TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп ја ангажира војската да ги растера демонстрантите во Вашингтон

Опсервер - 02.06.2020

Вашингтон, 2 јуни 2020 () – Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа ја ангажираше војската и Националната гарда за да ги растера демонстрациите околу Белата куќа, а потоа се прошета во паркот до блиската црква да се фотографира со Библија.

(Видео) Опожарена претседателската црква во Вашингтон, тројца убиени и илјадници уапсени демонстранти

Макфакс - 01.06.2020

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните протести во Вашингтон, кои во текот на ноќта се претворија во изливи на вандализам.

Белата куќа повика на „ред и закон“, протестите беснеат низ САД

Нетпрес - 01.06.2020

Белата куќа во понеделникот повика на почитување на редот и законот и ги осуди агитаторите и подбоцнувачите за шестата последователна ноќ насилни протести кои се претворија во масовни ограбување и вандализам, а започнаа поради расната нееднаквост и ...

Протестите во САД не стивнуваат, Трамп бил евакуиран и однесен во бункер

Канал5 - 01.06.2020

Пожарот од антирасни протести, кои шести ден се шири низ САД, стигна и пред Белата куќа. Оган, камења и слогани нема правда - нема мир, ги вратија духовите од 11-септемвриските напади пред 19 години, кога последен пат било вклучено највисоко ниво на ...

Запалена црква стара 200 години во близина на Белата куќа: Хулиганите цртале графити по црквата, а потоа избил пожар

Точка - 01.06.2020

Историската црква Сент Џон, позната и како претседателска црква бидејќи се наоѓа во близина на Белата куќа, е запалена и оштетена при протестот во Вашингтон кој преку ноќ се претворил во вандализам.

(Видео) Демонстранти запалија црква во близина на Белата куќа

Независен - 01.06.2020

Повеќе пожари избија во близина на Белата куќа, откако мирните протести се претворија во вандализам, резултирајќи со палење на згради и масовни кражби. На само 300 метри од седиштето на американскиот претседател се наоѓа црквата „Сент Џон“, која ...

Трамп накратко бил однесен во подземен бункер за време на петочните протести пред Белата куќа

МКД - 01.06.2020

Додека демонстрантите се собирале пред Белата куќа во петокот вечер во Вашингтон, претседателот Доналд Трамп на кратко време бил однесен во подземниот бункер, според официјален претставник на Белата куќа и полициски извор, пренесе Си-ен-ен .

САД во пламен, Трамп во бункер

Deutsche Welle - 01.06.2020

Протестите против полициското насилство по смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд продолжија од Њујорк до Лос Анџелес. И пред Белата Куќа повторно имаше демонстрации. Претседателот на САД беше евакуиран во подземен бункер Агенти од американската ...

Трамп го сокриле во подземен бункер поради страв од демонстрантите да не влезат во Белата куќа

Репортер - 01.06.2020

Агентите на Тајната американска служба, во петокот вечерта, го сокриле претседателот Доналд Трамп во бункер во моментот кога Белата куќа била опколена од демонстранти. Големиот број од демонстрантите почнале да фрлаат камења и да ја поместуваат ...

Немири во близина на Белата куќа: Демонстрантите запалиле оган и скандрирале „Нема правда, нема мир - не сакаме ...

Press24 - 01.06.2020

Демонстрантите кои протестираат веќе петта вечер по ред во врска со смртта на афро- американецот Џорџ Флојд низ Соединетите држави запалија оган во близина на Белата куќа, додека полицијата се обидувала да ги разбие со големи количини солзавец.

Судири пред Белата куќа, неколку американски градови под полициски час (ВИДЕО)

МКД - 01.06.2020

Доцна во неделата пред Белата куќа полицијата употреби солзавец на демонстрантите кои повторно излегоа на улиците да го изразат гневот поради полициската бруталност, неколку градови во САД се ставени под полициски час со цел да се задушат немирите.

Повредени повеќе од 50 тајни агенти во ескалацијата на судири во САД

Фактор - 01.06.2020

Повеќе од 50 агенти на тајните служби се повредени во судирите пред Белата куќа, јавуваат американските медиуми. Забележано е дека поради инцидентите американскиот претседател Доналд Трамп и Меланија Трамп побегнале во подземно засолниште на Белата ...

Продолжуваат протестите во САД: Оган околу белата куќа, Трамп во бункер…

ММС - 01.06.2020

Во САД продолжуваат демонстрациите против расната неправда поради смртта на невооружен афроамериканец додека бил во полициски притвор во Минеаполис, Минесота. Протести имаше во околу 140 американски градови, а повеќе држави ја повикаа Националната ...

Продолжуваат насилните протести во САД

CivilMedia - 01.06.2020

Шестата ноќ од протестите против полициска бруталност во САД по смртта на невооружениот Афроамериканец Џорџ Флојд кој беше убиен додека беше приведуван од полицијата повторно со многу насилство.

(Видео) Трамп евакуиран во подземен бункер под Белата куќа

Макфакс - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

Демонстрантите ја опколија Белата куќа, Трамп евакуиран во бункер

ТВ21 - 01.06.2020

Агентите на тајната служба наводно го евакуирале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер, за време на протестите околу Белата куќа, јавува „Тајм“. Трамп наводно минал еден час во бункерот, изјавил за овој магазин извор кој сакал да остане ...

