TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Орце Камчев и Сашо Мијалков се меѓу 13-мината осомничени во истрагата на СЈО „Империја“ за Злосторничко здружување, ...

Сакам да кажам - 09.11.2018

Бизнисменот Јордан Камчев и поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков се осомничени во истрагата на Специјалното јавно обвинителство под кодно име „Империја“, заедно со Ратка Куноска Камчева, Христина Камчева Стојческа, Цветан Панделески, Владислав ...

Бизнисменот Камчев е еден од уапсените во „Империја“ на СЈО

Макфакс - 09.11.2018

Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители, дознава „Макфакс“. Меѓу уапсените е и Цветан Панделески, кој е бизнис-партнер на ...

При денешните претреси на СЈО, уапсени пет лица

еМагазин - 09.11.2018

Во текот на денешниот ден од страна на Специјалното јавно обвинителство, во соработка со МВР, беа извршени 12 претреси и лишени од слобода беа пет осомничени лица, кои во текот на денот ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка и за кои ќе ...

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во „Пелистерка“

Сакам да кажам - 09.11.2018

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка“, во рамки на истрагата за финансиски криминал во ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Сител - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

Освен во фирмите на Камчев, СЈО врши претрес и во фирми на уште неколку други лица

МКД - 09.11.2018

Истражители освен во фирмите на бизнисменот Орце Камчев , влегоа и во повеќе фирми кои се во сопственост на повеќе лица, потврдуваат од СЈО за МКД.мк. Како што претходно објавивме, утрово истражители влегоа во фирмите на бизнисменот Орце Камчев, но ...

СЈО потврди дека влегле во фирма на Камчев, но и дека претрес вршат и на други локации

Фокус - 09.11.2018

Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за “Фокус” ја потврдуваат информацијата дека нивни истражители утринава влегле во компанија на бизнисменот Орце Камчев. Сепак додават дека нивни истражители утринава претрес вршат и во повеќе фирми на други ...

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев ?

Тера - 09.11.2018

Истражители на СЈО утрово влегоа во фирмите на Орце Камчев, потврдуваат за СДК од Специјалното јавно обвинителство. Претресот во фирмите на бизнисменот се прави врз основа на судска наредба, а детали околу тоа дали и што е запленето и дали има некој ...

Се врши претрес во фирмите на Орце Камчев

Телма - 09.11.2018

Неофицијално, извори за Телма потврдуваат дека во дел од фирмите на бизнисменот Орце Камчев истражители на СЈО врши претреси од утринава, но се уште од СЈО официјално за ова нема потврда. Станува збор за истражна постапка која ја води СЈО, а Камчев ...

Обвинителството тргна кон фирмите на Орце Камчев

А1 On - 09.11.2018

СЈО врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Од СЈО неофицијално ја потврдуваат информацијата, а Камчев беше недостапен за да каже од кои причини компанијата е под лупа на обвинителството.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Сакам да кажам - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО влезе во фирмите на Камчев

Стандард - 09.11.2018

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) од утрово врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Оттаму неофицијално ја потврдуваат информацијата, но не даваат детали.

СЈО утрово влезе во фирмите на Орце Камчев

Слободен Печат - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК . СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

Бизнисменот Камчев е еден од уапсените за „Империја“ на СЈО

А1 On - 09.11.2018

Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители. Меѓу уапсените е и Цветан Панделески, кој е бизнис партнер на Камчев и татко на ...

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во „Пелистерка“

Локално - 09.11.2018

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка“, во рамки на истрагата за финансиски криминал во ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Кајгана - 09.11.2018

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

Се врши претрес во фирмите на Орце Камчев

Бриф - 09.11.2018

Неофицијално, извори за Телма потврдуваат дека во дел од фирмите на бизнисменот Орце Камчев истражители на СЈО врши претреси од утринава, но се уште од СЈО официјално за ова нема потврда. Станува збор за истражна постапка која ја води СЈО, а Камчев ...

Обвинителството тргна кон фирмите на Орце Камчев

Макфакс - 09.11.2018

СЈО врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Од СЈО неофицијално ја потврдуваат информацијата, а Камчев беше недостапен за да каже од кои причини компанијата е под лупа на обвинителството.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

iPortal - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

Бизнисменот Камчев е еден од уапсените за „Империја“ на СЈО

Фокус - 09.11.2018

Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата и повластување на доверители, дознава „Макфакс“. Меѓу уапсените е и Цветан Панделески, кој е бизнис-партнер на ...

СЈО отвори нова истрага – „Империја“

Телма - 09.11.2018

По опсежна предистражна постапка, СЈО отвори истрага под кодно име „Империја“. Истрагата е против Јордан Камчев, Сашо Мијалков, Ненад Јосифовиќ, Цветан Панделески, Ратка Куноска Камчева, Христина Камчева Стојческа, Зорица Арсовска, Лилјана ...

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во “Пелистерка”

Либертас - 09.11.2018

Со судска наредба, обвинители од Специјалното обвинителство заедно со инспектори од Одделот за организиран криминал и корупција во МВР утринава влегле да вршат претрес и во компанијата „Пелистерка“, во рамки на истрагата за финансиски криминал во ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Канал5 - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

Тимот на Катица Јанева со нов неочекуван потег: Обвинителството тргна кон фирмите на Орце Камчев

Centar - 09.11.2018

СЈО врши претрес во „Орка Холдинг“, компанијата на бизнисменот Орце Камчев. Од СЈО неофицијално ја потврдуваат информацијата, а Камчев беше недостапен за да каже од кои причини компанијата е под лупа на обвинителството.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Либертас - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК . СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

По фирмите на Камчев, СЈО влезе и во “Пелистерка” – кај кумашинот на Јанакиески

iPortal - 09.11.2018

Рано утринава во 6 часот, специјални обвинители и инспектори за организиран криминал влегле во главната „Орка Холдинг“ и во сите други компании на Камчев во Скопје, но и во некои други што ги има низ Македонија.

