TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кацарска: Абдулфета Алими не е осуден оти е Албанец

Алсат-М - 13.12.2019

Абдулфета Алими не е осуден оти е Албанец, рече судијката Добрила Кацарска во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, запрашана за свој став по реакциите од одредени политички партии дека Алими, учесник во случувањата во ...

Кацарска: Има судии кои купуваат имот на име на свои блиски, ветинг и проверка мора да има

Фокус - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на емисијата 360 степени порача дека треба да има ветинг во судството, како и дека судиите треба многу да променат во своето однесување. -Реформи во судството треба да има и тоа коренити реформи, и ...

Кацарска: Можеби некој сакаше да го намести Камчев

Фокус - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на телевизија Алсат рече дека доколку Орце Камчев и кажел дека му бараат пари, таа ќе го советувала да не дава. Вели дека можеби и некој сакал да го намести Камчев дека нуди мито.

Кацарска: Ветингот не го сметам за притисок врз судиите

Алсат-М - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, рече дека според неа ветинг во судството треба да има и оти на тоа не гледа како на притисок врз судската власт, ниту пак, мешање на извршната власт во ...

Кацарска: Освен реформи во судството потребно е реформа и на самите судии

Алсат-М - 13.12.2019

Реформи во судството треба да има, но најнапред самите судии сами треба да се реформираме, рече во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, судијката Добрила Кацарска. „Треба да смениме многу работи во нашето однесување.

Кацарска: Иако сум премногу блиска со мајката на Камчев, не ми спомнала ништо за рекетот

Фокус - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју во емисијата 360 степени рече дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. -Ниту мајката на Орце, Ратка Камчева, со која сум премногу блиска, секој ден се слушаме и гледаме, не ...

(ВИДЕО) Кацарска: Со Камчеви сум премногу блиска, но во ниеден момент не ми кажаа дека некој им бара пари

360 степени - 13.12.2019

Во интервју за „360 Степени“ судијката Добрила Кацарска зборуваше за блискоста со семејството Камчеви и дали и барале правни совети поврзани со предметот „Империја“ или предметот „Рекет“. „Верувам дека дел од јавноста нема да ми верува, но јас сум ...

(ВИДЕО) Кацарска: Не јас, туку државата треба да се чувствува поразена за бегството на Груевски

360 степени - 13.12.2019

Во интервју за „360 Степени“ судијката Добрила Кацарска одговараше на прашање дали се чувстува поразено кога гледа примери како за случајот „Тенк“ каде нејзината пресуда беше потврдена и од Апелација, но осудедениот екс-премиер Никола Груевски ...

(ВИДЕО) Кацарска за Катица Јанева и случајот „Рекет“: Бев згрозена од тоа што го слушнав!

360 степени - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во интервју за „360 Степени“ зборуваше за случајот „Рекет“ и однесувањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева низ призмата на јавно достапните информации и докази.

(ВИДЕО) Кацарска: Потребен е ветинг – да се проверува и имотот на блиските роднини на судиите, се купуваат имоти на име ...

360 степени - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во интервју за „360 Степени“ зборуваше за проблемите во македонското судство и дебатата за потреба од ветинг. „Не би рекла дека само неколку судии се виновни за состојбата во судството. Можеби е бројот малку поголем.

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, бр. 26 – интервју со судијката Кацарска

360 степени - 13.12.2019

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (13 декември 2019 г.): – интервју со Добрила Кацарска, судијката што ги осуди Груевски и Јанкуловска на казни-затвор – „Саботажа“ (ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, бр.

Кацарска: Не може да има двојна правда и двојни аршини бидејќи сите сме еднакви пред законот

Локално - 13.12.2019

Според моите надлежности јас донесувам пресуда и тука моите надлежности завршуваат. Државата треба да се чуствува поразена кога носи поинакви одлуки од моите, изјави вечерва судијката Добрила Кацарска на 360 степени на Алсат М.

Кацарска: Наместо да бидеме подобри судии, ние одиме се подолу и ги разочаруваме граѓаните со нашата работа

Локално - 13.12.2019

Адвокатот на Гордана Јанкуловска откри дека таа е бремена, до тогаш јас не ја знаев нејзината состојба, изјави судијката Добрила Кацарска на 360 степени на Алсат ТВ. „Повторно да треба да го водам тоа судење, јас би постапила исто како што поставив ...

Ратка Камчева со која секој ден се слушаме и гледаме, ми нема спомнато ништо за „Рекет“

Денешен - 13.12.2019

Добрила Кацарска, судијката која посебно ни стана позната по судењата за измислениот тероризам за „27 април“ и „мерцедесот“ на Груевски, сидика која неодамна беше посрамена од двајца адвокати и Уставниот суд, судијка која стана позната по смешниот ...

Кацарска, блиска пријателка со Камчеви, се coмнева дека некој caкал да го намecти Орце

365 - 13.12.2019

Семејството Камчеви никогаш не ѝ барало пpaвен совет на Добрила Кацарска, ниту за „Империја“, ниту за „Рекет“, категорична е cyдијката во вечерашното интервју за „360 степени“, во кое зборуваше за големата блиcкocт со Камчеви, токму поради која, за ...

КАЦАРСКА: Со мајката на Орце Камчев, Ратка премногу сме блиски, секој ден се слушаме и гледаме!

Магазин - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ изјави дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. Според Кацарска ветинг во судството треба да има и оти на тоа не гледа како на притисок врз ...

Кацарска до Талевски: Не сме тука да слушаме за наградите на општината

Фокус - 12.12.2019

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир талевски, кој е еден од осомничените во случајот „Транспортер“, при денешниот распит во судот говореше за неговите успес кои ги постигнал како градоначалник.

