TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Евролига: Реал Мадрид едвај го урна Монако, ПАО подобар од Басконија

Слободен Печат - 29.01.2022

Кошаркарите на Реал Мадрид после две продолженија во Франција го совлада Монако со 90:84 (18:15, 16:19, 23:21, 9:10, 24:18), во 23 коло од Евролигата . Најдобри кај Реал беа Гершон Јабуселе со 18 поени и 10 скока, Винсент Поарије со 10 поени и 14 ...

Реал го доби трилерот во две продолженија, Швед го реши руското дерби

Макфакс - 28.01.2022

Во битка која се одвиваше во две продолженија, Реал Мадрид стигна до 90:84 победа на гости кај Монако во најинтересниот меч од 23. коло во Евролигата. Две француски даб-дабл партии на Гершон Јабуселе (18 поени и 10 скока) и Винсен Поаире (10 поени и ...

Реал Мадрид по продолженија го доби Монако, ПАО подобар од Басконија

Sport 1 - 28.01.2022

Кошаркарите на Реал Мадрид дури по продолженија успеаа да го победат Монако вечерва на гостувањето со 90-84 за да дојдат до 18-та победа сезонава во Евролигата и да останат лидери во групата.

Монако за малку не го изненади лидерот, германското дерби за Баерн

Gol.mk - 28.01.2022

Монако и Реал Мадрид одиграа возбудлив натпревар на кој победата ја однесе шпанскиот гигант (84-90). „Кралевите“ се изборија за продолженија, а потоа на доминантен начин стигнаа до нова победа во рамките од 23. коло од Евролигата.

“Кралевите” го освоија и Монако

Екипа - 28.01.2022

Кошаркарите на Реал Мадрид славеа по продолжение на дуелот против Монако со 84-90 во 21. коло од Евролигата. Во крајно израмнет натпревар, низ интересен последен период од играта кој заврши со само 9-10 за „кралевите“, на крајот пресуди ...

Кралевите после две продолженија ги совладаа Кнезовите

Спортманија - 28.01.2022

Лидерот на кошаркарската Евролига, Реал Мадрид, ја продолжи својата победничка серија, но многу тешко славеше на гости против Монако, дури после 50 минути активна игра. Реал победи со 90-84 (во регуларниот дел беше 66-66).

Руското дерби за ЦСКА, Швед незадржлив против Уникс

Gol.mk - 28.01.2022

ЦСКА Москва го доби руското дерби против Уникс Казан (75-86) во натпревар од 23. коло од Евролигата. Домашните кошаркари се надигруваа само во првата четвртина, која ја добија со 20-16. Следуваше одговор од „армејците“, кои направија пресврт до ...

Уникс се надева дека пак ќе ја „разбие“ ЦСКА во Евролигата

Gol.mk - 28.01.2022

Евролигата в петок нуди уште пет натпревари, а особено интересни ќе бидат првите два на програмата. Уникс ја дочекува ЦСКА во Казањ, додека Монако ќе го дочека првопласираниот тим во Евролигата – мадридски Реал.