TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург Јуниор без мака до триумф над Риниа

Gol.mk - 14.03.2018

Ракометарите на Металург Јуниор остануваат во трката по првото место во Првата лига, откако славеа на домашен терен над Риниа со убедливи 35-22 (14-10). Мечот беше решен уште на стартот, кога домашните се одлепија на 7-2, а до крајот на полувремето ...

Вардар Јуниор со важна победа во Прилеп

Gol.mk - 13.03.2018

Ракометарите на Вардар Јуниор забележаа важна победа на гостински терен кај Прилеп пред стартот на натпреварите во плеј-аут делот од Суперлигата. Избраниците на Стојан Петрушевски славеа со 28-32, а на полувремето имаа предност од 15-16.

Вардар јуниор се радуваше во Прилеп

24 Ракомет - 13.03.2018

Вардар јуниор си замина со трите бода од гостувањето кај Прилеп откако одигра добар меч и успеа да го издржи притисокот од домашните кои полека влегуваат во форма со комплетно изменетиот состав. Домашните водеа во неколку моменти во првото полувреме.

Металург јуниор со нова победа го зацврсти 2. место во Првата лига

24 Ракомет - 13.03.2018

Ракометарите на Металург јуниор остануваат цврсто на 2. позиција во Првата лига, а најновата победа дојде против екипата на Риниа, која ја совладаа со 35:22. Уште во првиот дел од средбата се виде дека гостите нема да имаат шанси на овој дуел.