TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Милионерите“ бараат повеќе пари: Дортмунд ја одби понудата за Санчо!

Слободен Печат - 11.06.2021

Се шпекулира дека англискиот репрезентативец Џејдон Санчо најверојатно ќе ја напушти екипата на Борусија Дортмунд во текот на летниот преоден рок. Клубот од „Олд Трафорд“ испрати понуда од 78 милиони евра за услугите на Санчо, но „милионерите“ ...

Борусија Дортмунд одби огромна понуда од Јунајтед за Санчо

SportMedia - 10.06.2021

Англискиот фудбалер, Џејдон Санчо најверојатно ќе ја напушти Борусија Дортмунд во летниот преоден рок. Овој 21-годишен играч се поврзува со Манчестер Јунајтед, а „црвените ѓаволи“ испратиле официјална понуда до репрезентативецот на Англија.

По една година интерес, Јунајтед конечно со прва понуда за Санчо

Екипа - 10.06.2021

По една година преговори и флертување со Џејдон Санчо, Манчестер Јунајтед ја испрати и првата официјалната понуда за Англичанецот до Борусија Дортмунд со што наговести крај на трансфер сагата.

Санчо се договори со Јунајтед, проблемот „лежи“ во Борусија Дортмунд

Gol.mk - 10.06.2021

Џејдон Санчо ги договорил личните услови со Манчестер Јунајтед, но Борусија Дортмунд ја одбила првата понуда од „Олд Трафорд“. Премиерлигашот понудил 70 милиони евра, но „милионерите“ не се откажуваат од идејата да заработат 90 милиони евра за ...

Погба: Немам понуда за нов договор со Јунајтед

SportMedia - 10.06.2021

Играчот за врска на Манчестер Јунајтед , Пол Погба , призна дека се уште не добил конкретна понуда од управата на „црвените ѓаволи“ за продолжување на договорот, кој истекува за една година.

Билд: Манчестер Јунајтед испрати понуда за една од најголемите ѕвезди на Дортмунд, со играчот е се договорено, проблем ...

Дриблинг - 10.06.2021

Манчестер Јунајтед конечно ја испратил првата официјална понуда за Џејдон Санчо, пренесува Билд. Англискиот репрезентативец е голема желба на Оле Гунар Солскјер, кој сакаше да го доведе уште минатото лето, но Борусија Дортмунд бараше 120 милиони ...

Вистинско ценкање – Санчо е на трансфер пазар, Манчестер јунајтед и Борусија Дортмунд се далеку од договор

Спортманија - 10.06.2021

Црвените ѓаволи успеаа да ја намалат првичната цена што ја бараа Милионерите, но се уште има голем јаз меѓу понудата и побарувачката меѓу двата клуба Џејдон Санчо е на трансфер пазарот, а за него заинтересиран е Манчестер јунајтед, клуб што и понуди ...

Манчестер јунајтед почна преговори за продолжување на соработката со Погба

24Фудбал - 10.06.2021

Рајола во декември лани тврдеше дека неговиот клиент повеќе не сака да игра во дресот на Манчестер јунајтед, меѓутоа извесно е дека се случил пресврт на таа тема. Манчестер јунајтед одново е во преговори со Пол Погба за продолжување на соработката, ...

Јунајтед започна преговори со Погба за нов договор

Спортски - 10.06.2021

Раководството на Манчестер Јунајтед започна преговори со претставниците на Пол Погба за продолжувње на соработката, пренесува „Скај Спорт“. Погба влегува во последната година од договорот, а во неколку наврати изминатите месеци неговиот агент Мино ...

Манчестер јунајтед се договориле со Санчо – Борусија бара 95 милиони евра

Точка - 10.06.2021

Манчестер јунајтед постигнале договор со фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Во исто време, од Олд Трафорд ја испратиле во Дортмунд првата официјална понуда за крлниот напаѓач. Манчестер јунајтед и Санчо договориле соработка до јуни 2026 ...

Погба: Следната дестинација е Торино

Спортски - 10.06.2021

Поранешниот играч на Јувентус, Пол Погба ги засили шпекулациите за евентуално враќање во Торино. Ѕвездата на Манчестер Јунајтед на Инстаграм објави рекламен материјал, а под објавата коментираше неговиот поранешен соиграч Клаудио Маркизио.

Манчестер јунајтед се договори со Санчо и испрати понуда до Дортмунд но...

24Фудбал - 10.06.2021

Неколку извори пренесуваат дека Манчестер јунајтед си подал рака со Џејдон Санчо, „ѓаволите“ испратиле и бонуда до Борусија Дортмунд вредна 70 милиони евра, но оваа сума не е доволна за реализифрање на трансфер.

„Бомба“ од Островот: Манчестер Јунајтед договори мега засилување!

Спортклуб - 10.06.2021

Раководството на Манчестер Јунајтед најави дека ова лето ќе има големи вложувања во екипата се со цел да се нападнат трофеите во следната сезона, а ветувањата сега се спроведуваат на дело.

Манчестер Јунајтед се договори со Санчо

Спортски - 10.06.2021

Примарна трансфер цел на Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок ќе биде ѕвездата на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Јунајтед минатата година за Санчо понуди 100 милиони евра со вклучени бонуси, но оваа година цената на фудбалерот падна.

Погба пак провоцира, најави летен трансфер и преселба во нов клуб?!

Спортклуб - 10.06.2021

Пол Погба не може без контроверзи. И понатаму се зборува дека ќе го напушти Манчестер Јунајтед, дека сонува да се врати во Италија и дека во ростерот би требало да го заземе местото на Кристијано Роналдо.

Дортмунд ја одби првата официјална понуда од 70 000 000 евра за Санчо

Локално - 10.06.2021

Ако мислевте дека ова лето ќе помине без трансфер сага со Џејден Санчо – не сте во право! Не само што ќе има сапуници, туку и ќе гледаме повеќе делови. Германски „Билд“ излезе со информација што подоцна ја потврди и познатиот италијански инсајдер ...

Јунајтед се договорил со Санчо

Дриблинг - 10.06.2021

Манчестер Јунајтед се договорил со крилниот напаѓач Џадон Санчо да се пресели на „Олд Трафорд“. Според добро информираниот новинар Фабрицио Романо, Јунајтед се договорил за договор, кој би бил потпишан до 2026 година.

Ултиматум за Џејдон Санчо

Вечер Прес - 10.06.2021

Раководните лица на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, испратија јасна порака до челниците на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, околу можниот трансфер на крилниот напаѓач, Џејдон Санчо.

Борусија му постави ултиматум на Јунајтед за Санчо

Спортски - 09.06.2021

Манчестер Јунајтед ја започна новата офанзива по потписот на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд, пренесуваат медиумите на Островот. Јунајтед минатата година за Санчо понуди 100 милиони евра со вклучени бонуси, но Борусија Дортмунд не сакаше да го ...

Јунајтед во Аталанта пронајде решение за одбраната?

Спортски - 09.06.2021

Манчестер Јунајтед изгледа конечно пронајде вистинско решение на стоперската позиција. Имено, во Јунајтед би требало да дојде Кристијан Ромеро од Аталанта. Преговорите се во тек, а Аталанта го искористи правото на откуп од Јувентус за 16 милиони ...