TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитров: Ова е бесмртниот „вирус“ на идеали против кој залудно се бара „вакцина“

А1 On - 26.11.2020

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, спорот со Бугарија го нарече битка за македонската суштина и сржта на европските вредности од кои нема отстапување. „Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да ...

Димитров: Македонската суштина е бесмртен вирус против кој залудно се бара вакцина

Макфакс - 26.11.2020

Идејата на Договорот за добрососедство беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината, порача на социјалните мрежи вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров во однос на преговорите со ...

Димитров: Мојот став е бесмртниот “вирус” на идеали против кој залудно се бара “вакцина”

Република - 26.11.2020

По вчерашното контроверзно интервју на премиерот Зоран Заев, со свое мислење се јави и вицепремиерот за надворешни работи . Во тоа интервју Димитров беше посочен како виновник за „нарушените“ односи меѓу Македонија и Бугарија.

Димитров едвај се огради од Заев: Ова е битка не само за македонската суштина, туку и за сржта на европските вредности

Република - 26.11.2020

По вчерашното контроверзно интервју на премиерот Зоран Заев, со свое мислење се јави и вицепремиерот за надворешни работи Никола Димитров. Во тоа интервју Димитров беше посочен како виновник за „нарушените“ односи меѓу Македонија и Бугарија.

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите

iPortal - 26.11.2020

Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината. Да ги решаваме билатералните прашања билатерално, без тие да бидат пречка на патот кон ЕУ.

Димитров: Нема отстапување од битката за македонската суштина

Press24 - 26.11.2020

Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината. Да ги решаваме билатералните прашања билатерално, без тие да бидат пречка на патот кон ЕУ, напиша на својот фејсбук профил ...

Против европските вредности залудно се бара вакцина, вели Никола Димитров по обвинувањата дека за Бугарија е поопасен ...

Сакам да кажам - 26.11.2020

Мој принципиелен став е дека ова е битка не само за македонската суштина, туку и за сржта на европските вредности, од кои нема отстапување, вели вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров за спорот со Бугарија.

Димитров: Ова е бесмртниот “вирус” на идеали против кој залудно се бара “вакцина”

Бизнис Вести - 26.11.2020

„Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината. Да ги решаваме билатералните прашања билатерално, без тие да бидат пречка на патот кон ЕУ.

Димитров: Македонската суштина е бесмртен „вирус“ против кој залудно се бара „вакцина“

Опсервер - 26.11.2020

Идејата на Договорот за добрососедство беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината, порача на социјалните мрежи вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров во однос на преговорите со ...

Димитров: Македонската суштина е бесмртен „вирус“ против кој залудно се бара „вакцина“

Вечер - 26.11.2020

Идејата на Договорот за добрососедство беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината, порача на социјалните мрежи вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров во однос на преговорите со ...

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите

Фактор - 26.11.2020

Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината. Да ги решаваме билатералните прашања билатерално, без тие да бидат пречка на патот кон ЕУ, вели Никола Димитров, вицепремиер ...

Димитров: Македонската суштина е бесмртен „вирус“ против кој залудно се бара „вакцина“

24Инфо - 26.11.2020

Идејата на Договорот за добрососедство беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината, порача на социјалните мрежи вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров во однос на преговорите со ...

Димитров: Билатералните прашања да се решаваат без истите да бидат пречка на патот кон ЕУ

Слободен Печат - 26.11.2020

Идејата на Договорот за добрососедство беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината, порача на социјалните мрежи вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров во однос на преговорите со ...

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите

24 Вести - 26.11.2020

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се занимаваат со сегашноста и со иднината.

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите

Канал5 - 26.11.2020

Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и иднината, вели Никола Димитров. Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се ...

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и ...

ТВ21 - 26.11.2020

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се занимаваат со сегашноста и со иднината.

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и ...

Кумановски м. - 26.11.2020

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се занимаваат со сегашноста и со иднината.

Димитров: Идејата на Договорот за добрососедство беше историјата да им се остави на историчарите

360 степени - 26.11.2020

Според вицепремиерот за европски прашања, политичарите треба да се занимаваат со сегашноста и со иднината, а билатералните прашања треба да се решаваат билатерално, а не да бидат пречка кон ЕУ Идејата на Договорот беше историјата да им се остави на ...

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите

Алсат-М - 26.11.2020

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се занимаваат со сегашноста и со иднината.

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и ...

Либертас - 26.11.2020

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се занимаваат со сегашноста и со иднината.

Димитров: Историјата на историчарите, сегашноста и иднината да остане на политичарите

Локално - 26.11.2020

На својот фејсбук профил, вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, уште еднаш потенцира дека историјата треба да се остави на историчарите, а политичарите според него, треба да се интересираат за сегашноста и иднината.

Димитров: Идејата на договорот беше историјата да се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и ...

ММС - 26.11.2020

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска на својот Фејсбук профил напиша историјата да се остави на историчарите, а политичарите да се занимаваат со сегашноста и со иднината.

Димитров: Македонската суштина е бесмртен „вирус“ против кој залудно се бара вакцина

Н.Македонија - 26.11.2020

Идејата на Договорот за добрососедство беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и со иднината, порача на социјалните мрежи вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров во однос на преговорите со ...

Димитров се огради од Заев: Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се ...

PressingTV - 26.11.2020

По вчерашното контроверзно интервју на премиерот Зоран Заев, со свое мислење се јави и вицепремиерот за надворешни работи Никола Димитров. Идејата на договорот беше историјата да им се остави на историчарите, за ние да се занимаваме со сегашноста и ...