TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најсмешни твитови за Сашо Тасевски

Репортер - 16.01.2018

Директорот на Драмски театар Сашо Тасевски е хит на социјалните по интервјуто со новинарот Васко Ефтов, каде стана среде муабет. Луѓево сега си тераат мајтап со сето ова, па едно чудо смешки излегоа за ...

Замир Мехмети за Сашо Тасевски: Толку од демократскиот капацитет и на в.д. директорот

Фактор - 15.01.2018

Замир Мехмети, еден од учесниците на Шарената револуција и сегашен член на бордот на Телеком, реагираше на контроверзното гостување на директорот на Драмски театар Сашо Тасевски во емисијата на Васко Ефтов кое беше прекинато во 40-та минута.

Ориѓански му порача на Тасевски: „Зашто се нафаќаш за директор, ако не си способен?

Република - 15.01.2018

Музичарот Златко Ориѓански, кој настапуваше на изборните митинзи на СДСМ, јавно го прашува директорот на Драмски театар, Сашо Тасевски, зошто излегол на интервју во емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов кога немал дар за јавен настап.

ВИДЕО: Сашо Тасевски го напушти интервјуто со Васко Ефтов

Фокус - 15.01.2018

Директорот на Драмскиот театар Сашо Таевски стана среде интервју со новинарот Васко Ефтов. Инаку, Тасевски го напушта интервјуто во моментот кога Ефтов почнува да чита негови стари статуси што ги пишувал на фејсбук за актуелниот претседател на ...

Сашо Тасевски со реакција: Мамо, речи му на овој Ефтов да не ме закача!

Република - 15.01.2018

Фијаското најавено како интервју со директорот на Драмски театар Сашо Тасевски го натера Тасевски по речиси цел ден да излезе со реакција и да им објасни на пријаелите, гледачите, поддржувачите и другите зошто со наведната и без збор го нашушти ...

Сашо Тасевски му стана од интервју на Васко Ефтов (видео)

365 - 15.01.2018

Вчерашната емисија „Во центар“ на Васко Ефтов помина во знакот на поезијата. Гостин беше актерот Сашо Тасевски – моментално директор на Драмски театар. Ефтов беше упорен во обвинувањата дека Тасевски има двојни стандарди во врска со изборот на Талат ...

Ефтов: Шарената револуција ќе се сведе на револуција за промена на името на Република Македонија (ВИДЕО)

Курир - 15.01.2018

Вчерашната емисија „Во Центар“ на новинарот Васко Ефтов многу веројатно ќе биде запаметена во македонската телевизиска историја како едно од најнфамозните интервјуа со кое згасна политичката кариера на актерот Сашо Тасевски.

Видео: Сашо Тасевски по 40 минути го напушти интервјуто со Ефтов

Фактор - 15.01.2018

Актерот и директор на Драмски театар Скопје Сашо Тасевски имаше жестоко интервју со Васко Ефтов кое го прекина по околу 40 минути разговор. Тасевски одговораше на прашања дали бил дел од Шарената револуција и дали тоа е клучот за неговата функција, ...

Летаа пердуви: Васко Ефтов VS Сашо Тасевски – интервју кое мора да видите

Таратур - 15.01.2018

Дополнително, реакциите на Фејсбук профилот од актерот и сегашен директор на Драмски можете да ги видите ТУКА . А сега – интервјуто кое Тасевски демонстративно го напушти во еден момент. ...

Сашо Тасевски си замина сред интервју кај Васко Ефтов (Видео)

Локално - 15.01.2018

иректорот на Драмски театар, актерот Сашо Тасевски, стана среде интервју кај Васко Ефтов и замина. Моментот можете да го видите во видеото после 6:20 минути, објави Независен. Тасевски го напушти интервјуто откако Ефтов го обвини за двојни стандарди ...

ВИДЕО: Васко Ефтов го избриша подот со Сашо Тасевски, па овој посрамен избега од интервјуто!

Курир - 14.01.2018

Директорот на Драмски театар, кој претходно беше активист на сдсмовската Шарена револуција вечерва го напушти интервјуто во емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов. Откако беше целосно разобличен, на Тасевски не му преостана ништо друго освен ...

Васко Ефтов VS Сашо Тасевски: Директорот на Драмски Театар го напушти интервјуто!

Поглед - 15.01.2018

Ваквиот потег на Тасевски следеше откако претходно Ефтов прочита ФБ статуси на актерот од минатото, во кои го критикува именувањето на Талат Џафери за министер за одбрана во претходната ...

Замир Мехмети: Толку од демократскиот капацитет и на в.д. директорот Сашо Тасевски

Република - 16.01.2018

Замир Мехмети, еден од учесниците на Шарената револуција и сегашен член на бордот на Телеком, реагираше на контроверзното гостување на директорот на Драмски театар Сашо Тасевски во емисијата на Васко Ефтов кое беше прекинато во 40-та минута.

