TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не може да легнете во тигрести купаќи до тигарот и да јавате слонче: „Правилник” за однесување на инфлуенсерки во ЗОО ...

Фокус - 14.08.2019

Инфлуенсерка или модна блогерка, „професија” која станува се попопуларна кај нас, помеѓу млади девојки и жени, кои се трудат да го освојат интернетот со интересни фотографии и да стекнат што е можно повеќе следбеници на социјалните мрежи.

Не, не може да јавате слонче: Порака од Зоолошката во Скопје до инфлуенсерките и блогерките

ММС - 14.08.2019

Во потрага по што е можно повеќе лајкови, македонските инфлуенсерки и блогови бараат „привилегии“ во Зоолошката градина во Скопје, каде сакаат да фотографираат со дел од животните. Тина Мицковска од Зоолошката, денеска во врска се ова се огласи на ...

Што им порачаа од зоолошката на нашите инфлуенсерки? Не, не може да се сликате легнати до тигарот во тигреста купаќа!

Слободен Печат - 14.08.2019

Посетителите, а особено инфлуенсерите во скопската зоолошка градина имале навистина посебни барања, а еве што им порачаа од таму. Сакале да направат добра фотографија па посакале нешто невозможно.

Најбизарните барања на инфлуенсерките и блогерките во зоолошката во Скопје

Црнобело - 14.08.2019

Македонски инфлуенсерки и блогерки: „Не, не може да го држите Коко за рака и као демек шетате. Не, не може да ја гушнете жирафата со две раце као демек ептен ве сака и сте BFF.“ Тина Мицковска која работи на позицијата за Односи со јавност во ЗОО ...

Од мачка контејнерка до најголема инфлуенсерка во светот: Запознајте ја Вафли

ММС - 14.08.2019

Ова е една од најголемите инфлуенсерки во светот, а за неа збореле дека е грда и ја избегнувале. Но ова маче знае како да ужива. Мачката по име Вафли некогаш важела за вистинско „грдо пајче“. Скитала по улиците и никој не ја сакал.