TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поскапеа катастарските услуги, геодетската комора бара ревизија на тарифниците и средба во владата

24 Вести - 25.11.2022

Комората на трговски друштва за геодетски работи бара итна ревизија на новите тарифници на Агенцијата за катастар. Оттаму велат дека услугите за добивање одредени податоци се поскапени за 100, 200 па и 500 отсто, за кои велат дека се на товар на ...

Ревизија на новите тарифници на Агенцијата за катастар или клуч на врата

Канал5

Поскапеа катастарските услуги, Комората бара ревизија на тарифниците и средба во Владата

24 Вести

Редовно се плаќа за електронските системи на Катастарот, а тие „редовно“ не работат

Слободен Печат - 25.11.2022

Комората на геодетски друштва реагира на „неразумното“ поскапување на катастарските тарифи, кои како што вели претседателот Никола Рибароски, максимално им ја отежнале работата и на нотарите, адвокатите и на сите граѓани кои ги користат услугите на ...

Рибароски: Со новите тарифници на Катастарот услугите за одредени податоци поскапени за 100, 200 и 500 отсто

OhridNews

Рибароски: Со новите тарифници на Катастарот услугите за одредени податоци поскапени за 100, 200 и 500 отсто

Опсервер

Услугите на Катастар поскапени за 100, 200 и 500%

MakPress

Рибароски: Со новите тарифници на Катастарот услугите за поскапени за 100, 200 и 500 %

Канал5

Со новите тарифници на Катастарот услугите за одредени податоци поскапени од 100 до 500%, ССК бара итна ревизија на тарифниците

еМагазин

Со новите тарифници на Катастарот услугите за одредени податоци поскапени за 100, 200 и 500 отсто

Вечер Прес

Фактор

Катастарот ги зголеми цените И до 500 отсто, услуга од 67 денари сега чини 409, велат од Комората на геодети

Сакам да кажам - 25.11.2022

И до 500 отсто се зголемени цените на Катастарот. Од Комората на трговски друштва за геодетски работи денеска на прес-конференција побараа итно повлекување на новиот ценовник на Агенцијата за катастар на недвижности со кој за да добијат одредени ...

Итна ревизија на новите тарифници на Агенцијата за катастар или клуч на врата на геодетските компании

Бизнис Вести

ССКМ: Итна ревизија на новите тарифници на Агенцијата за катастар или клуч на врата на геодетските компании

MakPress

Итна ревизија на новите тарифници на Агенцијата за катастар или клуч на врата на геодетските компании

Пари

Комората на трговски друштва за геодетски работи остро реагира на едностраното зголемување на надоместоците со новите тарифници

Локално

Комората за трговски друштва: Ревизија на тарифниците на Агенцијата за катастар или клуч на врата на геодетските компании

Макфакс

ССКМ: Итна ревизија на новите тарифници на Агенцијата за катастар или клуч на врата на геодетските компании

Press24

Независен МКД Точка Денар Centar MTM