TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Honor 30 ќе има одлична камера со пониска цена

Телефони.мк - 29.03.2020

Honor ќе го следи чекорот на „поголемиот“ брат Huawei кој неодамна ги лансираше новите премиум смартфон од новата серија Huawei P40. Honor како суб-бренд планира нов модел кој ќе има елементи од камерата токму од помоќните Huawei P40.

Huawei вложува 200 милиони за креирање сопствени компјутерски решенија

Телефони.мк - 29.03.2020

Huawei вложува вртоглави 200 милиони долари, како дел од 5 годишниот голем проект за долгорочно вложување на 1,5 милијарди долари. Целта на кинескиот бренд е поддршка на независните девелопери на хардвер и софтвер за компјутерски решенија.

Продукт видеото за Huawei P40 5G и почетните цени на 40-те

Телефони.мк - 28.03.2020

Huawei ги претстави новите предводници во 2020 година, P40 линијата: the P40, P40 Pro и P40 Pro+. P40 и P40 Pro ќе бидат лансирани на 7 април со почетни цени од 880 долари и 1102 долари. P40 Pro+ се очекува да биде лансиран во јуни со почетна цена ...

Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

Денар - 28.03.2020

Huawei ќе инвестира 200 милиони американски долари како поддршка на независните развивачи на хардвер и софтвер за користење на компјутерски решенија на компанијата Huawei. Во петокот, кинескиот гигант Huawei издаде соопштение според кое оваа година ...

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Опсервер - 27.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Huawei P40, P40 Pro и P40 Pro+ – врвен дизајн со „ѕверски“ моќна камера

Таратур - 27.03.2020

Технолошкиот гигант Huawei ги промовираше своите нови модели – P40 Pro+, P40 Pro и P40, кои се пример за врвен дизајн и револуционерни камери кои радикално ги прошируваат можностите за фотографирање и снимање.

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Екран - 27.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Црнобело - 27.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

Smartportal - 27.03.2020

Пакетот започнува со продажба исклучиво на продажните места на Сетек од 06.04.2020 до 30.06.2020 (Македонски Телеком и Нептун кон крајот на месец април) или додека не се потрошат ограничените количини, по препорачана крајна цена од 59.999.00 денари ...

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2

Телефони.мк - 28.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и ...

МакМода - 28.03.2020

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците на Северна Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Почнува продажбата на Хуавеј П40 про и на македонскиот пазар

МКД - 29.03.2020

Предводникот на серијата П40 (Huawei P40 Pro), објавен пред два дена на глобалниот онлајн настан, ќе биде достапен на корисниците во Македонија од 6-ти април во атрактивен пакет со Watch GT 2 и алатката Huawei VIP Service.

Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

USB - 29.03.2020

Huawei ќе инвестира 200 милиони американски долари како поддршка на независните развивачи на хардвер и софтвер за користење на компјутерски решенија на компанијата Huawei. Во петокот, кинескиот гигант Huawei издаде соопштение според кое оваа година ...