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Н.Македонија - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Локално - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Фокус - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО врши претрес во фирмите на Орце Камчев

Р.С.Европа - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

СЈО во фирмите на Орце Камчев

Пулс24 - 09.11.2018

Утринава врз основа на судска наредба истражители на СЈО започнале претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје кои се поврзуваат со Орце Канчев. Акцијата е со асистенција на Одделот за сузбивање на организиран криминал и ...

СЈО утрово влезе во фирмите на Орце Камчев

Press24 - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. Се врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО ги претресува фирмите на Орце Камчев

Независен - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за САКАМДАКАЖАМ.МК. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, ...

СЈО ги гони Камчев, Мијалков, Панделевски во новата истрага „Империја”

24Инфо - 09.11.2018

СЈО ги гони Камчев, Мијалков, Панделевски во новата истрага „Империја” Специјалното јавно обвинителство ја извести јавноста дека по спроведена опсежна предистражна постапка, во која се преземени десетина предмети што се воделе пред надлежни ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

Слободен Печат - 09.11.2018

Камчев пред две години беше повикан на распит во СЈО, но од Обвинителството тогаш не кажа во кое својство и за кој случај е повикан. Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе ...

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

Република - 09.11.2018

Истражители на СЈО утринава започнале петрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје кои се поврзуваат со Орце Канчев, врз основа на судска наредба. Акцијата е со асистенција на Одделот за сузбивање на организиран криминал и ...

СЈО влезе во фирмите на Камчев

Нова ТВ - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, објави порталот САКАМДАКАЖАМ.МК , кои добиле неофицијална потврда од СЈО., без да кажат детали за какви сомневања станува збор.

СЈО влезе во фирмите на Орце Камчев

МКД - 09.11.2018

Истражители на СЈО утрово влегоа во фирмите на Орце Камчев, потврдуваат за СДК од Специјалното јавно обвинителство. Претресот во фирмите на бизнисменот се прави врз основа на судска наредба, а детали околу тоа дали и што е запленето и дали има некој ...

Империја, нов случај на СЈО, осомничени Камчеви, Мијалков, Панделески.... петмина се приведени

МКД - 09.11.2018

Против Јордан Камчев, Сашо Мијалков, Ненад Јосифовиќ, Цветан Панделески, Ратка Куноска Камчева, Христина Камчева Стојческа, Зорица Арсовска, Лилјана Гајдовска, Владислав Стајковиќ, Тодор Мирчевски, Дејан Јанев, Ванче Мијалчев и Јованче Тасковски ...

СЈО врши претрес во фирмите на Орце Камчев

24Инфо - 09.11.2018

СЈО врши претрес во фирмите на Орце Камчев Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев.

СЈО влезе и во фирми на други лица

Независен - 09.11.2018

Од Специјалното јавно обвинителство ги потврдуваат информациите дека влегле во повеќе фирми на бизнисменот Орце Камчев. Од ова обвинителство велат исто така дека е влезено и во фирми на други лица, но нема информации дали станува збор за фирми ...

АКЦИЈА НА СЈО И МВР: Обвинители и инспектори рано утрово влегоа во фирмите на Орце Камчев

Денешен - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство рано утрово во 6 часот влезе во фирмите на бизнисменот Орце Камчев во Скопје, за што има неофицијална потврда од СЈО за повеќе медиуми. Како што објавија повеќе медиуми, со судска наредба СЈО врши ...

СЈО ги претресува сите фирми на бизнисменот Орце Камчев

Радар - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за Radar.mk. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, врз ...

СЈО отвори истрага под кодно име „Империја“, против Камчеви, Мијалков, Панделески, пет лица се лишени од слобода

Фокус - 09.11.2018

Од Специјалното јавно обвинителство денеска информираа дека по спроведена опсежна предистражна постапка отворена е истрага под кодно име „Империја“ против Јордан Камчев, Сашо Мијалков, Ненад Јосифовиќ, Цветан Панделески, Ратка Куноска Камчева, ...

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

MTM - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.

СЈО од рано наутро ги чешла фирмите на бизнисменот Орце Камчев

Вечер - 09.11.2018

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство од рано утринава ги чешлаат сите фирми на бизнисменот Орце Камчев. СЈО врши претрес во седиштето на „Орка холдинг“ и во други фирми надвор од Скопје, врз основа на судска наредба.

„Империја“ е нова истрага на СЈО: Вклучени семејството Камчеви, Мијалков и сопственикот на „Пелистерка“ Панделески

еМагазин - 09.11.2018

СЈО информира дека „спроведена е опсежна предистражна постапка, во која се преземени десетина предмети кои се воделе пред надлежни обвинителства и врз кои воспоставена е надлежност на ова Јавно обвинителство“.

СЈО врши претрес во фирми на Камчев и на други лица

МК News - 09.11.2018

Обвинители на Специјалното јавно обвинителство, како што потврдија оттаму, денеска се влезени во фирми на повеќе лица, меѓу кои и на бизнисменот Орце Камчев. Повеќе детали околу претресот се очекуваат во текот на денот.