TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендата на Ливерпул за Де Геа: Го мразам, тој е најдобриот во светот

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва го игра реваншот натпреварот против Севиља по кој ќе биде одлучен патникот во 1/8 финалето. Најзаслужен што Манчестер Јунајтед од првиот натпревар на „Олд Трафорд“ донесе реми (0:0) е голманот Давид Де Геа кој на ...

Џерард: Го мразам Де Хеа и тоа е најголемиот комплимент што може да го добие од мене

Дерби - 13.03.2018

Давид де Хеа вечерва со Манчестер Јунајтед го игра реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони против Севилја, откако на првиот меч во Шпанија беше 0:0. Легендата на Ливерпул Стивен Џерард од студиото на „БТ Спорт“ го коментира натпреварот на ...

Гвардиола крена раце, Манчестер Јунајтед е прв на листата за неговиот потпис…

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Сити како што се наведува повеќе не е заинтересиран за дефанзивниот играч за врска, па сега Манчестер Јунајтед е во прв план. Голем е интересот за Фред, фудбалерот на Шахтјор, воодушевува оваа сезона во ЛШ во силните натпревари, докажа ...

Фудбалерот на Јунајтед: Веднаш би потпишал Сити да биде шампион во Англија, но под еден услов

Спортклуб - 13.03.2018

Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, во интервју за британските таблоиди, даде една интересна констатација околу Манчестер Сити. Тој запрашан за тоа како му стојат работите со идниот шампион во Англија, односно ...

Официјални состави: Манчестер Јунајтед – Севиља

Спортски - 13.03.2018

Вечерва на „Олд Трафорд“ својот реванш од 1/8 финалето ќе го играат екипите на Манчестер Јунајтед и Севиља. Првиот натпревар во Шпанија заврши со реми 0:0, во продолжение ви ги претставуваме официјалните состави за кои се одлучија Жозе Мурињо и ...

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Севиља

24Фудбал - 13.03.2018

Жозе Мурињо и Винченцо Монтела со следниве фудбалери ќе го почнат денешниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите: Манчестер јунајтед вечерва ја пречекува Севиља во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите, првиот ...

Мурињо и да сакаше – не можеше да добие подобри вести пред Севиља

Спортклуб - 13.03.2018

Составот на Манчестер Јунајтед и екипата на Севиља вечерва на „Олд Трафорд“ во реванш мечот од 1/8 финалето ќе одлучуваат за патникот во следната фаза. Првиот меч игран во Шпанија заврши без победник, но и без голови (0-0).

Јунајтед го поправа впечатокот против Севилја, Рома бара место во четвртфиналето преку Шахтјор

Телма - 13.03.2018

Манчестер јунајтед не се прослави на првиот натпревар против Севилја на „Рамон Санчез Писхуан“, па ремито без голови беше џек-пот за премиерлигашот во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони.

Роналд де Бур го брани својот брат од Мурињо

Стандард - 13.03.2018

Роналд де Бур влезе во одбрана на својот брат Франк по вербалната војна со менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо. Повод за размената на реплики беше мислењето на поранешниот тренер на Ајакс, Интер и Кристал Палас дека Маркус Рашфорд нема ...

Мурињо добива одлични вести – Погба е спремен!

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва ја дочекува Севиља во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. После 0:0 во Шпанија, Јунајтед вечерва има тешка задача и мора до победа доколку сака пласман во следната фаза од најелитното европско натпреварување.

Рома ќе „брка“ негатива против Шахтјор, Јунајтед во тешка мисија со Севилја

Sport 1 - 13.03.2018

Вечерва на програмата на Лигата на шампиони не очекуваат големи возбудувања во натпреварите помеѓу Рома и Шахтјор, како и Манчестер јунајтед и Севилја. Рома ќе мора да го поправи впечатокот од гостувањето кај Шахтјор, кога беше поразена со 2-1, па ...

Мурињо им порача на Реал: Де Хеа не е на продажба

TopSport - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо му порача на својот поранешен клуб Реал Мадрид да „размислуваат за друг играч“ и да не се обидуваат да го донесат Давид де Хеа во Мадрид и покрај тоа што во август 2015 година, тој беше на чекор до ...

