TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sony развива смартфон со шест задни камери

Локално - 12.06.2019

Смартфоните со Android веќе имаат тројна задни камери и тоа продолжува да биде еден од најпопуларните трендови во индустријата. Веќе видовме бројни модели на водечките производители кои комбинираат главен објектив, заедно со телефото и Ultra-Wide ...

Sony PlayStation 5 ќе биде со 120Hz и 4K Ultra HD резолуција

Телефони.мк - 12.06.2019

Sony ги потврди дизајнот и спецификациите на PlayStation 5 конзолата, што значи дека имам гарантирани 120Hz и 4K резолуција со новиот модел. Под хауба ќе имаме машина што овозможува 120fps со 4К, додека процесорот е од AMD и Sony, со RDNA ...

Sony PlayStation 5 би можел да понуди 4K 120Hz гејминг

USB - 12.06.2019

Sony го утврди последниот дизајн и спецификациите на својата PlayStation 5 конзола. Компанијата планира 4K UHD @ 120Hz, што ќе биде гарантирано. Sony PlayStation 5 ќе го имплементира најновиот хардвер кој ќе гарантира 120 фрејмови во секунда на ...

Sony Xperia наводно спрема модел со 6 камери!?

Телефони.мк - 11.06.2019

Според типстерот Макс Џ., кој е познат по предвидувањето за Samsung моделите, Sony моментално развива нов Xperia смартфон, кој ќе биде со шест задни камери. Се уште не е прецизирано кога ќе пристигне овој модел, кој најверојатно ќе биде со два ...