради одрон Сообраќајот на патниот правец Кочани - Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на село Истибања.

Сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица во прекин поради одрони

Локално - 12.02.2018

Поради отстранување одрони во близина на село Истибања сообраќајот на патниот правец Кочани-Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Одрон на патот Кочани-Македонска Каменица: Сообраќајот во прекин од саботата

Press24 - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани - Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во прекин од саботата.

Состојба на патиштата 13.02.2018

Скопје24 - 13.02.2018

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ПРЕНАСОЧУВАЊЕ НА СООБРАЌАЈ: Поради отстранување на одрони во близина на с. Истибања сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин, се користи алтернативен пат ...

Сообраќајот меѓу Кочани и Македонска Каменица во прекин поради отстранување одрони

Либертас - 12.02.2018

Сообраќајот на патниот правец Кочани – Македонска Каменица е во прекин во двата правца поради отстранување одрони во близина на село Истибања. Се користи алтернативен пат Кочани – Виница – Драгобрашта – Бигла- Македонска Каменица.

Одрон на патот Кочани-Македонска Каменица: Сообраќајот во прекин од саботата

МК News - 13.02.2018

Од Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) очекуваат до утре да биде отстранет одронот на патот Кочани – Македонска Каменица во близина на село Истибања и да се нормализира сообраќајот што е во прекин од саботата.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

+инфо - 13.02.2018

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, застои и ограничувања претежно влажни коловози. Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија ...

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Канал5 - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Сител - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Во прекин сообраќајот на Кочани-Македонска Каменица поради одрони

Вечер - 13.02.2018

Поради отстранување на одрони во близина на село Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Фокус - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Состојба на патиштата: Намалена видливост кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демиркапија

Канал 77 - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Пулс24 - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Нетпрес - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Поради отстранувањe одрони во прекин сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица

Денар - 13.02.2018

Поради отстранување на одрони во близина на село Истибања, сообраќајот на патниот правец Кочани- Македонска Каменица е во прекин во двата правци. Се користи алтернативен пат Кочани- Виница- Драгобрашта- Бигла- Македонска Каменица.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

еМагазин - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија

Точка - 13.02.2018

Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија...

Н.Македонија - 13.02.2018

Магла кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија Намалена видливост од 50 до 100 метри поради магла има кај Македонски Брод, Сарамзалино и Демир Капија, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на ...