TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Обилни врнежи во Битола: Поплавени улици и домови

360 степени - 04.07.2020

Обилни врнежи вечерва ја зафатија Битола и за само 1 т-тина минути наврнало над 40 литри дожд на метар квадратен, со што се поплавија одредени улици и домови, соопштија од Општина Битола. Оттаму велат дека веќе час и половина екипи на „Водовод“, ...

Поплавени улици и домови во Битола, со градобијни ракети се растерувале облаците

А1 On - 04.07.2020

Веќе час и половина екипите „Водовод“, „Нискоградба“ и ТППЕ Битола и останатите јавни претпријатија, делуваат на терен во насока на справување со поројните дождови кои попладнево ја зафатија Битола.

Во Битола се санираат штeтите предизвикани од попладневниот пороен дожд

Макфакс - 04.07.2020

Во Битола за само 15-тина минути попладнево наврнале над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени улици и домови во градот, соопштија локалните власти. Надлежните служби интервенирале и со градобијни ракети за растерување ...

(видео)Силно невреме со град и ветар во Битола

Телма - 04.07.2020

36 литри на метар квадратен дожд со град и силен ветар го погоди вечерва битолскиот регион. Со градобијни ракети се растеруваа тешките облаци во битолско, Преспа, Пелагонија и Крушево. Засега е неизвесно дали има штети на земјоделските посеви.

Општина Битола интервенира по обилните врнежи

Вечер Прес - 04.07.2020

Веќе час и половина екипите „Водовод“, „Нискоградба“ и ТППЕ Битола и останатите јавни претпријатија, делуваат на терен во насока на справување со поројните дождови кои попладнево ја зафатија Битола.

Екипите на терен санираат по невремето, а биле употребени и градобијни ракети

Тера - 04.07.2020

По невремето кое предизвика поплавување на дел од улиците во Битола, со соопштение се огласи општина Битола во кое се вели дека веќе час и половина екипите „Водовод“, „Нискоградба“ и Територијаланта противпожарна единица на Битола и останатите јавни ...

Општина Битола интервенира по обилните врнежи – за само 15 минути заврнало над 40 литри дожд

ТВ21 - 04.07.2020

Од Општина Битола преку соопштение информираат дека веќе час и половина екипите на „Водовод“, „Нискоградба“ и ТППЕ Битола и останатите јавни претпријатија, делуваат на терен во насока на справување со поројните дождови кои попладнево ја зафатија ...

Во Битола се санираат штeтите предизвикани од попладневниот пороен дожд

Вечер - 04.07.2020

Во Битола за само 15-тина минути попладнево нврнаа над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени улици и домови во градот, соопштија локалните власти. Надлежните служби интервенирале и со градобијни ракети за растерување ...

Во Битола се санираат штетите предизвикани од попладневниот пороен дожд

Н.Македонија - 04.07.2020

Во Битола за само 15-тина минути попладнево наврнале над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени улици и домови во градот, соопштија локалните власти. Надлежните служби интервенирале и со градобијни ракети за растерување ...

Во Битола се санираат штeтите предизвикани од попладневниот пороен дожд

24Инфо - 04.07.2020

Во Битола за само 15-тина минути попладнево наврнале над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени улици и домови во градот, соопштија локалните власти. Надлежните служби интервенирале и со градобијни ракети за растерување ...

(ФОТО) Обилни врнежи во Битола: Поплавени улици и домови

Скопје1 - 05.07.2020

Силен и пороен дожд вечерва поплави улици на неколку локации, на повисоките зони и централното градско подрачје во Битола. Краткотрајниот но обилен дожд проследен со град го оневозможи нормалното одвивање на сообраќајот.

(Видео) Битола поплавена – наврнале 40 метри кубни дожд на метар квадратен

Независен - 05.07.2020

Екипите „Водовод“, „Нискоградба“ и ТППЕ Битола и останатите јавни претпријатија, делуваат на терен во насока на справување со поројните дождови кои попладнево ја зафатија Битола. За само 15-тина минути заврнаа над 40 литри дожд на метар квадратен, ...

(фото и видео) Големи поплави ја погодија Битола, по силното и невидено невреме

Centar - 05.07.2020

Во Битола за само 15-тина минути попладнево наврнале над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени улици и домови во градот, соопштија локалните власти. Надлежните служби интервенирале и со градобијни ракети за растерување ...

Во Битола се санираат штeтите предизвикани од попладневниот пороен дожд

MTM - 05.07.2020

Во Битола за само 15-тина минути попладнево наврнале над 40 литри дожд на метар квадратен, што предизвика поплави на одредени улици и домови во градот, соопштија локалните власти. Надлежните служби интервенирале и со градобијни ракети за растерување ...

Општина Битола интервенира по обилните врнежи – за само 15 минути заврнало над 40 литри дожд

4NEWS - 05.07.2020

Од Општина Битола преку соопштение информираат дека веќе час и половина екипите на „Водовод“, „Нискоградба“ и ТППЕ Битола и останатите јавни претпријатија, делуваат на терен во насока на справување со поројните дождови кои попладнево ја зафатија ...