TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Киев известува за осум повредени додека Русија продолжува да користи стратешки бомбардери

Канал5 - 08.12.2023

Русија ја продолжи употребата на стратешки бомбардери за напади врз Украина за прв пат по повеќе од два месеци, изјави денеска воениот командант на Киев, јави ДПА. -По долга пауза од 79 дена, непријателот ги продолжи воздушните напади со ...

Русите ноќта ја нападнаа Украина со ракети, има загинати и повредени

МКД - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во рускиот ракетен напад врз Дњепропетровск. Уште едно лице е рането во Харков, пренесуваат агенциите, додавајќи дека украинските противвоздушни сили собориле 14 од вкупно 19 истрелани ракети.

Нови руски напади врз повеќе украински региони

Р.С.Европа - 08.12.2023

Русија утрово на 8 декември започна нов бран ракетни и напади со беспилотни летала врз неколку украински региони при што загинало најмалку едно лице, неколку се ранети, а предизвикана е и значителна штета на цивилна и енергетска инфраструктура, ...

Украина информира дека утрово соборила 14 од 19 руски крстосувачки ракети истрелани кон нејзина територија

Либертас - 08.12.2023

Украинските воздухопловни сили (ВВС) известија дека утринава собориле 14 од вкупно 19 крстосувачки ракети истрелани од Русија. Според властите, едно лице загинало во нападот во источните и централните делови на земјата.

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

А1 On - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите, додавајќи дека украинскиот противвоздушен персонал соборил 14 од 19 испукани проектили.

Русија лансираше крстосувачки ракети од стратешки бомбардери за да го нападне Киев

А1 On - 08.12.2023

Во јужните и источните региони на Украина беше прогласена воздушна закана, а воздухопловните сили на вооружените сили на Украина објавија дека Русија најверојатно лансирала крстосувачки ракети од стратешките бомбардери ТУ-95МС.

Две лица загинаа, а седум се повредени во руски ракетен напад во Украина

Frontline - 08.12.2023

По ракетниот напад на Русија на територијата на Украина утрото на 8 декември 2023 година, две лица загинаа, а седум беа повредени, објави украинскиот премиер Денис Шмихал на Телеграм, јавува дописникот на Укринформ.

Украинската противвоздушна одбрана соборила 14 од 19 руски крстосувачки ракети, амбасадорката Дир вели – Украина се ...

Frontline - 08.12.2023

Од 9 часот утрово, силите на украинската воздушна одбрана уништија 14 од 19 крстосувачки ракети Kh-101 / Kh-555 во регионите Днепро и Кијив, соопштија од воздухопловните сили на Украина на Телеграма, пренесува Укринформ.

Украина соопшти дека напад со руски дрон го погодил пристаништето во Одеса

Глас на Америка - 07.12.2023

Во напад на руско беспилотно летало загина едно лице и беше оштетена пристанишната инфраструктура во украинската област Одеса, изјави во четвртокот регионалниот гувернер. Олех Кипер рече дека Одеса била нападната два часа и дека додека ...

Украина: Русија лансираше крстосувачки ракети кон Киев, ракетен напад врз Харков

Локално - 08.12.2023

Во јужните и источните региони на Украина беше прогласена воздушна закана, а воздухопловните сили на вооружените сили на Украина соопштија дека Русија најверојатно лансирала крстосувачки ракети од стратешките бомбардери ТУ-95МС.

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

Макфакс - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите, додавајќи дека украинскиот противвоздушен персонал соборил 14 од 19 испукани проектили.

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

Опсервер - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите, додавајќи дека украинскиот противвоздушен персонал соборил 14 од 19 испукани проектили.

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

Скопје1 - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите, додавајќи дека украинскиот противвоздушен персонал соборил 14 од 19 испукани проектили.

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

Centar - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите, додавајќи дека украинскиот противвоздушен персонал соборил 14 од 19 испукани проектили.

Украинската противвоздушна одбрана соборила 14 од 19 руски крстосувачки ракети, амбасадорката Дир вели – Украина се ...

Нова ТВ - 08.12.2023

Од 9 часот утрово, силите на украинската воздушна одбрана уништија 14 од 19 крстосувачки ракети Kh-101 / Kh-555 во регионите Днепро и Кијив, соопштија од воздухопловните сили на Украина на Телеграма, пренесува Укринформ.

