TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола: Ние играме на секои три дена, а нашите ривали се подготвуваат цела недела

Sport 1 - 25.02.2024

Пеп Гвардиола имаше само пофални зборови за ѕвездите на Манчестер сити по победата од 1-0 против Бормут , а притоа се пожали на густиот распоред на натпревари. Тренерот на „граѓаните“ вели дека навивачите треба да бидат горди на фудбалерите поради ...

Гвардиола лут поради распоредот: „Ова е навистина премногу, играчите се супермени“

Слободен Печат

Едерсон го собори рекордот на Харт во Премиер лигата за чиста мрежа во Манчестер сити

Либертас

Гвардиола: Навивачите мора да се гордеат со играчите на Сити

Локално

Халанд навистина е фудбалско чудовиште: Тоа што го направи, ниту еден играч во Премиер лига не го направил!

Во Центар

Фоден го спаси Манчестер сити на гостувањето кај Борнмут

24Инфо

ВИДЕО | Фоден човек на одлука во победата на Манчестер Сити

Слободен Печат

Спортманија Sport 1 Gol.mk Екипа Спортклуб TopSport SportSport МакФудбал

Чудна ситуација: Јунајтед изгуби, Фергусон се радуваше 🎥

Спортски - 25.02.2024

Maнчестер Јунајтед во Премиер лигата го претрпе десеттиот пораз оваа сезона и тоа од Фулам со 1:2, а некогаш незамисливо во таква ситуација беше да се види радост кај легендарниот Сер Алекс Фергусон.

Јунајтед загуби, а Сер Алекс се радуваше (ВИДЕО)

Екипа

Историски е голот на Ивоби постигнат на „Олд Трафорд“ за победа на Фулам

Спортманија

ВИДЕО: Молк на „Олд Трафорд“, Јунајтед со гол во 96. минута загуби од Фулам

Gol.mk

Јунајтед со срамен пораз на Олд Трафорд, а Тен Хаг бара фановите да ја видат „големата слика“

Спортклуб

Мегваер за малку ќе му ја скршеше ногата на Лукиќ, Ивоби го замолкна „Олд Трафорд“ во 97. минута (Видео)

Дерби

Манчестер Јунајтед се врати на старите патеки: Фулам со победа од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Екипа

Sport 1 Слободен Печат Бриф Спортманија TopSport SportSport Екипа 24Фудбал

Мегваер: Ова е приказна за нашата сезона, мораме да…

Дерби - 24.02.2024

Манчестер Јунајтед не успеа да ја продолжи победничката серија во Премиер лигата и го доживеа првиот пораз во 2024 година и тоа на „Олд Трафорд“ каде Фулам беше подобар со 2-1. „Црвените ѓаволи“ на овој меч настапија без својот најдобар голгетер, па ...

Манчестер Јунајтед ќе плати 100 милиони евра за голгетерот на Спортинг Лисабон

МакФудбал

Тен Хаг објаснил зошто Јунајтед не купи уште еден напаѓач

Дерби

Аларм во Јунајтед – се повреди најдобриот стрелец

SportSport

Голем пех за Јунајтед, се повреди фудбалерот кој постигна гол на шест меча по ред

Gol.mk

Пех за Јунајтед, се повреди Хојлунд

Курир

Мојс: На крајот на сезоната ќе донесам одлука дали ќе останам во Вест Хем

Бриф - 24.02.2024

Тренерот на Вест Хем, Дејвид Мојс, зборуваше за преговорите за нов договор со клубот. – Имав добри разговори со сопствениците на тимот. Понуден ми е нов договор, па зависи од мене. Ќе донесам одлука на крајот на сезоната, изјави Мојс за „Sky Sports“.

Мојс: На крајот на сезоната ќе донесам одлука дали ќе останам во Вест Хем

24Инфо

Мојс: На крајот на сезоната ќе донесам одлука дали ќе останам во Вест Хем

Канал5

Мојс: На крајот на сезоната ќе донесам одлука дали ќе останам во Вест Хем

MakPress