TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Официјално: Солскјер го доби првото засилување откако стана тренер на Манчестер јунајтед

24Фудбал - 12.06.2019

Даниел Џејмс го комплетираше трансферот од Свонси во Манчестер јунајтед откако потпише пет годишен договор. Јунајтед минатата недела се договори со Свонси за ангажман на Даниел Џејмс, а тој денеска откако ги помина медицинските тестови стави потпис ...

Манчестер Јунајтед официјално го претстави првото засилување

Курир - 12.06.2019

Манчестер Јунајтед официјално го објави првото ново засилување за ова лето. Даниел Џејмс, кој беше привлечен од Свонси, потпиша договор за пет години со опција за дополнителни 12 месеци. „Лебедите“ ќе добијат за 21-годишното крило 15 милиони фунти ...

Гризман навести дека нема да оди во Барселона

Локално - 12.06.2019

Напаѓачот на Атлетико (Мадрид), Антоан Гризман навести дека се оддалечува од трансфер во Барселона. Французинот најави по крајот на сезоната, дека ги напушта „јорганџиите“, за да бара нов предизвик.

Де Хеа може да си замине: Јунајтед пронајде замена – сезонската сензација

Спортклуб - 12.06.2019

Шпанскиот голман Давид Де Хеа сеа наоѓа пред заминување од Манчестер Јунајтед откако одби да го продоложи договорот. Досегашниот прв избор на голот на „црвените ѓаволи“ одби понуда од 350.000 евра месеча плата бидејќи бара 500.000 евра, што нема да ...

Џејмс по потписот со Јунајтед: Секое дете расте со желба да го облече овој дрес!

Gol.mk - 12.06.2019

Екипата на Манчестер Јунајтед денес го официјализираше своето прво засилување за следната сезона, откако го обезбеди потписот на младата велшка ѕвезда, Даниел Џејмс. 21-годишниот крилен фудбалер во редовите на тимот од „Олд Трафорд“ доаѓа од Свонси, ...

Јунајтед го потврди првото летно засилување, Солскјер веднаш ги наброја неговите квалитети (Фото)

Дерби - 12.06.2019

Велшанецот Даниел Џејмс се претвори во прво засилување на Манчестер Јунајтед во ерата на Оле Гунар Солскјер, откако клубот од „Олд Трафорд“ и официјално потврди дека талентираниот крилен напаѓач кој досега настапуваше за Свонси е нов член на првиот ...

Јунајтед со прв трансфер летово, фановите не се воодушевени

Екипа - 12.06.2019

Манчестер Јунајтед повторно е поврзуван со бројни фудбалски ѕвезди за време на преодниот рок, но навивачите на „црвените ѓаволи“ останаа разочарани откако првото летно засилување е тотален анонимус – Даниел Џејмс од Свонси, за чии услуги беа ...

Џејмс потпиша: Секое дете сонува да игра за Манчестер Јунајтед

SportMedia - 12.06.2019

Она што беше познато пред неколку недели сега е официјализирано. Велшкиот играч Даниел Џејмс потпиша петгодишен договор со Манчестер Јунајтед. Тој доаѓа од редовите на Свонси на инсистирање на тренерот Оле Гунар Солскјер.

Официјално: Манчестер Јунајтед го доведе првото засилување

Спортски - 12.06.2019

Манчестер Јунајтед денес официјално го претстави првото засилување за новата сезона. Станува збор за сега веќе поранешниот фудбалер на Свонси, Даниел Џејмс кој има само 21 година, а на „Олд Трафорд“ пристигнува за сума од 17 милиони евра.

Официјално: Јунајтед ангажираше репрезентативец на Велс (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.06.2019

Манчестер јунајте денеска го претстави своето прво засилување, а станува збор за репрезентативецот на Велс, Даниел Џејмс, кој пристигна од Свонси за сума од 20 милиони евра. Џејмс е крилен фудбалер, а неговото пристигнување е доказ дека Оле Гунар ...

Нејмар се пишмани, сака назад кај Меси

Слободен Печат - 12.06.2019

Бразилскиот репрезентативец и официјално побара од управата на ПСЖ да биде ставен на трансфер листата. По бурната сезона која ја заврши со скандали на и надвор од теренот, Нејмар сака да го напушти Париз и ПСЖ.

Јунајтед го потврди новото засилување: Ужасно сум горд на овој трансфер, но и тажен поради друга причина

Спортклуб - 12.06.2019

Манчестер Јунајтед го потврди првото летно засилување за идната сезона, станува збор за младиот 21 годишен Даниел Џејмс кој доаѓа од екипата на Свонси. Велшкиот крилен играч им се допаднал на луѓето во Манчестер, пред се на Оле Гунар Солскјер, а ...