Севилја со необично барање до Давид де Геа (ФОТО)

Sport 1 - 13.03.2018

Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Геа беше човек на натпреварот на првата средба со Севилја во осминафиналето во Лигата на шампиони. Поради тоа тимот од Шпанија имаше интересно барање од својот сонародник. „Еј Де Геа.

Мурињо кажа кој е најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

24Фудбал - 13.03.2018

Жозе Мурињо имаше одговор во свој стил на новите критики упатени негова адреса. Франк де Бур се обиде да го искритикува Мурињо и веројатно зажали. Холанѓанецот беше тренер на Кристал Палас на почетокот од оваа сезона, но доби отказ откако ги загуби ...

Мурињо го нарече де Бур „најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата“

Кајгана - 13.03.2018

Жозе Мурињо уште еднаш докажа дека нема влакна на јазикот, посебно кога се работи за неговите тренерски ривали. Тој прес-конференцијата пред натпреварот од Лигата на шампионите против Севиља го нападна Франк де Бур и одговори на критиките кои ги ...

Мурињо во свој стил: Реал нека бара друг голман

Точка - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо порача дека Реал Мадрид треба да заборави на ангажманот на Давид Де Хеа. Долго време шпанскиот голман се поврзува со трансфер на „Сантијаго Бернабеу“, а се чини дека Реал Мадрид се уште се немаат откажано ...

Мурињо и Де Хеа се адутите на „бебињата“...

Н.Македонија - 13.03.2018

Де Хеа на првиот меч со Севилја беше јунакот на Манчестер јунајтед (0-0), а менаџерот Мурињо има убедлив скор на дуелите со Севилја, своевремено како тренер на Реал, пред денешниот реванш од осминафиналето на фудбалската ЛШ Манчестер јунајтед гори ...

ЛШ: Јунајтед и Севиља стартуваат од „нула“, Рома ќе брка негатива со Шахтјор од 1-2

Сител - 13.03.2018

Вниманието на европската фудбалска јавност вечерва ќе биде насочено кон Манчестер и Рим каде вечерва се играат реванш дуели од осминафиналето во Лига на шампиони. На „Олд Трафордф“ Манчестер Јунајтед ја пречекува шпанската Севиља, во меч кој ќе ...

Мурињо: Јас да бев Реал, ќе си барав друг голман!

Sport 1 - 13.03.2018

Темата за Давид Де Хеа во Реал Мадрид е отпорна и на зимските мразови и на летните горештини. Веќе со години трае флертувањето, војната на зборови и никако да се случи. Сега, кога голманот на Манчестер јунајтед е, можеби, во најдобра форма од сите ...

НАЈАВА Манчестер Јунајтед – Севиља: Состави, квоти, интересни факти

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед и Севиља вечерва од „нула“ го почнуваат реванш дуелот за пласман во четвртфиналето од Лигата на шампиони, откако на првиот дуел одиграа без голови. „Црвените ѓаволи“ во натпреварот влегуваат со висока самодоверба после победат над ...

ЛШ: Севилја подготвена за Манчестер

Сител - 13.03.2018

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и РИм. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“.

Мурињо до Реал Мадрид: Заборавете на Де Хеа!

Стандард - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го предупреди европскиот клупски шампион Реал да не размислува за привлекување на голманот Давид де Хеа. 27-годишниот Шпанец има договор со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2019 година, но се очекува ...

Мурињо со порака до Реал Мадрид: Заборавете на Де Геа!

Спортски - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо му порача на актуелниот европски шампион Реал Мадрид да не се ни обидува да го донесе Давид де Геа во своите редови. 27-годишниот Шпанец има договор со „црвените ѓаволи“ до 2019 година, но се очекува ...

Мурињо со брутален одговор до Де Бур: Ти си најлошиот тренер во историјата!

Спортски - 13.03.2018

Холандскиот тренер Франк Де Бур го критикуваше Жозе Мурињо за неговиот однос со младата ѕвезда Маркус Рашфорд. Де Бур изјави дека проблем за Рашфорд е што има тренер како Жозе Мурињо, па беше за очекување дека „Специјалниот“ веднаш ќе одговори.

Мурињо: Реал да не помислува на Де Геа

А1 On - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го предупреди европскиот клупски шампион Реал да не размислува за привлекување на голманот Давид де Геа. 27-годишниот Шпанец има склучена соработка со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2019 година и се ...

