TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е братот на Здравко Чолиќ! Има интересна професија!

Хитпортал - 11.10.2018

Никој не би можел да претпостави дека овој човек е брат легендарниот Здравко Чолиќ. Додека популарниот пејач со години е преокупиран со музичката кариера, неговиот брат Драган Чолиќ има сосема поразлична професија.

Втор концерт на Здравко Чолиќ во Скопје

Женски магазин - 11.10.2018

Поради големиот интерес на македонската публика, закажан е и втор концерт на Здравко Чолиќ во Скопје, на 17 ноември. Првиот, е една недела пред него, на 10 ноември, во ВИП Арената “Борис Трајковски“.

За првпат: Закажан и втор последователен концерт на Здравко Чолиќ во Скопје

Скопје24 - 11.10.2018

Поради големиот интерес на македонската публика, закажан е и втор концерт на Здравко Чолиќ во Скопје, на 17 ноември. Првиот, е една недела пред него, на 10 ноември, во ВИП Арената “Борис Трајковски“.

Премиера: Погледнете го новиот спот на Здравко Чолиќ (ВИДЕО)

1tv - 10.10.2018

Најновата песна на Здравко Чолиќ, “Ničeg nije bilo između nas”, која ја освои публиката во регионот конечно ја доби својата видео илустрација. Зад видеото се потпишуваат Александар Сретеновиќ со аранжман на Никша Братош, а истото е сработено на ...

Премиера: Погледнете го новиот спот на Здравко Чолиќ (ВИДЕО)

Либертас - 10.10.2018

Најновата песна на Здравко Чолиќ, “Ničeg nije bilo između nas”, која ја освои публиката во регионот конечно ја доби својата видео илустрација. Зад видеото се потпишуваат Александар Сретеновиќ со аранжман на Никша Братош, а истото е сработено на ...

(ВИДЕО) Погледнете го новиот спот на Здравко Чолиќ

iPortal - 10.10.2018

Најновата песна на Здравко Чолиќ, “Ničeg nije bilo između nas”, која ја освои публиката во регионот конечно ја доби својата видео илустрација. Зад видеото се потпишуваат Александар Сретеновиќ со аранжман на Никша Братош, а истото е сработено на ...