Куртоа: Многу сум лут на Азар

Екипа - 15.09.2019

Еден Азар дебитираше за Реал Мадрид во победата од 3-2 против Леванте. Азар влезе од клупата во второто полувреме, а на голот беше неговиот сонародник Куртоа. Но, поранешниот голман на Челси беше лут на Азар поради начинот на кој играл во нападот… ...

Тибо Куртоа: Понекогаш сум бесен на Азар

Република - 15.09.2019

Белгискиот голман Тибо Куртоа, по вчерашната победа над Леванте изјави дека понекогаш знае да биде бесен на својот соиграч и сонародник, Еден Азар. Тие од сезонава се повторно колеги, но не во Челси, туку во Реал Мадрид.

Куртоа открива: Понекогаш сум бесен на Азар

Спортклуб - 15.09.2019

Белгискиот голман Тибо Куртоа, открива дека понекогаш знае да биде бесен на својот соиграч и сонародник, Еден Азар. Тие од сезонава се повторно колеги, но не во Челси, туку во Реал Мадрид.

Куртоа отворено: Се налутив на Азар кога сакаше да додава со пета

Спортски - 15.09.2019

Eден Азар вчера дебитираше за Реал Мадрид во победата над Леванте од 3:2. Азар влезе од клупата за резерви во второто полувреме, а на голот бранеше неговиот сонародник Тибо Куртоа. Поранешниот голман на Челзи призна после натпреварот дека во една ...

Куртоа го нервира играњето со петица на Азар

TopSport - 15.09.2019

Еден Азар го имаше официјалното деби за Реал Мадрид, но доби големи критики од својот соиграч, голманот Тибо Куртоа, кој беше изнервиран од предавањето на топката со игра со петица на неговиот белгиски сонародник при 3:2 победата над Леванте.