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

TopSport - 13.03.2018

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“.

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Најдобриот Јунајтед сезонава ја пречекува ранливата одбрана на Севиља

Gol.mk - 13.03.2018

Вечерва се играат два нови реванш натпревари во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), а во поинтересниот од нив, Севиља ќе гостува во Англија кај Манчестер Јунајтед. Првиот меч на „Рамон Санчез Писхуан“ заврши без голови најмногу благодарение ...

Борба за место во првиот тим: Познато кој го повреди Погба на тренингот

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва на Олд трафорд игра против Севиља реванш натпревар од осминафиналето во ЛШ. На првиот натпревар меѓу овие два тима во Севиља немаше погодоци и јасно е дека вечерва не очекува голема борба за место во четвртфиналето во ова ...

Севилја има само едно барање до Де Хеа пред клучната пресметка на „Олд Трафорд“ (Фото)

Дерби - 13.03.2018

Давиди Де Хеа беше неверојатен на првиот дуел во Шпанија и буквално ги откажа играчите на Севилја со своите одбрани и интеревнции на „Санчез Писхуан“, а во пресрет на гостувањето кое ќе го имаат Андалузијците на „Олд Трафорд“, пристигна навистина ...

Мурињо со порака до Реал: Да сум на ваше место ќе заборавев на Де Хеа и ќе барав друг голман!

МКД - 12.03.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо му порача на Реал Мадрид дека треба да заборави на Давид Де Хеа и на друго место да бара засилување за голманската позиција Шпанецот секоја година се поврзува со трансфер на Сантијаго Бернабеу но долго ...

Мурињо ја открива иднината на Давид Де Геа на „Олд Трафорд“?!

Спортски - 12.03.2018

Утре вечер, Манчестер Јунајтед ќе го одигра реванш мечот во рамки на осминафиналето против екипата на Севиља во Лигата на шампионите. Имено, Жозе Мурињо освен за идејата и очекувањата од мечот со Севиља, го прокоментира и заминувањето на Де Геа за ...

Мурињо со директна препорака до „кралевите“: Ако јас бев Реал Мадрид…

Дерби - 12.03.2018

Жозе Мурињо ја искористи прес-конференцијата во пресрет на утрешниот меч меѓу Манчестер Јунајтед и Севилја во Лигата на шампионите за да му испрати жесток одговор на Франк Де Бур, а со оглед на тоа што на гостувањето на „Олд Трафорд“ има и голем ...

Мадрид на нозе: Мурињо ја соопшти иднината на Де Геа

Спортклуб - 12.03.2018

Еден ден пред реванш дуелот против Севиља во Лигата на шампионите, Жозе Мурињо ја одработи задолжителната прес-конференција на која, освен за натпреварот, зборуваше и на други теми. Со оглед на тоа што противникот е шпански, новинарите од оваа земја ...

Лоша и добра вест стигнаа за Мурињо пред мечот со Севиља

Спортски - 12.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во вторник од 20:45 ја дочекуваат Севиља во реванш осминафиналниот меч во Лигата на шампионите. Жозе Мурињо потврди дека Ентони Марсијал закрепнал од повредата и дека ќе биде во составот, додека се уште не се знае ...

Мајкл Керик ја завршува својата играчка кариера

ЗаЗабава - 12.03.2018

Мајкл Керик потврди дека на крајот од оваа сезона ќе ја заврши својата играчка кариера. Манчестер Јунајтед беше подготвен да му понуди едногодишен договор на Керик исто како и минатото лето, но капитенот на овој клуб одлучи дека е време да ги закачи ...

Мурињо: Мене ќе ми кажува најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата?

Макфакс - 12.03.2018

Жозе Мурињо не издржа и влезе во фантастичен вербален напад на Франк де Бур, откако тој ја критикуваше неговата одлука да не му дава повеќе простор на Маркус Рашфорд. Рашфорд оваа сезона нема постојано стартно место и во 40 настапи има 12 гола, од ...

Керик потврди дека заминува во пензија (видео)

Макфакс - 12.03.2018

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Мајкл Керик потврди дека се повлекува на крајот на сезоната по здравствените проблеми кои ги имаше минатата година. 36-годишниот Керик има 463 натпревари за Јунајтед од трансферот од Тотенхем за 18 милиони ...