Јунајтед бара нов десен бек, Солскјер има две опции!?

СуперСпорт - 12.06.2019

Манчестер јунајтед летово бара замена за Антонио Валенсија, кој по десет години заминува од „Олд Трафорд“, па така ќе остане празно местото на десен бек. Овој 33-годишен фудбалер објави фотографиј од трибината на Сер Алекс Фергусон со наслов ...

Гризман се јави: Стрпете се, уште не се знае каде ќе играм!

Sport 1 - 12.06.2019

Најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман најави дека на крајот на месецот ќе објави каде ќе ја продолжи кариерата. Францускиот фудбалер, по завршување на сезоната, потврди дека ќе го напушти Мадрид, а како потенцијални дестинации за ...

Погба даде коментар за неговиот однос со Солскјер и меѓу редови навести..

Дерби - 12.06.2019

Пол Погба во интервју за англискиот „Тајмс“ зборуваше за неговиот однос со новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер. Французинот истакна дека двајцата имале одличен однос и меѓу редови навести останување во клубот и следната сезона.

Гризман најави дека наскоро ќе го објави името на новиот клуб

Дерби - 12.06.2019

Многумина се во исчекување на новиот клуб на францускиот репрезентативец и се уште актуелен член на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман. Гризман пред повеќе од еден месец објави дека си заминува од Мадрид, а сега во интервју за „Марка“ потврди дека ...

Последната изјава на Гризман го вклучи алармот во ПСЖ, Барселона повторно ќе извиси?

24Фудбал - 12.06.2019

Французинот се уште ја нема донесено конечната одлука околу својата иднина, голема прашина се крена околу тоа прашање откако објави дека си заминува од Атлетико Мадрид, лани Барселона извиси откако Французинот реши да остане во Мадрид и стана ...

Јунајтед најде замена за Де Хеа

Вечер Прес - 12.06.2019

Доколку предвреме биде прекината соработката со шпанскиот интернационалец Давид де Хеа, раководните лица на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед ќе се обидат да ги осигураат услугите на првиот голман на холандскиот гигант Ајакс, Андре Онана.

Нова опција за Погба, ова е најреалната варијанта досега

Спортклуб - 12.06.2019

Пол Погба и понатаму е мета на Јувентус кој се обидува да го победи Реал Мадрид, а според моменталната ситуација, „Старата дама“ има подобри играчи за размена. Имено, ќе се обидат да го задржат Дибала, би платиле околу 110 милиони евра за ...

Погба: Не ги зедов јас сите пари од скапиот трансфер

+инфо - 12.06.2019

Фудбалерот од Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба, го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри. – Поради фактот дека тоа беше најскапиот трансфер во историјата на ...

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

TopSport - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

ПСЖ беше само „лажен аларм“, Гризман од 1 јули се сели на „Камп Ноу“

Gol.mk - 12.06.2019

Откако пред неполн месец објави дека го напушта Атлетико Мадрид, нема ден да не помине, а да не се појави нова шпекулација поврзана со иднината на Антоан Гризман. Сепак, се чини дека „сапуницата“ се ближи кон самиот крај.

Погба: Исламот е прекрасен , а сите мислат на тероризам

Канал5 - 11.06.2019

Пол Погба на британските медиуми им открива дека често се сомневал во себе , пред да стане Муслиман , а сега е помирен. Ѕвездата на Манчестер Јунајтед минатиот месец беше на аџилак во Мека за време на Рамазан.

Погба: Исламот ми го отвори умот

Слободен Печат - 11.06.2019

Иако мајка му е муслиманка, Пол Погба дури минатиот месец се „сврте“ кон исламот и вели дека од тогаш го почувствувал внатрешен мир. Фудбалерот на Манчестер јунајтед минатиот месец заедно со колегата од репрезентацијата, Курт Зума, ја посети Мека.

Манчестер Јунајтед има нова изненадувачка трансфер мета

СуперСпорт - 11.06.2019

Оле Гунар Солскјер има нов метод кога во прашање е носењето нови фудбалери во редовите на Манчестер Јунајтед. Норвежанецот внимателно селектира екстра талентирани фудбалери од Островот кои знаат што значи да се носи дресот на Манчестер Јунајтед.

Погба: Знам зошто добивам поинаков третман, изненаден сум до тоа што го доживеав во Јунајтед

Точка - 11.06.2019

Пол Погба е еден од играчите кои добија најжестоки критики на крајот од сезоната од страна на фановите на Манчестер Јунајтед, или поточно, Французинот беше единствениот фудбалер кој влезе и во конфликт со одредени навивачи по последниот меч со ...

