TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси со најголема заработка во 2018

Телма - 12.06.2019

Лионел Меси со 112 милиони евра е прв на листата на спортисти кои имале најголема заработка во текот на 2018 година објавена од магазинот Форбс. Втор со 96 милиони е Кристијано Роналдо додека на третата позиција со 92 милиони евра е Нејмар.

Меси е најплатениот спортист во светот

Репортер - 12.06.2019

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси со 127 милиони долари е најплатениот спортист на светот. Овој податок го објавил угледниот магазин „Форбс“. Меси на оваа листа се нашол пред неговиот колега од Јувентус Кристијано Роналдо со 109 милони долари, а ...

Меси ја одзеде круната на Мејведер како најплатен спортист во светот

Локално - 12.06.2019

Ѕвездата на Барселона и Аргентинската фудбалска репрезентација, Лионел Меси, е најплатениот спортист во светот, според годишниот рејтинг на „Форбс“. Тој го надмина минатогодишниот лидер – боксерот Флојд Мејведер.

Тројцата најплатени спортисти во светот се фудбалери: Меси заработува сума од која боли глава

Sport 1 - 12.06.2019

Во светот на фудбалот се вртат неверојатни суми, па и очекувано е дека фудбалерите ќе бидат најплатените спортисти во светот. Според најновата листа на магазинот „Форбс“, кој прави вакви топ-листи уште од 1990 година, Лионел Меси е најплатениот ...

Четврта година по ред Конор Мек Грегор меѓу најплатените спортисти

IPON - 12.06.2019

Конор Мек Грегор направи само една борба минатата година, но тоа беше доволно за да му донесе голем приход. Поранешниот двоен шампион повторно наоѓа место во листата на „Форбс“ на најплатените спортисти за 2019 година, а „Озлогласениот“ го зазема ...

Само три фудбалери меѓу првите десет на листата најплатени спортисти, Меси на прво место

Sport M - 12.06.2019

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, е прогласен за најплатен спортист на светот. Аргентинецот со заработка од 127 милиони евра се најде на првото место на, а 92 милиони доаѓаат од неговата плата.

Форбс: Меси најплатен спортист во светот – 127 милиони долари годишно

Локално - 12.06.2019

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, со 127 милиони долари годишно, е најплатениот спортист во светот според листата на „Форбс“. Меси е на таа листа пред колегата од Јувентус, Кристијано Роналдо (109 милиони) и Нејмар од Пари Сен Жермен (105).

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

TopSport - 12.06.2019

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси, напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо и ѕвездата на ПСЖ Нејмар се наоѓаат на врвот на листата на најплатени спортисти во светот, во 2019 година. Оваа листа традиционално ја објавува магазинот „Форбс“.

Три фудбалски ѕвезди ги предводат најплатените спортисти во светот

Дерби - 11.06.2019

Фудбалот не само што име неверојатна глобална популарност, туку е и спорт во кој актерите заработуваат одлично. Тоа го покажува и новото рангирање на „Форбс“ според кое најплатен спортист изминатите дванаесет месеци бил Лионел Меси, кој во овој ...

Меси најплатен спортист на светот, Серена Вилијамс единствената жена во топ-100

Сакам да кажам - 11.06.2019

Лео Меси е најплатениот спортист на светот, со заработка од 127 милиони долари во изминатите 12 месеци, објави магазинот „Форбс“. Второто место го зазема неговиот најголем ривал Кристијано Роналдо со заработени 109 милиони, додека трет е уште еден ...

Меси е најплатен спортист во светот - заработил 18 милиони повеќе од Роналдо

Sport 1 - 11.06.2019

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси минатата година заработил 127 милиони долари и се наоѓа на врвот на најплатени спортисти во светот, споре изборот на познатиот магазин „Форбс“. На второ место се наоѓа напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо со ...

За прв пат тројца фудбалери на врвот на листата на Форбс, еве колку заработиле Меси, Роналдо и Нејмар за една година ...

24Фудбал - 11.06.2019

Магазинот Форбс ја објави својата листа на најплатени спорсти во светот, за прв пат тројца фудбалери се најдоа на првите три места, Лео Меси, Кристијано Роналдо и Нејмар испишаа историја. Бизнис магазинот од САД ја објави својата популарна листа за ...

„Форбс“ со најнова листа за најплатените спортисти: Тројца фудбалери на врвот

Спортски - 11.06.2019

Најреномираниот бизнис магазин „Форбс“ секоја година ги објавува луѓето кои имаат најголема заработка, а денес ја објавија листата на луѓето кои оствариле најголема заработка во последните 12 месеци.

Фудбалерите најплатени спортисти во светот

Слободен Печат - 11.06.2019

Според последната листа на магазинот „Форбс“, Лионел Меси е најдоброплатениот спортист во изминатите 12 месеци. По неколкугодишната доминација на боксерите, пред се на Флојд Мејведер, фудбалерите го преземаа приматот на најдоброплатени спортисти во ...

Меси e подобар од Роналдо, за околу 18 милиони долари

TopSport - 11.06.2019

Лионел Меси е на првото место на листата на најдоброплатени спортисти на светот на магазинот „Форбс“, додека фудбалерите доминираат во 2019 година. Напаѓачот на Барса заработил 127 милиони долари, во комбинација на платите и рекламните договори, 18 ...

Форбс излезе со топ10 најбогати спортисти во светот

Спортклуб - 11.06.2019

Познатиот бизнис магазин „Форбс“, редовно објавува секакви статистики околу сите спортски големци, а денеска на ред беа 10-те најплатени спортисти. Тие денеска ја објавија листата, во која може да се види дека првите 3 позиции се запоседнати од ...

„Форбс“ ја објави листата на најплатени спортисти во светот: Три фудбалски ѕвезди се најдоа во топ 10 (Фото)

Дерби - 11.06.2019

Најугледниот бизнис магазин „Форбс“ секоја година ги објавува извештаиите од луѓето кои остваруваат најголема заработка, а денеска беше објавена листата на спортистите кои најмногу се збогатиле во последните 12 месеци.

Најплатените 100 спортисти заработиле 4 милјарди изминативе 12 месеци, на врвот има тројца фудбалери (ФОТО)

МКД - 11.06.2019

Форбс ја објави својата листа на најплатени спортисти во светот, на првото место е Лео Меси, а потоа следуваат Кристијано Роналдо и Нејмар. Бизнис магазинот од САД ги откри заработките на најелитните спортисти.

Еве кои се 10-те најплатени спортисти на светот според Forbes за 2019

Таратур - 12.06.2019

Престижното бизнис списание Forbes секоја година составува листи со најбогатите луѓе од разни професионални профили, бранши и индустрии, базирани на нивните статистички обработени податоци за богатството кое го поседуваа тие.

Фудбалерите најплатени спортисти во светот

Sport M - 11.06.2019

По неколкугодишната доминација на боксерите, пред се на Флојд Мејведер, фудбалерите го преземаа приматот на најдоброплатени спортисти во светот. Според магазинот „Форбс“, Лионел Меси во периодот од 1 јуни 2018 година до 1 јуни 2019 година, инкасирал ...

Меси e подобар од Роналдо за речиси 18 милиони долари

Макфакс - 11.06.2019

Лионел Меси е на првото место на листата на најдоброплатени спортисти на светот на магазинот „Форбс“, а фудбалерите доминираат во 2019 година. Напаѓачот на Барса заработил 127 милиони долари во комбинација на платите и рекламните договори, 18 ...