TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Фернандеш за прва домашна победа на Манчестер јунајтед!

Слободен Печат - 21.11.2020

Португалецот им донесе уште еден триумф на „црвените ѓаволи“, но веројатно немаше да успее без ВАР технологијата. Бруно Фернандеш повторно е херојот на Манчестер јунајтед, со неговиот гол од пенал екипата на Оле Гунар Солскјер забележа победа против ...

Прв триумф на Манчестер јунајтед на домашен терен

TopSport - 21.11.2020

Манчестер јунајтед забележа победа над ВБА (1:0), во последниот меч од саботната програма во Премиер лигата. За „црвените ѓаволи“ ова беше прва победа на домашен терен во Премиер лигата од почетокот на сеозната.

Гвардиола: Тоа се тимовите на Мурињо, ќе направиш грешка и ќе те казнат на контра

24Фудбал - 21.11.2020

На Манчестер Сити не му оди ниту на стартот од оваа сезона, Пеп Гвардиола кој штотуку потпиша нов договор со англискиот клуб, загуби од Тотнем на Жозе Мурињо. Манчестер Сити минатата сезона ја заврши без трофеј, а има лош старт во Премиерлигата и на ...

Гвардиола по поразот од Мурињо: Шутнаа два пати, знаевме што ќе направат

Локално - 21.11.2020

Пеп Гвардиола верува дека неговиот Манчестер Сити не одиграл лошо во поразот на гостувањето кај Тотенхем (2:0) во дербито на 9-тото коло од Премиер лигата. Тотенхем славеше со головите на Сон и Ло Селсо и го презеде врвот на Премиер лигата.

(ВИДЕО) ВАР повторно ги посака „ѓаволите“ – Јунајтед тешко до бодовите против ВБА

Спортклуб - 21.11.2020

Дури од петтиот обид, Манчестер Јунајтед успеа да стигне до првата победа на домашен терен оваа сезона. Прва жртва на „ѓаволите“ е ВБА, но дури и во овој дуел стигнаа до триумфот потешко од очекувањата. Одлучи еден пенал во 56.

Фернандеш од пенал му донесе победа на Манчестер јунајтед против ВБА (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Манчестер јунајтед тешко дојде до трите бода против ВБА, Бруно Фернандеш од пенал кој го шутираше двапати ја донесе победата. Манчестер јунајтед имаше повеќе шанси, но погоди еднаш и тоа од повторен пенал по што славеше минмална победа од 1-0 против ...

ВИДЕО: Фернандеш од пенал ја обезбеди првата радост за Јунајтед на „Олд Трафорд“

Gol.mk - 21.11.2020

Манчестер Јунајтед конечно запиша домашна победа во Премиер лигата, откако денес минимално и неубедливо запиша три бода на дуелот со Вест Бромвич Албион (1-0). Уште еднаш Бруно Фернандеш и неговата мирна реализација од пенал беше одлучувачка за ...

Манчестер јунајтед победи на добро познат начин – гол од пенал на Бруно Фернандеш

Спортманија - 21.11.2020

Црвените ѓаволи се намачија и едвај победија на „Олд Трафорд“ Манчестер јунајтед даде еден гол и тој од пенал, но тоа беше доволно за победа и три бода во дуелот против Вест Бромвич Албион.

Фернандеш не погреши од белата точка, бодовите за Јунајтед (Видео)

Дерби - 21.11.2020

Голот од пенал на Бруно Фернандеш се покажа како клучен и важен три бода за Манчестер Јунајтед во дуелот со Вест Бромвич Албион (1:0). Тимот на Оле Гунар Солскјер врза две победи по ред во Премиер лигата, а вечерва иако неубедливо, ја заврши ...

Мурињо: Моите фудбалери беа фантастични, имавме стратегија, ја исполнивме и го победивме Манчестер Сити

24Фудбал - 21.11.2020

Жозе Мурињо е среќен поради победата над ривалот Манчестер Сити, има пофалби за своите фудбалери за кои вели дека ги исполниле сите негови замисли и затоа ги освоиле трите бода. Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити.

