Тотнем го елиминира Престон и избори осминафинале во ФА-купот (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.01.2023

Фудбалерите на Тотнем вечерва беа подобри од Престон со 3-0 во ФА-купот и обезбедија место во осминафиналето. Хеунг Мин-Сон беше ѕвезда на вечерта бидејќи постигна два гола, и тоа во 50. и 69.

Сон го одведе Тотенхем во осминафиналето во ФА купот (ВИДЕО)

Екипа - 28.01.2023

Корејскиот фудбалски интернационалец Хеун – Минг Сон го одведе својот Тотенхем во осминафиналето на англискиот ФА куп откако беше стрелец на двата гола за тимот од Лондон во победата на гостувањето кај Престон од 0-3.

Два гола на Сон и деби-гол на Данџума за пласман на Тотенхем во осминафиналето на ФА Купот (ВИДЕО)

SportSport - 28.01.2023

Тотенхем победи со 3-0 на гостувањето кај Престон во ФА Купот и обезбеди пласман во осминафиналето. Два гола за „мамузите“ постигна Сон, а во последните минути од средбата погоди и новото засилување Данџума.

Сон го одведе Тотенхем во следната рунда од ФА купот, деби гол за Данџума (ВИДЕО)

МакФудбал - 28.01.2023

Тотенхем се пласира во осминафиналето на ФА купот на Англија откако го совлада Престон на гости со 0-3. Двоен стрелец во составот на Антонио Конте беше Хјонг – Мин Сон. Јужнокореецот во 50.минута го отвори резултатот во корист на Тотенхем, а во ...