TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расте бројот на хоспитализирани пациенти од Ковид 19 во кумановската болница

Вечер Прес - 05.08.2021

Расте бројот на хоспитализирани пациенти од Ковид 19 на инфективното одделение во кумановската општа болница, информираа денеска надлежните. Бројките на хоспитализираните и прегледани во дневната болница од почетокот на август растат во однос на ...

Расте бројот на хоспитализирани пациенти од Ковид 19 во кумановската болница

MakPress

Вирусот во Тетово во фаза на широка трансмисија,денеска нови шест хоспитализирани

Алфа - 05.08.2021

Шест нови пациенти се хоспитализирани во тетовската клиничка болница.Бројката на заразени кои се лекуваат се искачи на 32.Состојбата со ковид станува се посериозна. Вирусот е веќе со широко распространета трансмисија,алармираат во Центарот за јавно ...

ВО МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО НОВИ ХОСПИТАЛИЗАЦИИ: За 24 часа примени 105 пациенти, најмногу во тетовската болница

Фактор

Хоспитализирани 105 заразени со Ковид-19 во државава

Алсат-М - 05.08.2021

Сто и пет заболени од Ковид-19 се хоспитализирани во Скопје и во другите градови, информираа ...

Четворица пациенти се лекуваат на инфективното во Битола

Тера

219 нови случаи на Ковид-19, еден нов случај во Охрид

OhridNews - 05.08.2021

Во последните 24 часа се направени 4.713 тестирања, а регистрирани се 219 нови случаи на КОВИД-19. Најмногу од Скопје и Тетово 65, 20 нови случаи се регистрирани во Куманово, 19 во Гостивар, 7 во Струмица, 6 во Кичево, по 4 случаи од Битола, Струга, ...