TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Контроверзни изјави на Агим Исмаиловиќ, третообвинетиот во ,,Монструм‘‘ за тоа што правел на денот на убиството

Сител - 16.05.2018

На почетокот на рочиштето обвинителката Фатиме Фетаи рече дека СЈО го презема овој предмет кога Врховниот суд ги укина пресудите на првостепениот и второстепениот суд и предметот е вратен на повторно ...

Фетаи: Од новите докази ќе зависат измените во обвинението за петкратното убиство

МКД - 16.05.2018

По тричасовниот исказ на обвинетиот Фејзи Азири судот го прекина денешното прво рочиште од повторениот судски процес за случајот „Монструм". Обвинителката Фатиме Фетаи по завршување на рочиштето во изјава за медиумите рече дека важно за овој предмет ...

Косовската полиција знае каде се Африм Исмаиловиќ и Алил Демири, откри во судница обвинет во Монструм

МКД - 16.05.2018

Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер, рече на денешното рочиште за случајот Монструм обвинетиот Агим Исмаиловиќ. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи која е точната адреса и каде точно се наоѓа неговиот брат Африм Исмаиловиќ, ...

Фетаи најави нови докази во „Монструм“

Фокус - 16.05.2018

Обвинителката Фатиме Фетаи на денешното рочиште во случајот „Монструм“ најави нови докази кои ќе бидат изведени во текот на постапката. Со денешното рочиште почна повтореното судење за овој предмет во кој на 12 април 2012 година беа убиени пет лица ...

Бегалецот од „Монструм“ е во Приштина, косовската полиција му ја знае адресата

+инфо - 16.05.2018

Откако беше прочитано обвинението за случајот „Монструм“, рочиштето продолжи со давање искази на тројца од петмината обвинети. Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ даваше контроверзни одговори за тоа што правел на денот на убиството.

Обвинетиот во „Монструм“ Агим Исмаиловиќ со контрадикторно сведочење, сега не се сеќава каде бил за време на убиството

Сакам да кажам - 16.05.2018

Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ во предметот „Монструм“, за кого во обвинението пишува дека покрај избеганите и шест години недостапни Алил Демири и брат му Африм Исмаиловиќ, ги изрешетал четирите деца кај Смилковско езеро на 12 април 2012 година, ...

Обвинетиот Агим Исмаиловиќ даде контрадикторни изјави за денот на убиството кај Смилковци

Макфакс - 16.05.2018

Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ во случајот „Монструм“ на распитот пред судот даде контрадикторни изјави за критичниот ден кога биле убиени момчињата на Смилсковското Езеро. Исмаиловиќ пред судот рече дека на 12 април 2012 година бил на работа во ...

Фетаи го прочита старото обвинение за „Монструм“, деталите за петкратното убиство ги расплакаа роднините на убиените

МКД - 16.05.2018

Со читање на старото обвинение за "Монструм" почна повторениот судски процес за петкратното убиство кај Смилковскoто Езеро. Обвинителката Фетаи рече дека за овој случај ќе бидат приложени нови докази.

Судењето за „Монструм“ почна од почеток

Кајгана - 16.05.2018

Скопје, 16 мај 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде ...

Фетаи најави нови докази за „Монструм“, родителите не можеа да ги сопрат солзите

+инфо - 16.05.2018

Во Кривичниот суд во Скопје започна главната расправа за случајот „Монструм“ кој го презеде Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Судењето ќе се води по стариот Закон за кривична постапка од 1997 година бидејќи тој беше на сила кога се водеше ...

Повторно започна судењето за „Монструм“, СЈО со исто обвинение за тероризам

ТВ21 - 16.05.2018

Рочиштето за „Монструм“ започна повторно денеска, откако случајот го презеде СЈО, каде ќе бидат сослушани обвинетите. Специјалната обвинителка со обвинение за тероризам ги товари обвинетите Фејзи Азири, Алил Демири, Сами Љута, Агим и Африм ...

Обвинетиот за „Монструм“ се колнеше дека не ги убил момчињата, но даде збунувачки изјави каде бил дента

Независен - 16.05.2018

Обвинетиот во случајот „Монструм“, Агим Исмаиловиќ во повторената постапка за петкратното убиство кај Смилковското езеро се колнеше дека не го извршил убиството, но даде збунувачки изјави за тоа каде бил дента, на убиство.

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај смилковскo езеро

Сакам да кажам - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги укина пресудите ...

