TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо се огласи за поврзувањата со Њукасл

Спортклуб - 20.10.2021

Португалскиот стручњак на клупата на Рома, Жозе Мурињо, призна дека добил понуда од Њукасл, но дека тој се уште не ја прифатил. Лицитирањето со имињата кои ќе го заменат Стив Брус на клупата на Њукасл продолжува.

Њукасл започна преговори со Фонсека

Спортски

Фонсека фаворит за клупата на Њукасл

SportMedia

Кои би биле барањата на Конте од Њукасл и зошто тој нема да го наследи Стив Брус

24Фудбал

Брус: Никогаш да не бидете сакан, да посакуваат да потфрлите, да ве сметаат за глупав, неспособен...

24Фудбал - 20.10.2021

Искусниот фудбалски стратег ќе биде обештетен со осум милиони фунти поради предвремен раскин на договорот, откако клубот од „Сент Џејмс Парк“ влегува доста амбициозно во новата ера. Тоа што се најавуваше се оствари, новото раководство на Њукасл му ...

Сент-Максимин со емотивно писмо до Брус (ФОТО)

24Фудбал

Пауло Фонсека кандидат за клупата на Њукасл

Дриблинг - 20.10.2021

Пауло Фонсека, некогашниот тренер на Рома и Шахтјор, кандидат е да седне на клупата на Њукасл доколку Стив Брус добие отказ. Во текот на летото Португалецот беше поврзуван со Тотенхем, но тоа место го доби неговиот сонародник Нуно Еспирито Санто.

Пауло Фонсека кандидат за клупата на Њукасл

Курир

Пауло Фонсека кандидат за клупата на Њукасл

Zoom