Фернандеш од пенал му носи важни три бода на Јунајтед (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Манчестер јунајтед стигна до четвртата победа сезонава во Премиерлигата, откако денеска беше подобар од ВБА на домашен терен со 1-0. „Ѓаволите“ играа многу подобро од ривалот на овој натпревар, но за единствениот гол мораа да чекаат до 56.

ВИДЕО: ВАР ги спаси Јунајтед па од пенал Фернандес погоди за победа против ВБА

Дриблинг - 21.11.2020

Манчестер Јунајтед го совлада ВБА со 1:0 во 9 коло од Премиер лигата благодарение на голот на Фернандес од пенал во 56 минута. На стартот од првото полувреме Фернандес стартуваше во сопствениот шеснаесетник но по прегледот на ВАР снимката главниот ...

„Ѓаволите“ од повторен пенал до победа над ВБА (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Бруно Фернандеш од втор обид од белата точка погоди во 56. минута и обезбеди минимална победа за Манчестер Ј. во последниот денешен меч од 9. коло во Премиер лигата. „Црвените ѓаволи“ одиграа добар меч, имаа многу повеќе од играта, но само неколку ...

Јунајтед може да победи само доколку Бруно од втора шутира пенал (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Манчестер Јунајтед повторно одигра мизерен натпревар сезонава во кој само поради среќа успеа да ги освои трите бода. „Црвените-ѓаволи“ го совладаа најлошиот клуб во лигата Вест Бромвич Албион и тоа со минимални 1-0.

Мурињо објасни како успеа да го надмудри Гвардиола и додаде дека вечерва ќе спие како ангел

Спортманија - 21.11.2020

Тренерот на Тотенхем е презадоволен од играта на своите играчи Жозе Мурињо му оддржа лекција на својот колега Пеп Гвардиола, а Тотенхем со 2:0 го победи Манчестер сити, во дербито од 9. коло.

Тотенхем цели 35 години чекаше една ваква вечер!

Спортманија - 21.11.2020

Победата над Манчестер сити има едно посебно значење за лондонскиот тим Тотенхем со 2:0 го доби дербито против Манчестер сити и со тие три бода, лондонскиот тим се искачи на врвот на табелата во Премиер лигата.

Тотенхем со класична „Мурињовка“ ја продолжи мизеријата на Манчестер Сити сезонава

ММС - 21.11.2020

Човекот кој најмногу пати го има поразено Жозе Мурињо во кариерата, во дербито на колото остана покус за уште една победа во меѓусебните дуели, продолжувајќи ја мизеријата на својот тим сезонава.

ВИДЕО: Тотенхем го совлада Манчестер сити

Sport M - 21.11.2020

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Во дербито, Тотенхем беше домаќин на Манчестер Сити и тоа беше нова пресметка меѓу тренерите титани Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола.

Погледнете ја статистиката од мечот – Мурињо во свој стил го доби Гвардиола

Спортски - 21.11.2020

Тотенхем денес го доби дербито со Манчестер Сити и тоа го направи баш во Мурињо стил. Манчестер Сити имаше далеку подобар посед на топка и повеќе додавања, меѓутоа тоа не значи многу кога најважното беше во корист за Мурињо и Тотенхем.

ФОТО: Тотенхем победи во „Мурињо“ стил, два шута - за два гола во мрежата на Едерсон

Gol.mk - 21.11.2020

Манчестер Сити на Пеп Гвардиола одигра претпознатлив натпревар, притискаше, правеше шанси и беше опасен, ама загуби на гостувањето во Лондон кај Тотенхем со 4-2. Фудбалерите на Жозе Мурињо имаа клиничка завршница, ги искорисија своите два единствени ...