Роднините на убиените момчиња со солзи ја слушаа Фатиме кога го читаше обвинението за „Монструм“

Макфакс - 16.05.2018

Во преполна судница започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението што го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Обвинет во Монструм: Косовската полиција знае каде се лицата кои со потерница се бараат за убиството на Смилковско

Сител - 16.05.2018

Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер, рече на денешното рочиште за случајот Монструм обвинетиот Агим Исмаиловиќ. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи која е точната адреса и каде точно се наоѓа неговиот брат Африм Исмаиловиќ, ...

Фетаи најави нови докази за „Монструм“

Либертас - 16.05.2018

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното рочиште во случајот „Монструм“ најави нови докази кои ќе бидат изведени во текот на постапката. Со денешното рочиште почна повтореното судење за овој предмет во кој на 12 април 2012 година беа ...

Бегалецот од „Монструм“ Африм Исмаиловиќ се наоѓа Приштина, тврди неговиот брат

Слободен Печат - 16.05.2018

На денешното рочиште за „Монструм“, исказ дадоа тројца од петтемина обвинети. Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ даваше контроверзни одговори за тоа што правел на денот на убиството. Прво рече дека бил на работа во интернет-кафе, потоа дека извршувал ...

Обвинетиот Агим Исмаиловиќ даде контрадикторни изјави за денот на убиството кај Смилковци

А1 On - 16.05.2018

Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ во случајот „Монструм“ на распитот пред судот даде контрадикторни изјави за критичниот ден кога биле убиени момчињата на Смилсковското Езеро. Исмаиловиќ пред судот рече дека на 12 април 2012 година бил на работа во ...

Фетаи го прочита старото обвинение за „Монструм“ и ги расплака роднините на убиените

Мета - 16.05.2018

Со читање на старото обвинение за „Монструм“ почна повторениот судски процес за петкратното убиство кај Смилковскo Езеро. Обвинителката Фатиме Фетаи рече дека за овој случај ќе бидат приложени нови докази.

Фетаи ги расплака роднините на убиените во „Монструм“

Локално - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Обвинителката Фетаи најави нови докази за „Монструм“

Слободен Печат - 16.05.2018

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи и нејзиниот колега Гаврил Бубевски, денеска во Кривичниот суд го читаа првичниот обвинителен акт за случајот „Монструм“ кој сега е во рацете на СЈО. Фетаи притоа најави дека покрај старите докази, во ...

Солзи кај роднините од убиените: Фетаи најави нови докази за „Монструм“

Таратур - 16.05.2018

СЈО со обвинение за тероризам ги товари обвинетите Фејзи Азири, Алил Демири, Сами Љута, Агим и Африм Исмајиловиќ. Сејди Рамиу е ослободен од обвинението а тој и претходно доби ослободителна пресуда од Кривичен суд.

СЈО остана на старото обвинение за случајот “Монструм”

Вечер - 16.05.2018

Наспроти очекувањата и најавите дека на повтореното судење за случајот “Монструм”за петкратното убиство, кој сега се наоѓа во рацете на СЈО,дека на виделина ќе излезат докази кои досега не биле разгледувани,денеска обвинителката Фатиме Фетаи го ...

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај Смилковско

Сител - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“, објави Макфакс. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги ...

Роднините на убиените момчиња со солзи ја слушаа Фатиме како го чита обвинението за „Монструм“

А1 On - 16.05.2018

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението кое го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Обвинет во Монструм: Косовската полиција знае каде се лицата кои со потерница се бараат за убиството на Смилковско

Скопје инфо - 16.05.2018

Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер, рече на денешното рочиште за случајот Монструм обвинетиот Агим Исмаиловиќ. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи која е точната адреса и каде точно се наоѓа неговиот брат Африм Исмаиловиќ, ...

Обвинетиот Агим Исмаиловиќ даде контрадикторни изјави за денот на убиството кај Смилковци

Република - 16.05.2018

Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ во случајот „Монструм“ на распитот пред судот даде контрадикторни изјави за критичниот ден кога биле убиени момчињата на Смилсковското Езеро. Исмаиловиќ пред судот рече дека на 12 април 2012 година бил на работа во ...

Почна судењето за „Монструм“

Стандард - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените кај Смилковско

iPortal - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги укина пресудите ...

