TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | „Нашиот Велигден“: Северина ги помина празничните мигови со синот Александар

Слободен Печат - 02.04.2024

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ (51) во саботата направи спектакуларен концерт во Скопје, кој го опиша како „вистинска магија“. Сосема заслужено, по концертот пејачката отпатувала на прекрасната Истра, каде ги поминала празничните мигови со ...

Шоу зад сцената на концертот на Прија: Пејачката се жали на вишокот килограми, а оган гори од сите страни (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 02.04.2024

Меѓутоа, сега таа ги изненади сите обожаватели… Популарната пејачка Александра Пријовиќ синоќа во Бања Лука го одржа својот трет последователен концерт, каде како и обично ја доведе атмосферата до лудило.

Северина за хрватските медиуми: Концертот во Скопје ми е еден од најдобрите во кариерата

Република - 02.04.2024

Ова ми е трет настап во „Борис Трајковски“ и не очекував ваков концерт, изјави Северина по спектаклот што го приреди во Скопје. изјави Северина за „Вечерњи лист“. ...

Северина за Бекстејџ зборуваше за пеколот низ кој помина: „Ќе преживеам”

Црнобело - 02.04.2024

Една од најпопуларните хрватски и регионални музички ѕвезди, Северина, минатиот викенд одржа спектакуларен концерт во Скопје. Таа го разгори Скопје и како што вели, ова ѝ е најдобриот концерт досега.

(Видео) Пријовиќ рони солзи на бина: „Те молам не плачи, што и да е ќе помине…“

Еспресо - 01.04.2024

Александра Пријовиќ одржа уште еден спектакуларен концерт во низата концерти низ регионот, овојпат во Бања Лука. Александра во еден момент заплака на сцената додека ја пееше својата емотивна балада, а потоа ѝ се обрати на една девојка од публиката.

Северина го распамети Скопје, пишуваат хрватските медиуми за нејзиниот концерт

Фокус - 01.04.2024

Ова беше најдобриот концерт воопшто, Северина го распамети Скопје, се само дел од насловите во хрватските медиуми, по концертот кој пејачката го одржа во преполната Арена Борис Трајковски во саботата.

(Видео) „Чувајте ја Македонија“: Северина воодушевена од македонската публика по спектакуларниот концерт во Скопје

Еспресо - 01.04.2024

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ направи спектакуларен концерт во саботата (30 март) и ѝ приреди ноќ за паметење на македонската публика која уживаше во секоја испеана песна. Сега ѕвездата ги сподели своите впечатоци и им се заблагодари на ...

(Видео) Александра Пријовиќ се расплака среде концерт поради девојка од публиката: „Те молам немој повеќе“

Репортер - 01.04.2024

Александра Пријовиќ синоќа пееше во салата Борик во Бања Лука и ги разнежи сите со емотивна сцена. Во моментот кога го отпеа дуетот „Лудница“ кој оригинално го изведува со Дејан Костиќ, забележа девојка од публиката која беше на работ на солзи.

„Немој те молам“: Пријовиќ плачеше среде концерт поради девојка од публиката! И се обрати со емотивни зборови, кои ...

Убавина и Здравје - 01.04.2024

Александра Пријовиќ го одржа својот трет концерт во Бања Лука… Александра Пријовиќ во рамките на нејзината турнеја „Од исток до запад“ одржа три концерти во главниот град на Србија. Но, Александра синоќа додека пеела во салата Борик во Бања Лука ...

„Македонија постои“ - Хит реакции на социјалните мрежи за големиот концерт на Северина во Скопје

Скопје инфо - 01.04.2024

Северина изминатиот викенд, поточно во сабота, ја наполни арената „Борис Трајковски“. Според балканската ѕвезда концертот во Скопје е еден од најдобрите досега! На социјалните мрежи бурни реакции за настапот на неповторливата дива, за нејзините ...

(Видео) Северина за настапот во Скопје: „Ваков концерт не очекував“

Макфакс - 01.04.2024

Преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје во саботата ја пречека Северина, која со овој концерт ја продолжи актуелната турнеја надвор од границите на Хрватска. „Ова е наш трет концерт во арената „Борис Трајковски“ и не очекував ваков концерт… ...

(Видео) Александра Пријовиќ ја освои и Бања Лука: Додека го чекаше третиот концерт, запеа со уличните музичари

Еспресо - 31.03.2024

Фолк пејачката Александра Пријовиќ ја продолжи турнејата „Од исток до запад“ со концерти во Бања Лука. Две вечери салата Бориќ беше исполнета до последното место, а ги пееја хитовите на глас.

(Видео) Северина за настапот во Скопје: „Ваков концерт не очекував“

Репортер - 01.04.2024

Преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје во саботата ја пречека Северина, која со овој концерт ја продолжи актуелната турнеја надвор од границите на Хрватска. „Ова е наш трет концерт во арената „Борис Трајковски“ и не очекував ваков концерт… ...

(Видео) Северина за настапот во Скопје: „Ваков концерт не очекував“

Опсервер - 01.04.2024

Преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје во саботата ја пречека Северина, која со овој концерт ја продолжи актуелната турнеја надвор од границите на Хрватска. „Ова е наш трет концерт во арената „Борис Трајковски“ и не очекував ваков концерт… ...

Северина за настапот во Скопје: Ваков концерт не очекував

Кајгана - 01.04.2024

Преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје во саботата ја пречека Северина, која со овој концерт ја продолжи актуелната турнеја надвор од границите на Хрватска. „Ова е наш трет концерт во арената 'Борис Трајковски' и не очекував ваков концерт… ...

Северина за настапот во Скопје: „Ваков концерт не очекував“

MTM - 01.04.2024

Преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје во саботата ја пречека Северина, која со овој концерт ја продолжи актуелната турнеја надвор од границите на Хрватска. „Ова е наш трет концерт во арената ‘Борис Трајковски’ и не очекував ваков концерт… ...

Северина на настапот во Скопје: Чувајте ја Македонија

Сител - 01.04.2024

Преполната арена „Борис Трајковски“ во Скопје во саботата ја пречека Северина, која со овој концерт ја продолжи актуелната турнеја надвор од границите на Хрватска. „Ова е наш трет концерт во арената „Борис Трајковски“ и не очекував ваков концерт… ...

Северина за Бекстејџ зборуваше за пеколот низ кој помина, па кажа: “Ќе преживеам”

Убавина и Здравје - 02.04.2024

Една од најпопуларните хрватски и регионални музички ѕвезди, Северина, минатиот викенд одржа спектакуларен концерт во Скопје. Таа го распамети Скопје и како што вели таа, ова и е најдобриот концерт досега.