TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажна дојава за бомба предизвика паника во Брисел

Сител - 19.03.2019

Околу 40 вработени во консултантска фирма со седиште во Брисел поврзана со ЕК беа евакуирани поради дојава за бомба. Се работи за лажна дојава соопшти полицијата . Анонимната закана била испратена утрово телефонски до фирмата која се наога во ...

Лажна дојава за бомба направи метеж во Брисел

Канал5 - 19.03.2019

Во европскиот кварт во Брисел денеска полицијата изврши блокада , поради дојава за бомба во една компанија за комуникации и консалтинг. Дојавата за бомба ја примила компанијата Г+ , која се наоѓа во близина на канцелариите на Франс Прес и на неколку ...

Тревога во Брисел: Службеници на ЕУ евакуирани од зградата поради закана за бомба

Сител - 19.03.2019

Десетина работници од ЕУ администрацијата во Брисел се евакуирани од канцелариите поради дојава за бомба. 40 лица се евакуирани од зградата на Европската комисија поради страв од можна експлозија.

Закана со бомба во Брисел, блокирани делови на градот

Алсат-М - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европската унија во Брисел, откако претпријатие поврзано со ЕУ добило закана со бомба. Портпаролката на полицијата, Илсе Ван де Кире, изјави дека заканата е испратена по телефон и оти ...

Дојава за бомба предизвика паника во седиштето на ЕУ

Н.Македонија - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел, откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Десетици евакуирани по закана од бомба во Брисел

Макфакс - 19.03.2019

Полицијата затвори со кордон голема област во белгискиот главен град во близина на Британската амбасада откако пожарната служба во Брисел извести дека добила телефонски повик со информација дека ќе експлодира бомба, пренесува „Спутник“.

Поради дојава за бомба во Брисел евакуирани службеници од ЕК, Заев во работна посета на белгиската престолнина

Фактор - 19.03.2019

Десетина работници од администрацијата на ЕУ во Брисел се евакуирани поради дојава за бомба. Четириесет луѓе се евакуирани од зградата на Европската комисија поради страв од можни експлозии.

Тревога во Брисел: Службеници на ЕУ евакуирани поради дојава за бомба

ММС - 19.03.2019

Четириесетина луѓе се евакуирани од зградата на Европската комисија во Брисел поради страв од можна експолозија. Полицијата огради поголемо подрачје на белгиската престолнина, а подотвени за евентуална детонација се и пожарникарите и медицинарите.

Службеници на ЕУ евакуирани од зградата поради закана за бомба

ТВ21 - 19.03.2019

Десетина работници од ЕУ администрацијата во Брисел се евакуирани од канцелариите поради дојава за бомба. 40 лица се евакуирани од зградата на Европската комисија поради страв од можна експлозија.

Закана со бомба во Европската унија во Брисел, блокирани делови на градот

Бриф - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европската унија во Брисел, откако претпријатие поврзано со ЕУ добило закана со бомба. Портпаролката на полицијата, Илсе Ван де Кире, изјави дека заканата е испратена по телефон и оти ...

Паника во Брисел по дојава за поставена бомба

1tv - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Десетици евакуирани по закана од бомба во Брисел

24Инфо - 19.03.2019

Полицијата затвори со кордон голема област во белгискиот главен град во близина на Британската амбасада откако пожарната служба во Брисел извести дека добила телефонски повик со информација дека ќе експлодира бомба, пренесува „Спутник“ .

Службеници на ЕУ евакуирани од зградата поради закана за бомба

4NEWS - 19.03.2019

Десетина работници од ЕУ администрацијата во Брисел се евакуирани од канцелариите поради дојава за бомба. 40 лица се евакуирани од зградата на Европската комисија поради страв од можна експлозија.

Закана од бомба во Брисел во близина на седиштето на ЕУ

Скопје1 - 19.03.2019

Полицијата затвори со кордон голема област во белгискиот главен град во близина на британската амбасада откако пожарната служба во Брисел извести дека добила телефонски повик со информација дека ќе експлодира бомба, пренесува „Спутник“.

Паника во Брисел по дојава за поставена бомба

Курир - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Десетици евакуирани по закана од бомба во Брисел

Точка - 19.03.2019

Полицијата затвори со кордон голема област во белгискиот главен град во близина на британската амбасада откако пожарната служба во Брисел извести дека добила телефонски повик со информација дека ќе експлодира бомба, пренесува „Спутник“.

Паника во Брисел по дојава за поставена бомба

А1 On - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Евакуирани околу 40 лица во Брисел по дојава за поставена бомба

+инфо - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Паника во Брисел по дојава за поставена бомба

MTM - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Закана со бомба во Брисел

Тера - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел, откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Заканата била упатена по телефон на една консултантска канцеларија поврзана со Европска Комисија.

Паника во Брисел по дојава за поставена бомба

24 Вести - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Паника во Брисел: Службеници на ЕУ евакуирани од канцеларијата поради дојава за бомба

Press24 - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Паника во Брисел по дојава за поставена бомба

Либертас - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...

Паника во Брисел по дојава за поставена бомба

Опсервер - 19.03.2019

Околу 40 лица се евакуирани од зграда во близина на седиштето на Европска Унија во Брисел откако на компанија и била упатена закана за поставена бомба. Портпаролката на полицијата Илсе Ван де Кире изјави дека заканата е упатена по телефон на една ...