Роднините на убиените момчиња со солзи ја слушаа Фатиме како го чита обвинението за „Монструм“

Точка - 16.05.2018

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението кое го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Обвинет во Монструм: Косовската полиција знае каде се лицата кои со потерница се бараат за убиството на Смилковско

МК News - 16.05.2018

Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер, рече на денешното рочиште за случајот Монструм обвинетиот Агим Исмаиловиќ. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи која е точната адреса и каде точно се наоѓа неговиот брат Африм Исмаиловиќ, ...

Обвинетиот Агим Исмаиловиќ даде контрадикторни изјави за денот на убиството кај Смилковци

Точка - 16.05.2018

Третообвинетиот Агим Исмаиловиќ во случајот „Монструм“ на распитот пред судот даде контрадикторни изјави за критичниот ден кога биле убиени момчињата на Смилсковското Езеро. Исмаиловиќ пред судот рече дека на 12 април 2012 година бил на работа во ...

Обвинетите од „Монструм“ како Заев: СЈО најави дека ќе го менува обвинението

Курир - 16.05.2018

Откако беше најавена измена во обвинението против премиерот Зоран Заев, пристигна иста таква најава за најгрозоморното убиство кај Смилковското езеро. Обвинетите во „Монструм“денес повторно во судот.

Нов почеток за „Монструм“, обвинителката Фетаи најави нови докази

Нова ТВ - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро од 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток, бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај Смилковско

МК News - 16.05.2018

Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“, објави Макфакс. Обвинителката Фатиме Фетаи од СЈО, кое го презеде случајот откако Врховниот суд ги ...

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на настраданите деца кај Смилковско

Sky - 16.05.2018

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. СЈО остана на обвинението кое го поднесе Обвинителството за организиран криминал и корупција за тероризам. Обвинителката Фатиме Фетаи го читаше обвинението, но рече дека ќе ...

Братот на Африм: Косовската полиција ја знае адресата од брат ми и Алил Демири

Таратур - 16.05.2018

На денешното рочиште за случајот „Монструм“, Агим Исмаиловиќ изјави дека неговиот брат, заедно со Алил Демири, и двајцата исто обвинети во случајот, се наоѓаат на Косово. „Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер“, рече на денешното ...

Почна судењето за „Монструм“, СЈО го презеде случајот

Н.Македонија - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Косовската полиција знае каде се Африм Исмаиловиќ и Алил Демири, откри во судница обвинет во Монструм

Локално - 16.05.2018

Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер, рече на денешното рочиште за случајот Монструм обвинетиот Агим Исмаиловиќ. На прашање на обвинителката Фатиме Фетаи која е точната адреса и каде точно се наоѓа неговиот брат Африм Исмаиловиќ, ...

Од почеток започна судењето за „Монструм“

CivilMedia - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Косовската полиција знае каде точно се обвинетите за „Монструм“?

Фактор - 16.05.2018

Мојот брат е во Косово, комуницирав со него преку вибер, изјави на денешното рочиште за случајот „Монструм“ обвинетиот Агим Исмаиловиќ. На прашање на обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи која е точната адреса и каде точно се наоѓа неговиот брат Африм ...

Почна судењето за „Монструм“, Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените

Република - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај Смилковско

24Инфо - 16.05.2018

Фатиме Фетаи ги расплака роднините на убиените деца кај Смилковско Судијата Огнен Ставрев како претседател на советот и колегата Осман Шабани го почнаа повтореното судење во Кривичниот суд за случајот „Монструм“, објави Макфакс.

Судењето за „Монструм“ почна од почеток

24Инфо - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Почна судењето за „Монструм“, Фетаи ги расплака роднините на убиените

Либертас - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Почна судењето за „Монструм“, Фетаи ги расплака роднините на убиените

Канал5 - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Од почеток започна судењето за „Монструм“

Канал 77 - 16.05.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно обвинителство.

Полицијата на Косово знае многу добро каде живее брат ми, рече обвинетиот во „Монструм“, Агим Исмаиловиќ

Фокус - 16.05.2018

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, второобвинет за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кој заедно со првообвинетиот Алил Демири, се недостапни за македонските судски власти, откри на денешното рочиште за предметот „Монструм“ ...

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, тврди неговиот брат Агим

Канал5 - 16.05.2018

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ. Второбвинет за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кој заедно со првообвинетиот Алил Демири, се недостапни за македонските судски власти, откри на денешното рочиште за предметот „Монструм“ ...

Судење „Монструм“: Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, тврди неговиот брат Агим

еМагазин - 16.05.2018

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, второбвинет за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кој заедно со првообвинетиот Алил Демири, се недостапни за македонските судски власти, откри на денешното рочиште за предметот „Монструм“ ...