TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеикот Мохамед бин Зајед е новиот претседател на ОАЕ

Макфакс - 14.05.2022

Шеикот Мохамед бин Зајед ал Нахјан ќе биде новиот претседател на Обединетите Арапски Емирати, соопштено е денеска. Шеикот Мохамед бин Зајед (61) ќе биде третиот претседател на ОАЕ, откако го наследи шеикот Калифа бин Зајед ал Нахјан, кој почина на ...

По смртта на Шеик Калифа, допрва доаѓа моќта на Мохамед Бин Зајед: Кој е Мохамед, највлијателниот човек во Емиратите?

Еспресо

Мејведер остана без 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ по смртта на шеикот Ал Нахјан

Локално

Кој беше Шеик Калифа: Има осум деца кои ќе поделат 120 милијарди долари, „Бурџ Калифа“ го носи неговото име

360 степени

Почина шеикот Калифа бин Заед, зад себе остави осум наследници и богатство од 120 милијарди долари

Вечер Прес

Шеикот Мохамед бин Зајед е новиот претседател на ОАЕ

24Инфо

Шеикот Мохамед бин Зајед е нов претседател на ОАЕ

Press24

Шеикот Мохамед бин Зајед избран за нов претседател на ОАЕ

MakPress - 14.05.2022

Федералниот врховен совет на Обединетите Арапски Емирати го избра престолонаследникот на Емиратот Абу Даби шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан за претседател по смртта на актуелниот лидер, јави државната информативна агенција на ОАЕ – УАМ.

Почина шеикот Халифа бин Зајед, претседателот на Обединетите Арапски Емирати!

Во Центар

Шеикот Мохамед бин Зајед е престолонаследник на Обединетите Арапски Емирати откако почина неговиот брат

Денешен

Шеикот Мохамед бин Зајед избран за нов претседател на ОАЕ

А1 On

Шеикот Мохамед бин Зајед избран за нов претседател на ОАЕ

Бриф

Богатата монархија во Персискиот Залив доби нов лидер

Н.Македонија

Шеикот Мохамед бин Зајед избран за нов претседател на ОАЕ

Frontline

Фокус ТВ21 4NEWS +инфо Слободен Печат Независен Опсервер Либертас

Мохамед бин Зајед е нов претседател на ОАЕ: Владетелот на Абу Даби денеска избран на новата функција

Точка - 14.05.2022

Владетелот на Абу Даби, шеикот Мохамед бин Зајед Ал Нахјан, денеска е избран за нов претседател на Обединетите Арапски Емирати, јавува "Reuters" повикувајќи се на државната агенција "VAM".

Умре претседателот на Обединети Арапски Емирати, Шеик Калифа

Нова ТВ

ПО НЕКОЛКУГОДИШНА БИТКА СО БОЛЕСТА Почина претседателот на ОАЕ, шеикот Калифа бин Зајед Ал Нахјан

+инфо

Почина Претседателот на Обединетите Арапски Емирати – еден од најбогатите лидери во светот

Макфакс

Почина претседателот на ОАЕ и владетел на Абу Даби

Кумановски м.

Почина Претседателот на Обединетите Арапски Емирати – еден од најбогатите лидери во светот

24Инфо

Почина Претседателот на Обединетите Арапски Емирати – еден од најбогатите лидери во светот

Точка

Независен Република ММС