Не е ниту една голема ѕвезда: Погба без премногу размислување го избра најтешкиот противник во кариерата (Видео)

Дерби - 11.06.2019

Пол Погба во ексклузивното интервју за „LifeTimes“ се отвори за својата тешка ситуација која ја има во Манчестер Јунајтед, но покрај тоа што ја пронајде главната причина за честите критики кои ги добива од јавноста , говореше и на теми кои се ...

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

А1 On - 11.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта брпј еден ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

„Кога победуваме не им смета мојата фризура, но таа е проблем кога губиме“

24Фудбал - 11.06.2019

Пол Погба вели дека неговиот говор на тело и честата промена на фризурите е нешто кое нема да го промени, бидејќи тоа нема никаква врска со перформансите на теренот. Погба често трипи критики поради неговиот имиџ надвор од теренот, тој веќе се ...

Зидан не се откажува од Погба, Ракитиќ во Јунајтед ?

1tv - 11.06.2019

До крајот на овој месец, Пол Погба ќе биде преставен како ново засилување на Реал Мадрид. Ова го пренесуваат медиумите од Шпанија откако предводникот на кралевите, Зинедин Зидан има состанок со Перез на кој било договорено дека репрезентативецот на ...

Солскјер го доби првото засилување откако стана тренер на Јунајтед

МКД - 12.06.2019

Даниел Џејмс го комплетираше трансферот од Свонси во Манчестер јунајтед откако потпише пет годишен договор. Јунајтед минатата недела се договори со Свонси за ангажман на Даниел Џејмс, а тој денеска откако ги помина медицинските тестови стави потпис ...

Руни: Ни Меси, ни Роналдо сега на Јунајтед не можат да му донесат титула!

Макфакс - 11.06.2019

Некогашниот капитен на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни смета дека екипата на Оле Гунар Солскјер нема да се бори за титулата во Премиерлигата ниту идната сезона. Англискиот напаѓач кој е член на ДЦ Јунајтед, во американската МЛС лига ја повикува ...

Јунајтед одби да преговара со Реал за трансферот на Погба

Спортски - 11.06.2019

Манчестер јунајтед одби да преговара со Реал Мадрид за трансферот на Пол Погба, пренесуваат шпанските медиуми. Претставници од шпанскиот клуб стапиле во контакт со Манчестер Јунајтед за да започнат преговори за евентуален трансфер на Погба на ...

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

Скопје инфо - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Погба даде коментар за неговиот однос со Солскјер и меѓу редови навести...

Точка - 12.06.2019

Пол Погба во интервју за англискиот „Тајмс“ зборуваше за неговиот однос со новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер. Французинот истакна дека двајцата имале одличен однос и меѓу редови навести останување во клубот и следната сезона.

Гризман најави дека наскоро ќе го објави името на новиот клуб

Точка - 12.06.2019

Многумина се во исчекување на новиот клуб на францускиот репрезентативец и се уште актуелен член на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман. Гризман пред повеќе од еден месец објави дека си заминува од Мадрид, а сега во интервју за „Марка“ потврди дека ...

Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

Локално - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Руни: Меси и Роналдо не можат да му помогнат на Манчестер Јунајтед

MakPress - 10.06.2019

По разочарувачката сезона во Манчестер Јунајтед, поранешниот капитен на „црвените ѓаволи“ Вејн Руни го советуваше својот поранешен тим да прибегне кон скапи набавки. – Оле (Гунар Солскјер) треба да изгради тим.

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Макфакс - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

Кајгана - 11.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „Кралскиот клуб“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

Погба: Кога победуваме, не им пречи мојата фризура, но таа е проблем кога губиме

МКД - 11.06.2019

Пол Погба вели дека неговиот говор на тело и честата промена на фризурите е нешто кое нема да го промени, бидејќи тоа нема никаква врска со перформансите на теренот. Погба често трипи критики поради неговиот имиџ надвор од теренот, тој веќе се ...

Зидан не се откажува од Погба, Ракитиќ во Јунајтед ?

Sport M - 11.06.2019

До крајот на овој месец, Пол Погба ќе биде преставен како ново засилување на Реал Мадрид. Ова го пренесуваат медиумите од Шпанија откако предводникот на кралевите, Зинедин Зидан има состанок со Перез на кој било договорено дека репрезентативецот на ...

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

MakPress - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Погба се огласи по високиот трансфер

Курир - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Н.Македонија - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

+инфо - 11.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

М. Јунајтед не се испазари со Реал: Одбиена понудата за Погба

Денешен - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

Опсервер - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Точка - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

MakPress - 12.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...