Гвардиола не може со Мурињо – Тотенхем го победи Сити

TopSport - 21.11.2020

Тотенхем забележа победа над Манчестер сити 2:0 и се искачи на челната позиција на табелата, во Премиер лигата. Тотенхем со оваа победа само ги потврди високите амбиции кои ги има оваа сезона, а Жозе Мурињо уште еднаш покажа дека е незгоден ...

(ВИДЕО) Тотенхем го тресна Сити: Мурињо со лекција за Гвардиола

Спортклуб - 21.11.2020

Се чини залудни беа скапите засилување на Манчестер Сити откако вечерва во Лондон забележа уште еден пораз. Овојпат поуспешен беше Тотенхем кој славеше со 2: 0. Во дербито, Тотенхем беше домаќин на Манчестер Сити и тоа беше нова пресметка меѓу ...

Мурињо тактички „го уби“ Гвардиола, Тотенхем славеше против Сити

Спортманија - 21.11.2020

На теренот делуваше дека Граѓаните се доминантни, но лондонскиот тим се радуваше на трите бода Тотенхем со 2:0 го победи Манчестер сити во дербито на 9. коло од Премиер лигата. Ова најмногу се најавуваше како дуел на двата тренери, Жозе Мурињо ...

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем ќе преспие на врвот во Премиер лигата (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Екипата на Тотенхем славеше над Манчестер Сити со 2-0 во дерби средбата од 9.коло во Премиер лигата. Составот од Лондон максимално ги искористи своите шанси, погоди во вистинско време и дојде до трите бода во пресметката со „граѓаните“.

Тотенхем го совлада Манчестер сити, Мурињо втор пат по ред поуспешен од Гвардиола

Независен - 21.11.2020

Тотенхем го победи Манчестер сити вечерва во Лондон со 2:0 во дербито на 9. коло од англиската Премиер лига. Со новите три бода „Спарс“ имаат вкупно 20 и избија на чело на табелата каде ќе бидат барем до утре.

Тотнем го доби големото дерби со Манчестер Сити и се качи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Жозе Мурињо ја доби тактичката битка со Пеп Гвардиола, Тотнем со 2-0 го победи Манчестер Сити и повторно се искачи на врвот на табелата во Премиерлигата каде ќе биде најмалку до утре. Голема победа за Тотнем, три важни бода за тимот на Мурињо против ...

ВИДЕО: Тотенхем му зададе удар на Гвардиола, Мурињо на врвот на Премиер лигата

Gol.mk - 21.11.2020

Екипата на Тотенхем се искачи на врвот на табелата во Премиер лигата со денешниот триумф во дербито против Манчестер Сити (2-0) на домашен терен во Лондон. Залудна беше доминацијата на гостите, кои имаа повеќе од играта и шансите.

ВИДЕО: Мурињо подобар од Гвардиола, Тотенхем е „гладен“ за титула!

Слободен Печат - 21.11.2020

Челси со гостинскиот триумф над Њукасл само за кратко беше на врвот, сега на истиот се наоѓа Тотенхем кој вечерва на домашен терен во Лондон беше подобар во дербито против Манчестер сити (2:0).

Мурињо ќе преспие на врвот, Тотенхем со лекција за Сити

Екипа - 21.11.2020

Тотенхем уште еднаш ја потврди својата кандидатура во трката за титулата откако „спарси“ вечерва целосно го надиграа и апсолутно заслужено го совладаа Манчестер Сити со 2-0. Жозе Мурињо ја доби тактичката пресметка со Пеп Гвардиола, Португалецот ...

Шампионски танц на Тотенхем на Мурињо (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Тотенхем на Жозе Мурињо продолжи со одличните настапи во Премиер лигата и со победа од 2:0 над Манчестер Сити го запоседна врвот на табелата. Лондончани одиграа мудро и искористи максимум од минималниот број шанси кои ги имаше на денешниот меч.

Мурињо ја доби битката со Гвардиола, Тотенхем го симна Челзи од врвот!