Талески на распит кај Кацарска

Press24 - 12.12.2019

Екс-градоначалникот на Битола, Владимир Талески за денешното продолжение од случајот “Транспoртер”, е на распит пред судијата која го води овој предмет Добрила Кацарска, пренесе Тв21. Предметот го застапува Трајче Пеливанов.

Екс градоначалникот на Битола, Талески на распит кај Кацарска, Бончановски повика 5 сведоци

ТВ21 - 12.12.2019

Екс-градоначалникот на Битола, Владимир Талески за денешното продолжение од случајот “Транспoртер”, е на распит пред судијата која го води овој предмет Добрила Кацарска. Пред обвинителот во судница ќе биде распрашуван покрај Талески и секретарот на ...

Кацарска до Талевски: Не сме тука да слушаме за награди

Press24 - 12.12.2019

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Tалевски, кој е еден од осомничените во случајот „Транспортер“, при денешниот распит во судот говореше за неговите успес кои ги постигнал како градоначалник, а судијката Кацарска веднаш му возврати.

Кацарска до Талевски: Не сме тука да слушаме за награди

Вечер Прес - 12.12.2019

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Tалевски, кој е еден од осомничените во случајот „Транспортер“, при денешниот распит во судот говореше за неговите успес кои ги постигнал како градоначалник, а судијката Кацарска веднаш му возврати.

Кацарска: Потребни се коренити реформи во судството, почнувајќи од самите судии

iPortal - 13.12.2019

Адвокатот на Гордана Јанкуловска откри дека таа е бремена, до тогаш јас не ја знаев нејзината состојба, изјави судијката Добрила Кацарска на 360 степени на Алсат ТВ. „Повторно да треба да го водам тоа судење, јас би постапила исто како што поставив ...

Добрила Кацарска: Иако сум премногу блиска со мајката на Камчев, не ми спомнала ништо за рекетот

Република - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју во емисијата 360 степени рече дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. -Ниту мајката на Орце, Ратка Камчева, со која сум премногу блиска, секој ден се слушаме и гледаме, не ...

Кацарска: Потребен е ветинг, не би рекла дека само неколку судии се виновни за состојбата во судството

+инфо - 13.12.2019

Не би рекла дека само неколку судии се виновни за состојбата во судството. Можеби е бројот малку поголем. Јас би била среќна да е навистина мал бројот на судии коишто не заслужуваат да ја носат судиската тога, но мојот впечаток е малку поинаков.

Кацарска: Освен реформи во судството потребно е реформа и на самите судии

Press24 - 13.12.2019

Реформи во судството треба да има, но најнапред самите судии сами треба да се реформираме, рече во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, судијката Добрила Кацарска. „Треба да смениме многу работи во нашето однесување.

Кацарска: Иако сум премногу блиска со мајката на Камчев, не ми спомнала ништо за рекетот

Press24 - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју во емисијата 360 степени рече дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. -Ниту мајката на Орце, Ратка Камчева, со која сум премногу блиска, секој ден се слушаме и гледаме, не ...

Кацарска: Нема да биде нарушена приватноста на судиите, доколку биде проверена нивната имотна состојба

iPortal - 13.12.2019

Според моите надлежности јас донесувам пресуда и тука моите надлежности завршуваат. Државата треба да се чуствува поразена кога носи поинакви одлуки од моите, изјави вечерва судијката Добрила Кацарска на 360 степени на Алсат М.

Кацарска: Да ме прашаше Камчев, категорично ќе го советував да не дава пари

+инфо - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во интервју за „360 Степени“ на Алсат вели дека иако е премногу блиска со семејството Камчеви во ниту еден момент Орце Камчев не ми побарал правни совети поврзани со предметот „Империја“ или предметот „Рекет“.

Добрила Кацарска: Иако сум премногу блиска со мајката на Камчев, не ми спомнала ништо за рекетот

PressingTV - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју во емисијата 360 степени рече дека Камчеви не барале правни совети од неа за случајот „Рекет“. -Ниту мајката на Орце, Ратка Камчева, со која сум премногу блиска, секој ден се слушаме и гледаме, не ...

Кацарска: Има судии кои купуваат имот на име на свои блиски, ветинг и проверка мора да има

Press24 - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на емисијата 360 степени порача дека треба да има ветинг во судството, како и дека судиите треба многу да променат во своето однесување. -Реформи во судството треба да има и тоа коренити реформи, и ...

Кацарска: Можеби некој сакаше да го намести Камчев

Press24 - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју на телевизија во „емисијата 360 степени“ рече дека доколку Орце Камчев и кажел дека му бараат пари, таа ќе го советувала да не дава. Вели дека можеби и некој сакал да го намести Камчев дека нуди ...

Кацарска: Да ми кажеше Камчев дека му бараат пари, ќе го советував да не дава

24Инфо - 13.12.2019

Судијката Добрила Кацарска во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на телевизија Алсат рече дека доколку Орце Камчев и кажел дека му бараат пари, таа ќе го советувала да не дава.

Кацарска: Абдулфета Алими не е осуден оти е Албанец

Press24 - 13.12.2019

Абдулфета Алими не е осуден оти е Албанец, рече судијката Добрила Кацарска во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, запрашана за свој став по реакциите од одредени политички партии дека Алими, учесник во случувањата во ...

Кацарска за Камчев: Mожеби и некој сакаше да го намести и да рече дека тој нуди парични средства

Фактор - 14.12.2019

Ако ми кажеа дека му бараат пари, јас ќе го советував да не дава, изјави судијката Добрила Кацарска синоќа во интервју на телевизија Алсат . Тој рече дека доколку Орце Камчев и кажел дека му бараат пари, таа ќе го советувала да не дава.