TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Апсење во повеќе угостителски објекти - Приведени Пандов, Миленко Неделковски, поранешниот судија Панчевски

Сител - 27.02.2021

Полицијата речиси секоја вечер со полни раце работа, се растураат организирани и прватни забави на кои воопшто не се почитуваат мерките за заштита и ограниченото работно време на угостителите.

Пандов, Неделковски и Панчевски приведени поради забава во кафеана по 21 часот

Канал5

Александар Пандов, Владимир Панчевски и Миленко Неделковски меѓу приведените во кафеана во Стајковци

Фокус

Миленко Неделковски се огласи за вчерашното негово апсење од кафеана

Скопје1

„А1он“: Приведен Миленко Неделковски, Александар Пандов, Владимир Панчевски и Александар Митевски од скопска кафеана

Скопје1

Приведени Миленко Неделковски, Александар Пандов и Владимир Панчевски, пред полноќ биле во кафеана во Стајковци

Либертас

Приведени Миленко Неделковски и Александар Пандов

Локално

iPortal 24Инфо Вечер Прес Мак. Весник Точка Граѓански збор Телма МКД

Пандов, Миленко Неделковски, Владимир Панчевски приведени поради забава во кафеана по 21 часот

Канал5 - 27.02.2021

Забавата за пензионирање која што ја организирал поранешниот спортски коментатор Миленко Неделковски во кафеана во скопско Стајковци завршила со полициска интервенција. Дури 18 лица присутни на журката се приведени во полициската станица Гази Баба ...

Миленко, Пандов, Панчевски – Од кафеана право во полициска станица во Гази Баба!?

Слободен Печат

Пандов: Го прославувавме пензионирањето на Неделковски, бевме во станица да дадеме изјави

Фокус

Пандов, Неделковски, Панчевски и Митовски приведени поради забава во кафеана по 21 часот

Денешен

Пандов: Прославувавме пензионирање на Неделковски, полицијата нè повика да дадеме изјави во станица

360 степени - 27.02.2021

Полицијата информираше дека од угостителски објект приведени се 18 лица за непочитување на мерките за заштита Во текот на вчерашниот ден при контрола на Државниот пазарен инспекторат и полицијата во угостителски објект приведени биле новинарите ...

Полицијата упаднала на прослава за пензионирање на Миленко Неделковски, приведени 18 гости

+инфо

Пандов: Прославувавме пензионирање на Неделковски, полицијата нè повика да дадеме изјави во станица

Либертас

Пандов за приведувањето во полиција: Првпат влегувам во станица, не сум имал искуство

Скопје1

Приведени Миленко Неделковски и Александар Пандов

Press24

Пандов: Прославувавме пензионирање, полицијата не повика да дадеме изјави во станица

Фактор

Полицијата упаднала на прослава за пензионирање на Миленко Неделковски, приведени 18 гости

Centar

Вечер Прес

Богојески за Пандов и Неделковски: Не е во ред да бидат апсени бидејќи биле на геј забава

Локално - 27.02.2021

„Не е во ред да бидат апсени бидејќи биле на геј забава… и во услови на корона, нормално е да се практикува геј распаљотка! Лично ги познавам господата Миленко Неделковски, Александар Пандов, Владимир Панчевски, Александар Митевски… не е ок да се ...

Богојески за Пандов, Миленко, Панчевски: Не е во ред да бидат апсени бидејќи биле на геј забава

Скопје1

Миленко и компанија правеле „ковид-групировка“ во Стајковци и завршиле во полиција

Frontline - 27.02.2021

При полициска контрола, поради непочитување на мерки за заштита на здравјето во врска со КОВИД-19, приведени се Миленко Неделковски, Александар Пандов, Владимир Панчевски, Александар Митевски и Наталија Митевска од Инфомакс и сопственикот на ...

Миленко, Пандов, Панчевски и компанија правеле „ковид-групировка“ во Стајковци и завршиле во полиција

CivilMedia

Миленко, Пандов, Панчевски и Наталија Ивчева приведени од кафана во Стајковци. Ги нарушиле КОВИД протоколите

Пулс24