TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шварценегер ќе ја тужел нафтената индустрија за „убиство од прв степен“

Слободен Печат - 14.03.2018

Актерот и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, изјавил дека разговара со парвни компании за можноста да тужи глобални нафтени компании за „свесно убивање на луѓе низ светот“, поради глобалното затоплување предизвикано од фосилните ...

Шварценегер против нафтените компании: Ќе ги тужам за убиство

Кајгана - 14.03.2018

Познатиот актер и поранешен гувернер на Калифорнија Арнолд Шварценегер рече дека ќе ги тужи Big Oil, шесте најголеми нафтени компании, поради „свесно убивање луѓе“. „Ова не се разликува од темата за забрана за пушење.

Шварценегер: Ќе ги тужам нафтените компании за убиство

Фактор - 14.03.2018

Популарниот американски актер Арнолд Шварценегер и поранешен гувернер на Калифорнија најави дека ќе покрене тужба против големите нафтени компании за „масовно убиство“ поради тоа што придонесуваат во загадување на животната средина и влошување на ...

Еди Марфи е третиот брат на Шварценегер и девито во продолжението на „близнаци“

Сакам да кажам - 13.03.2018

Еди Марфи ќе глуми во продолжението на „Близнаци“, култната комедија од 80-ите години, кое ќе се вика „Тројка“. Тој неколку години наназад се врзува за овој проект и сега и официјално им се придружи на оригиналните „близанци“, Арнолд Шварценегер и ...

Шварценегер: Ќе ги тужам нафтените компании за убиство

Шеталиште - 15.03.2018

Популарниот американски актер Арнолд Шварценегер и поранешен гувернер на Калифорнија најави дека ќе покрене тужба против големите нафтени компании за „масовно убиство“ поради тоа што придонесуваат во загадување на животната средина и влошување на ...