TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Леброн Џејмс позитивен на корона, поради него НБА ќе ги менува здравствените протоколи

Република - 01.12.2021

Леброн Џејмс ќе биде надвор од тимот на ЛА Лејкерс откако влезе во здравствено-безбедносен протокол поради позитивен тест на корона вирусот. Според правилата на НБА, играчите кои се вакцинирани влегуваат во протоколот за Ковид само доколку имаат ...

Леброн Џејмс е позитивен на коронавирус, иако бил целосно вакциниран

Канал5 - 01.12.2021

ЛА Лејкрс дојде до победа над Сакраменто Кингс од 117:92 без Леброн Џејмс, кој влезе во здравствениот и безбедносен протокол на НБА лигата. Во превод, најголемата кошаркарска ѕвезда на денешницата има коронавирус.

Чикаго Булс во ерата на Џордан – најдобра династија во историјата на НБА

Точка - 01.12.2021

Екипата на Чикаго Булс, која од 1995 до 1998 година трипати беше НБА-шампион, е прогласена за најдобра династија во историјата на лигата. Во гласањето на европските новинари, влијателни и познати личности и навивачи одлучено е дека немало подобри од ...

Чикаго Булс во ерата на Џордан – најдобра династија во историјата на НБА

Денар - 01.12.2021

Екипата на Чикаго Булс, која од 1995 до 1998 година трипати беше НБА-шампион, е прогласена за најдобра династија во историјата на лигата. Во гласањето на европските новинари, влијателни и познати личности и навивачи одлучено е дека немало подобри од ...

Леброн Џејмс е позитивен на коронавирус, иако бил целосно вакциниран

Lider - 01.12.2021

ЛА Лејкрс дојде до победа над Сакраменто Кингс од 117:92 без Леброн Џејмс, кој влезе во здравствениот и безбедносен протокол на НБА лигата. Во превод, најголемата кошаркарска ѕвезда на денешницата има коронавирус.

Леброн Џејмс и вакциниран се зарази од коронавирус

Екипа - 01.12.2021

Тимот на Лос Анџелес лејкерс се соочува со нов сериозен проблем откако беше обелоденето дека Леброн Џејмс е позитивен на коронавирус. „Кралот“ Леброн е вакциниран со две дози, но сепак ќе мора да пропушти најмалку четири натпревари на ЛА Лејкерс во ...

Бизарна сцена во НБА лигата: Судија повреди ѕвезда на Сакраменто (Видео)

Дерби - 01.12.2021

Лос Анџелес Лејкерс славеше на гостувањето кај Сакраменто и без Леброн Џејмс во тимот, но триумфот од 92:117 беше одбележан и од една несекојдневна ситуација во НБА лигата. Судииите обично секогаш се добро позиционирани и стојат во безбедна зона, но ...

ВИДЕО: Леброн сакаше да биде како Џордан, но потфрли и се посрамоти

Gol.mk - 01.12.2021

Еден од моментите кои ја одбележа кариерата на Мајкл Џордан е шутирањето со затворени очи од линијата за слободни фрлања на дуелот против Денвер Нагетс . Кошаркарот на Чикаго Булс испрати провокација до Дикембе Мутомбо и погоди, на одушевување на ...

Чикаго е најдобра династија на сите времиња во НБА

Вечер Прес - 01.12.2021

Познатиот „дрим-тим“ на Чикаго Булс, предводен од Мајкл Џордан, е прогласен за најдобар тим на сите времиња. Тимот кој се натпреваруваше во НБА од 1995 до 1998 година е избран за „Династија на НБА на сите времиња“ со гласање на европските фанови и ...

ВИДЕО: Лејкерси без Џејмс доминираа против Сакраменто

Слободен Печат - 01.12.2021

Доцна синоќа во НБА лигата составот на Лос Анџелес лејкерс славеше против Сакраменто кингс со резултат 117:92. Во редовите на „езерџиите“ за овој меч не беше првата ѕвезда Леброн Џејмс поради болест, односно не играше поради здравствено-безбедносен ...

Судија повреди играч во НБА (Видео)

Спортманија - 01.12.2021

Лос Анџелес лејкерс без многу проблеми го победи Сакраменто кингс со 117:92, во меч на којшто имаше една необична ситуација. Пред крајот на третата четвртина, Давион Мичел се повреди, и тоа по контакт со судијата.

Леброн Џејмс е позитивен на коронавирусот и одново ќе прави пауза!