Карик и официјално објави дека ја завршува својата кариера

+инфо - 12.03.2018

Халфот на Манчестер Јунајтед, Мајкл Карик официјално објави дека ќе ја прекине кариерата по крајот на оваа сезона. Причините за тоа се проблемите со срцето, поради кои 36-годишниот фудбалер се подложи на операција.

Жозе со култен коментар за „најслабиот менаџер“ во историјата на Премиер лигата

Локално - 12.03.2018

Жозе Мурињо ги „разнесе“ социјалните мрежи со коментар во врска со поранешниот менаџер на Кристал Палас, Франк де Бур, кој помина само седум натпревари на чело на тимот порано во сезоната.

Мурињо: Сега имам само едно име во мојата глава, тоа е…

Поглед - 12.03.2018

Жозе Мурињо е свесен дека неговиот Јунајтед не е меѓу најсилните 5 екипи во Европа, но не исклучува да направат сезонава изненадување во ЛШ. Манчестер Јунајтед треба да го одигра мечот против Севилја на домашен терен, откако во Андалузија беа ...

Ерера: Би потпишал Сити да биде шампион, но само доколку…

Поглед - 13.03.2018

Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, во интервју за британските таблоиди, даде една интересна констатација околу Манчестер Сити. Тој запрашан за тоа како му стојат работите со идниот шампион во Англија, односно ...

Де Бур: Жално е што Рашфорд игра за Мурињо

Таратур - 12.03.2018

Поранешниот тренер на Ајакс и Интер, Франк Де Бур изјави дека е „жално“ Маркус Рашфорд да игра за Манчестер Јунајтед под водство на Жозе Мурињо. Де Бур беше гостин на „BT Sport“ по дербито меѓу Јунајтед и Ливерпул, и го критикуваше Мурињо за ...

Мурињо му порача на Реал: Де Хеа не е на продажба

Макфакс - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, му порача на својот поранешен клуб Реал Мадрид да „размислуват за друг играч“ и да не се обидува да го донесе Давид де Хеа во Мадрид и покрај тоа што во август 2015 година тој беше на чекор до „кралскиот ...

Мурињо: Слушнав дека ме критикува најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата

МКД - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо доби критики дека не му дава доволна минутажа на Маркус Рашфорд, но Португалецот имаше брилијантен одговор во негов стил. Франк де Бур се обиде да го искритикува Мурињо и веројатно зажали.

Севиља подготвена за дуелот на „Олд Трафорд“

Sport M - 13.03.2018

Вечерва дуели во Лигата на шампионите во Манчестер и Рим. Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севиља, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“.

Мурињо со порака до Реал Мадрид: Заборавете на Де Геа!

Таратур - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо му порача на актуелниот европски шампион Реал Мадрид да не се ни обидува да го донесе Давид де Геа во своите редови. 27-годишниот Шпанец има договор со „црвените ѓаволи“ до 2019 година, но се очекува ...

Мурињо: Баш ми е галје што мислат другите!

Поглед - 11.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека е среќен по вчерашната победа против Ливерпул, а воедно и задоволен од изданието на своите избраници, особено во првото полувреме.

Мурињо со брутален одговор до Де Бур: Ти си најлошиот тренер во историјата!

Таратур - 13.03.2018

Холандскиот тренер Франк Де Бур го критикуваше Жозе Мурињо за неговиот однос со младата ѕвезда Маркус Рашфорд. Де Бур изјави дека проблем за Рашфорд е што има тренер како Жозе Мурињо, па беше за очекување дека „Специјалниот“ веднаш ќе одговори.

Мурињо: Реал да не помислува на Де Геа

Канал5 - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, го предупреди европскиот клупски шампион Реал да не размислува за привлекување на голманот Давид де Геа. 27-годишниот Шпанец има склучена соработка со клубот од „Олд Трафорд“ до летото 2019 година и се ...

Расплет во Манчестер, Рома брка гол негатива

Макфакс - 13.03.2018

Вечерва и утре ќе се одиграат последните осмина-финални натпревари во Лигата на шампионите. Вечерва Манчестер Јунајтед ќе ја пречека Севилја, а Рома ќе игра против Шахтјор. Де Хеа го спаси Манчестер Јунајтед пред две недели на „Санчез Писхуан“.