Спортски - 21.11.2020

Тотенхем и Мурињо денес во дербито со Сити уште еднаш покажаа дека сезонава веројатно ќе бидат кандидат за титулата во Премиер лигата. „Петлите“ одиграа добар натпревар и ги совладаа „граѓаните“ со 2:0. Натпреварот беше отворен рано уште во 5.

Мурињо го надмудри Гвардиола: Тотнем го реши Сити и се искачи на прво место! (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Тотнем игра фантастично сезонава во Премиерлигата, а тоа го покажа и против Манчестер сити со триумфот од 2-0. Хеунг-Мин Сон му донесе водство на тимот од Лондон по само пет минути игра, откако грешка направија дефанзивците на „граѓаните“.

ВИДЕО: Мурињо го надмудри Гвардиола, поседот за Сити, головите за Тотенхем

Дриблинг - 21.11.2020

Фудбалерите на Тотенхем се израдуваа на шестата овосезонска победа во Премиер лигата откако славеа на домашен терен против Манчестер Сити со 2:0 во дербито на 9 коло и со ова се искачија на првото место на табелата.

ВИДЕО: Челзи победи на тешкото гостување, играчите на Лампард без проблеми со Њукасл!

Sport M - 21.11.2020

Челси го совладаа Њукасл во првиот натпревар од деветтото коло во англиската Премиер лига со 2:0 и по девет одиграни кола привремено се искачи на лидерското место во елитата за првпат оваа сезона. „Сините“, во Њукасл, рутински дојдоа до победата.

(ВИДЕО) Само што почна мечот, а Жозе веќе го шокираше Пеп

Спортклуб - 21.11.2020

Дуел на старите (не)пријатели Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола започна од 18:30 часот. Во дерби дуелот од колото во Премиер лигата силите ги одмеруваат Тотенхем и Манчестер Сити, а истиот започна мошне возбудливо.

Клоп ги завршува проблемите во Ливерпул како вистински џентлмен

Sport M - 21.11.2020

Мохамед Салах е позитивен на коронавирусот и Ливерпул нема да може да смета на неговите услуги во наредниот период. Салах се зарази за време на престојот во неговата родна земја. Тој присуствуваше свадбата на брат му и беше позитивен на тестот потоа.

Се загрева атмосферата пред дербито, Пеп за Мурињо: Па, сигурно не е доктор?

Спортклуб - 21.11.2020

Пеп Гвардиола му одговори на Жозе Мурињо пред денешното дерби меѓу Манчестер Сити и Тотенхем на тврдењето дека Сити барал поштеда за Рахим Стерлинг во мечевите на Англија во Лигата на нации.

Челзи победи на традиционално тешкото гостување на „Сент Џејмс Парк“, момците на Лампард „фаќаат залет“

ММС - 21.11.2020

Момците на Френк Ламапрд на отворањето на деветтото коло од Премиер Лигата, прилично убедливо, иако резултатот на прво гледање не ја доловува вистинската слика, го совлада Њукасл на „Сент Џејмс Парк“ и барем накратко ќе се осамне на врвот на ...

Заразата на Доерти со ковид-19 го налути Мурињо: Се сомневам дека сите го почитуваат протоколот

24Фудбал - 21.11.2020

Тотнем денеска има дерби пресметка со Манчестер Сити, меѓутоа Мурињо нема да го има летното засилување Мет Доерти кој се врати од интернационалната пауза заразен со ковид-19. Сигурно дека отсуството на Мет Доерти ќе влијае до одредена мера во играта ...

„Енфилд“ е тврдина под водство на Клоп, само Роџерс може да спречи нов рекорд

Спортклуб - 21.11.2020

Утре од 20:15 часот се игра едно од дерби мечевите на колото меѓу Ливерпул и Лестер. Шампионот во мечот ќе влезе без Мохамед Салах и со веќе добро познатите дефанзивни проблеми. „Лисиците“ до ова коло беа први, имаа само бод предност во однос на ...