Gol.mk - 01.12.2021

Леброн Џејмс добил позитивен резултат на коронвирусот непосредно пред мечот со Сакраменто Кингс. Американските медиуми пренесуваат дека ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс веднаш заминал во самоизолација.

Леброн Џејмс надвор од тимот поради корона

Вечер Прес - 01.12.2021

Првата ѕвезда на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс, го пропушти натпреварот против Сакраменто поради здравствените и безбедносните протоколи, што значи дека ќе помине најмалку десет дена надвор од теренот, пишува добро информираниот новинар, Адријан ...

НБА Топ 10: Харден и не бил „дебелко“ (ВИДЕО)

Екипа - 01.12.2021

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Бруклин, Мемфис, Феникс, Портланд и Лејкерс. Најубавиот потег на вечерта му припадна на Џејмс Харден кој одлично го проследи промашувањето на ...

Леброн позитивен на коронавирус

Спортски - 01.12.2021

ЛА Лејкерси против Сакраменто дојдоа до победа без Леброн Џејмс кој не можеше да настапи затоа што доби позитивен тест на коронавирус. Според овосезонските правила во НБА вакцинираните играчи влегуваат во ковид-протоколот во случај на позитивен ...

И најдобриот падна на тестот за ковид-19, Леброн позитивен, Лејкерси ќе мора да научат да победуваат и без Џејмс

Во Центар - 01.12.2021

Леброн Џејмс е позитивен на Ковид-19, објави веб-страницата на Лос Анџелес Лејкерс. 36-годишниот кошаркар е вакциниран „за доброто на тимот“ (како што самиот најави на почетокот на сезоната), но според протоколот ќе мора да остане надвор од теренот ...

ВИДЕО: Комични сцени во НБА, судија повреди играч на Сакраменто

Sport M - 01.12.2021

Во ноќта која што измина, ЛА Лејкерс без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај Сакраменто Кингс со 92:117. Најефикасен на натпреварот беше Кингс Холмс со 27 поени, девет скока и две асистенции.

Комична сцена во НБА: Судија ненамерно повреди кошаркар на Сакраменто 🎥

СуперСпорт - 01.12.2021

Лос Анџелес Лејкерс синоќа славеше на гостувањето кај Сакраменто кингс со 117-92, но на натпреварот се случи еден необичен момент. Најефикасен кошаркар беше Холмс со 27 поени, девет скокови и две асистенции, додека Ентони Дејвис постигна 25 поени.

Леброн позитивен на коронавирусот, НБА воведува драстична мерка

Курир - 01.12.2021

Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила на натпреварување, играчите кои се вакцинирани влегуваат во протоколот за Ковид само ...

Познато е зошто Леброн Џејмс не беше во составот на Лејкерс!

SportMedia - 01.12.2021

Леброн Џејмс го прошути мечот меѓу Лејкерс и Сакраменто, бидејќи влегол во здравствено-безбедносните протоколи кои НБА-лигата ги постави во време на пандемија коронавирус. Непосредно пред натпреварот било соопштено дека нема да игра.

Леброн Џејмс позитивен на корона, што значи тоа за Лејкерс?

Кајгана - 01.12.2021

Лејкерс до победа над Сакраменто Кингс со 117 : 92 дојдоа без Леброн Џејмс, кој влезе во здравствено-безбедносен протокол на НБА лигата. Со други зборови, е позитивен на коронавирус. Според правилата оваа сезона во НБА лигата, вакцинираните играчи ...

Леброн има корона

PressingTV - 01.12.2021

еброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила на натпреварување, играчите кои се вакцинирани влегуваат во протоколот за Ковид само ...

Леброн позитивен на коронавирусот, НБА воведува драстична мерка

Zoom - 01.12.2021

Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила на натпреварување, играчите кои се вакцинирани влегуваат во протоколот за Ковид само ...

Леброн позитивен на корона, НБА воведува драстична мерка

Локално - 01.12.2021

Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила на натпреварување, играчите кои се вакцинирани влегуваат во ковид-протоколот само ...

Шок во Лејкерси, Леброн е позитивен на корона

Република - 01.12.2021

Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила на натпреварување, играчите кои се вакцинирани влегуваат во протоколот за Ковид само ...

Леброн позитивен на Ковид-19, НБА воведува драстична мерка

Нетпрес - 01.12.2021

Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила на натпреварување, играчите кои се вакцинирани влегуваат во протоколот за Ковид само ...