TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо е на чекор до историја, а знаете ли кои му се „омилени“ жртви?

Gol.mk - 25.06.2021

Кристијано Роналдо ги реализираше двата пенали за Португалија со кои донесе бод за својата селекција против Франција (2-2). Покрај тоа, Португалецот испиша историја рушејќи дури два рекорди во синоќешната средба.

Али Даеи му честиташе на Роналдо: Почестен сум што ова достигнување оди во рацете на таков шампион

Спортски

Али Даеи му честиташе на Роналдо за рекордот – „Ти си инспирација за сите“ (ФОТО)

Екипа

Али Даеи: Чест ми е што рекордот го руши еден Кристијано Роналдо

SportMedia

Роналдо дојде до 109 погодоци за Португалија, но против кого ги даде сите голови?

Спортклуб

Али Деаи му честиташе на Роналдо: Тој е голем шампион, тој е инспирација за многу луѓе

Дриблинг

Јувентус е „најефикасен тим“ на Европското првенство, Аталанта израмни италијански рекорд

Дерби

Слободен Печат Sport M Спортманија СуперСпорт Спортски Сакам да кажам Точка Алфа

Франција првпат во историјата не победи кога Бензема е стрелец

Gol.mk - 25.06.2021

Репрезентацијата на Франција го одработи своето, одигра реми со Португалија (2-2) кое беше доволно да завршат на првата позиција во групата и наместо против Англија или Белгија , во осминафиналето ќе игра со Швајцарија .

Бензема е магионичар: Постигна два гола против Португалија во иста минута и секунда!

СуперСпорт

Неверојатно поклопување, Бензема двата гола ги даде во иста секунда (Фото)

Спортманија

Неверојатно – Карим Бензема постигна два гола во иста секунда

Екипа

За него нема граници: Роналдо надмина еден рекорд, а достигна друг

Спортманија - 24.06.2021

Со пет погодоци е прв стрелец на Европското првенство. Кристијано Роналдо е непогрешлив од белата точка кога е најпотребно. Капитенот на португалската репрезентација синоќа погоди двапати од пенал и тоа беше доволно за актуелниот европски првак да ...

Роналдо повтори светскиот рекорд

Опсервер

Роналдо го повтори светскиот рекорд

Бизнис Вести

Роналдо повтори светскиот рекорд

Либертас

Роналдо го повтори светскиот рекорд

Lider

Роналдо го повтори светскиот рекорд

Нетпрес

Роналдо го повтори светскиот рекорд

iPortal

Сител MakPress Денешен Вечер Прес