Лампард задоволен од перформансите на Челси на мечот со Њукасл

Опсервер - 21.11.2020

Њукасл, 21 ноември 2020 () – Тренерот на Челзи, Френк Лампард е задоволен од учинокот на неговиот тим на натпреварот против Њукасл во 9. коло на Премиер лигата. Челзи попладнево победи со 2:0 и се искачи на врвот на табелата во очекување на ...

ВИДЕО: Челси на врвот, играчите на Лампард без проблеми со Њукасл!

Слободен Печат - 21.11.2020

Фудбалерите на Челси го совладаа Њукасл во првиот натпревар од деветтото коло во англиската Премиер лига со 2:0 и така барем на кратко избија на првото место на табелата. Првиот гол беше постигнат во 10 минута, одбранбениот играч на домаќините ...

Челси без проблеми против Њукасл

TopSport - 21.11.2020

Фудбалерите на Челси победија во Њукасл со 2:0 и ја продолжија серијата на добри резултати. Екоапта на Френк Лампард, по некомплетното коло, се искачи на првото место на табелата во Премиер лигата. „Сините“, во Њукасл, рутински дојдоа до победата.

ВИДЕО: Рутина на „сините“ кај Њукасл, Челзи на Френки е лидер во ПЛ

Gol.mk - 21.11.2020

Англискиот премиерлигаш Челзи си ја заврши работата на гостувањето кај Њукасл (0-2) и по девет одиграни кола привремено се искачи на лидерското место во елитата за првпат оваа сезона. Фаворитот си ја оправда улогата, одигра онолку колку што му беше ...

Њукасл немоќен, Челзи лидер! 🎥

Спортски - 21.11.2020

Челзи го победи Њукасл, а Менди уште еднаш ја зачува својата мрежа. Со 0:2 денес Челзи беше подобар од Њукасл. Уште во 10. минута Челзи дојде до водство кога сопствената мрежа ја победи Федерико Фернандез после нафрлувањето на Маунт .

Челси ја продолжи победничката серија – освоен е и Њукасл (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Лондонски Челси привремено се искачи на првото место во англиската Премиерлига, после третата победа во низа, денеска на гостувањето кај Њукасл, стигнувајќи до петтиот сезонски триумф во елитното друштво на Островот.

Челзи со триумф на гостувањето кај Њукасл (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Челзи продолжува со добрата серија на резултати, откако попладнево триумфираше на гостувањето кај Њукасл со 0:2. Со головите на Чилвел во првиот дел, и на Абрахам во вториот дел, „сините“ обезбедија важни три бода од ова тешко гостување.

Челси влегува во победничка серија, триумф на гостувањето кај Њукасл (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Челси ја оправда улогата на фаворит и со 2-0 победи на гостувањето кај Њукасл, со овие три бода сините избија за момент на првото место на табелата во Премиерлигата. По променливите игри на почетокот од сезоната, тимот на Лампард влегува во форма, ...

ВИДЕО: Челси е нов лидер во Премиерлигата, „сините“ славеа над Њукасл

Дриблинг - 21.11.2020

Челси се искачи на чело на Премиерлигата, откако попладнево во премиерниот натпревар од 9 коло славеше на гостувањето кај Њукасл со 2-0. Премиерлигашот од Лондон поведе со автоголот на Фернандез, кој при една несмасна интервенција во 10 минута ја ...

Гвардиола му врaти на Мурињо: Жозе можеби е доктор па ја знае состојбата на Стерлинг

24Фудбал - 21.11.2020

Мурињо изрази сомнеж во повредата на Рахим Стерлинг, па сега Пеп Гвардиола го нарече Португалецот доктор. Стерлинг поради повреда ги пропушти натпреварите на англиската репрезентација, но ќе игра денеска за Манчестер Сити против Тотнем.