Трамп во бункер поради протестите: Демонстрантите ја опколија Белата куќа, фрлаа камења и ги рушеа барикадите

Точка - 01.06.2020

Агентите на Тајната сужба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во петокот навечер во моментите кога Белата куќа ја опколија демонстранти и започнаа да фрлаат камења и да ги рушат барикадите.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа (видео)

Опсервер - 01.06.2020

Вашингтон, 1 јуни 2020 () – Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Трамп во бункер, демонстранти околу Белата куќа

Локално - 01.06.2020

Агентите на тајната служба го придружувале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа била опкружена со демонстранти, пренесува магазинот „Тајм“. Трамп поминал скоро еден час во бункерот во петокот вечер,според извор ...

Протести во САД: Трамп евакуиран

Expres - 01.06.2020

Агенти на тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога демонстрантите ја опколиле Белата куќа, пренесува Си-Ен-Ен. Трамп поминал речиси еден час во бункер во петокот вечер, изјави неименуван извор кој ...

„Њујорк тајмс”: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа (видео)

24Инфо - 01.06.2020

– Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс”.

„Њујорк тајмс”: Трамп со сопругата и синот однесени во бункер по закана од протести околу Белата куќа (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс”.

Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

+инфо - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Независен - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

А1 On - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

24 Вести - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Република - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Фокус - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Трамп бил евакуиран во подземен бункер под Белата куќа?

Н.Македонија - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Вечер Прес - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Алсат-М - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Трамп морал да биде во бункер поради протестите: Демонстрантите ја опколиле Белата куќа, фрлале камења и поместувале ...

Press24 - 01.06.2020

Агентите на Тајната сужба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во петокот навечер во моментите кога Белата куќа ја опколија демонстранти и започнаа да фрлаат камења и да ги рушат барикадите.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

iPortal - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

(ВИДЕО) Агенти од Тајната служба го засолнале Трамп во подземен бункер под Белата куќа

Скопје1 - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го засолнале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

Трамп евакуиран во подземен бункер под Белата куќа

MTM - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

САД ГОРИ СО ДЕНОВИ: Трамп во бункер поради немирите- демонстрантите ја обиколиле Белата Куќа!

Магазин - 01.06.2020

Агентите на тајната служба го придружувале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во петокот вечерта, во време кога Белата куќа била опкружена со демонстранти кои фрлале камења и движеле барикади.

Њујорк тајмс: Трамп е во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Денешен - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Во САД продолжуваат протестите – оган околу Белата куќа, Трамп во бункер…

Нетпрес - 01.06.2020

Во САД продолжуваат демонстрациите против расната неправда поради смртта на невооружен афроамериканец додека бил во полициски притвор во Минеаполис, Минесота. Протести имаше во околу 140 американски градови, а повеќе држави ја повикаа Националната ...

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

MakPress - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

САД во пламен, Трамп во бункер

Нова ТВ - 01.06.2020

Агенти од американската Тајна служба синоќа го засолнија претседателот на САД, Доналд Трамп, во подземен букер кога стотици демонстранти се собраа пред Белата куќа да протестираат поради полициска бруталност и поради убиството на афроамериканецот ...

(ВИДЕО) „Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Бриф - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа (видео)

Либертас - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Доцна синоќа пред Белата куќа полицијата употреби солзавец на демонстрантите

Канал5 - 01.06.2020

Доцна синоќа пред Белата куќа полицијата употреби солзавец на демонстрантите кои повторно излегоа на улиците да го изразат гневот поради полициската бруталност, неколку градови во сад се ставени под полициски час со цел да се задушат немирите.

(Видео) Демонстранти запалија црква во близина на Белата куќа

24Инфо - 01.06.2020

Повеќе пожари избија во близина на Белата куќа, откако мирните протести се претворија во вандализам, резултирајќи со палење на згради и масовни кражби. На само 300 метри од седиштето на американскиот претседател се наоѓа црквата „Сент Џон”, која ...

Демонстранти запалија црква во близина на Белата куќа (видео)

Опсервер - 01.06.2020

Вашингтон, 1 јуни 2020 () – Повеќе пожари избија во близина на Белата куќа, откако мирните протести се претворија во вандализам, резултирајќи со палење на згради и масовни кражби. На само 300 метри од седиштето на американскиот претседател се наоѓа ...

ВИДЕО: Вандалите во САД запалија историска црква во близина на Белата куќа

А1 On - 01.06.2020

Повеќе пожари избија во близина на Белата куќа, откако мирните протести се претворија во вандализам, резултирајќи со палење на згради и масовни кражби. На само 300 метри од седиштето на американскиот претседател, Трамп, се наоѓа црквата „Сент Џон“, ...

(ВИДЕО) Демонстранти запалија црква во близина на Белата куќа

iPortal - 01.06.2020

Повеќе пожари избија во близина на Белата куќа, откако мирните протести се претворија во вандализам, резултирајќи со палење на згради и масовни кражби. На само 300 метри од седиштето на американскиот претседател се наоѓа црквата „Сент Џон“, која ...

Опожарена претседателската црква во Вашингтон, тројца убиени и илјадници уапсени демонстранти

Н.Македонија - 01.06.2020

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните протести во Вашингтон, кои во текот на ноќта се претворија во изливи на вандализам.

Демонстранти запалија црква во близина на Белата куќа (Видео)

MakPress - 01.06.2020

Повеќе пожари избија во близина на Белата куќа, откако мирните протести се претворија во вандализам, резултирајќи со палење на згради и масовни кражби. На само 300 метри од седиштето на американскиот претседател се наоѓа црквата „Сент Џон“, која ...

Националната гарда ангажирана за растерување на демонстрантите во Вашингтон

Слободен Печат - 02.06.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа ја ангажираше војската и Националната гарда за да ги растера демонстрациите околу Белата куќа, а потоа се прошета во паркот до блиската црква да се фотографира со Библија.