(ВИДЕО) Сашо Тасевски го напушти интервјуто со Васко Ефтов

Алфа - 15.01.2018

Незгодни прашања, лоши одговори и демонстративно бегање на директорот на Драмски Тетар, актерот Сашо Тасевски ја направија вчерашна емисија „Во Центар“ на Васко Ефтов убедливо најпопуларна во Македонија.

Сашо Тасевски се огласи на ФБ: Гаќите сè уште се на мене

Курир - 15.01.2018

Според она што го пишува на социјалните мрежи, многумина велат дека кариерата на Сашо Тасевски веќе е завршена. Од вчера вечер и во текот на денешниот главна тема на социјалните мрежи е интервјуто кое Васко Ефтов го нагости актерот и директор на ...

(ВИДЕО) Сашо Тасевски стана среде интервју кај Васко Ефтов

Репортер - 15.01.2018

Актерот и директор на Драмски театар, Сашо Тасевски стана од интервју кај новинарот Васко Ефтов за време на снимањето на емсијат „Во центар“. Актерот стана среде интервју и замина, одкако Ефтов го обвини за двојни стандарди кои Тасевски наводно ги ...

ВИДЕО: Васко Ефтов го избриша подот со Сашо Тасевски, па овој посрамен избега од интервјуто!

Маркукуле - 15.01.2018

Директорот на Драмски театар, кој претходно беше активист на сдсмовската Шарена револуција вечерва го напушти интервјуто во емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов. Откако беше целосно разобличен, на Тасевски не му преостана ништо друго освен ...

Сашо Тасевски за Ефтов: Гаќите се се уште на мене, ама некој пак му ги смкна гаќите на новинарството

Фокус - 15.01.2018

По сите реакции што денеска во јавноста ги предизвика емисијата на Васко Ефтов во која директорот на Драмски Театар, Сашо Тасевски го напушти интервјуто, тој конечно се огласи во јавноста.

Директорот на Драмски избега од интервју со Ефтов (ВИДЕО)

Нетпрес - 15.01.2018

Директорот на Драмски театар, кој претходно беше активист на сдсмовската Шарена револуција вечерва го напушти интервјуто во емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов. Откако беше целосно разобличен, на Тасевски не му преостана ништо друго освен ...

Тасевски за Ефтов: Не сакав да се спуштам на неговото пиљарско ниво

Фактор - 15.01.2018

По сите реакции што денеска во јавноста ги предизвика емисијата на Васко Ефтов во која директорот на Драмски Театар, Сашо Тасевски го напушти интервјуто, тој се огласи во јавноста. „Преќутев, не зашто немав што да му кажам, туку зашто не сакав да се ...

Напната атмосфера: Директорот на Драмски Сашо Тасевски го напушти интервјуто со Ефтов

Точка - 15.01.2018

Директорот на Драмски театар, кој претходно беше активист на Шарената револуција вчера го напушти интервјуто во емисијата „Во центар“ на новинарот Васко Ефтов. Ваквиот потег на Тасевски следеше откако претходно Ефтов прочита ФБ статуси на актерот од ...

Сашо Тасевски се огласи по повод напуштањето на интервјуто: “Гаќите сè уште се на мене, но некој повторно ги симна ...

Точка - 15.01.2018

Директорот на Драмски театар, Сашо Тасевски, вчеравечер гостуваше во емисијата на новинарот Васко Ефтов - “Во центар”. Тасевски, по 30-минутното интервју го напушти студиото , а денеска по повод ваквиот инцидент, директорот и претходно активист на ...

Сашо Тасевски за Ефтов: Гаќите се се уште на мене, ама некој пак му ги смкна гаќите на новинарството

Локално - 15.01.2018

По сите реакции што денеска во јавноста ги предизвика емисијата на Васко Ефтов во која директорот на Драмски Театар, Сашо Тасевски го напушти интервјуто, тој конечно се огласи во јавноста.

Тасевски се огласи: Згрозен сум од неговата подмолност и измамност да не се држи до темата која ја договоривме!

Таратур - 15.01.2018

Актерот и директор на Драмски театар Скопје, Сашо Тасевски имаше жестоко интервју со Васко Ефтов кое го прекина по околу 40 минути разговор. „Преќутев, не зашто немав што да му кажам, туку зашто не сакав да се спуштам на неговото пиљарско ниво, ...

Не се спуштам на пиљарското ниво на Ефтов

Репортер - 16.01.2018

По вчерашното интервју во емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов, во кое актерот и директор на Драмскиот театар, Сашо Тасевски, стана и си замина, подоцна и тој се јави со образложение зошто го прекинал разговорот.

(ФОТО) Сашо Тасевски: „Не се спуштам на пиљарското ниво на Ефтов“

Екран - 16.01.2018

По интервјуто во емисијата „Во Центар“ на Васко Ефтов, за време на кое актерот и директор на Драмски театар, Сашо Тасевски стана и си замина, подоцна тој соопшти зошто го прекинал разговорот.