Русите ја нападнаа Украина со ракети

Фокус - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите. Во областа Днепропетровск едно лице загина, а четворица се ранети во руски ракетен напад, ...

Украинската противвоздушна одбрана соборила 14 од 19 руски крстосувачки ракети, амбасадорката Дир вели – Украина се ...

CivilMedia - 08.12.2023

Од 9 часот утрово, силите на украинската воздушна одбрана уништија 14 од 19 крстосувачки ракети Kh-101 / Kh-555 во регионите Днепро и Кијив, соопштија од воздухопловните сили на Украина на Телеграма, пренесува Укринформ.

Украина информира дека утрово соборила 14 од 19 руски крстосувачки ракети

Канал5 - 08.12.2023

Украина информира дека утрово соборила 14 од 19 руски крстосувачки ракети истрелани кон нејзина територија Украинските воздухопловни сили (ВВС) известија дека утринава собориле 14 од вкупно 19 крстосувачки ракети истрелани од Русија.

Украина утрово соборила 14 руски крстосувачки ракети

Слободен Печат - 08.12.2023

Украинските воздухопловни сили (ВВС) известија дека утринава собориле 14 од вкупно 19 крстосувачки ракети истрелани од Русија. Според властите, едно лице загинало во нападот во источните и централните делови на земјата.

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

Точка - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите, додавајќи дека украинскиот противвоздушен персонал соборил 14 од 19 испукани проектили.

Украина информира дека утрово соборила 14 од 19 руски крстосувачки ракети истрелани кон нејзина територија

MakPress - 08.12.2023

Украинските воздухопловни сили (ВВС) известија дека утринава собориле 14 од вкупно 19 крстосувачки ракети истрелани од Русија. Според властите, едно лице загинало во нападот во источните и централните делови на земјата.

Русите со ракети ја нападнаа Украина, има мртви и ранети

Zoom - 08.12.2023

Најмалку едно лице загина, а четворица се повредени во руски ракетен напад врз Днепропетровск. Најмалку уште едно лице е рането во Харков, јавуваат агенциите, додавајќи дека украинскиот противвоздушен персонал соборил 14 од 19 испукани проектили.

Киев известува за осум повредени додека Русија продолжува да користи стратешки бомбардери

Сител - 08.12.2023

Русија ја продолжи употребата на стратешки бомбардери за напади врз Украина за прв пат по повеќе од два месеци, изјави денеска воениот командант на Киев, јави ДПА. По долга пауза од 79 дена, непријателот ги продолжи воздушните напади со крстосувачки ...

Киев известува за осум повредени додека Русија продолжува да користи стратешки бомбардери

Либертас - 08.12.2023

Русија ја продолжи употребата на стратешки бомбардери за напади врз Украина за прв пат по повеќе од два месеци, изјави денеска воениот командант на Киев, јави ДПА. -По долга пауза од 79 дена, непријателот ги продолжи воздушните напади со ...

По два месеци Русија продолжи да користи стратешки бомбардери за напади врз Украина

Слободен Печат - 08.12.2023

Русија ја продолжи употребата на стратешки бомбардери за напади врз Украина за прв пат по повеќе од два месеци, изјави денеска воениот командант на Киев, јави ДПА. Ракетите биле истрелани од неколку бомбардери во близина на Енгелс во руската област ...

Киев известува за осум повредени додека Русија продолжува да користи стратешки бомбардери

Во Центар - 08.12.2023

Русија ја продолжи употребата на стратешки бомбардери за напади врз Украина за прв пат по повеќе од два месеци, изјави денеска воениот командант на Киев, јави ДПА. -По долга пауза од 79 дена, непријателот ги продолжи воздушните напади со ...

Киев известува за осум повредени додека Русија продолжува да користи стратешки бомбардери

MakPress - 09.12.2023

Русија ја продолжи употребата на стратешки бомбардери за напади врз Украина за прв пат по повеќе од два месеци, изјави денеска воениот командант на Киев, јави ДПА. -По долга пауза од 79 дена, непријателот ги продолжи воздушните напади со ...