TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре без струја дел од општините Кисела Вода, Гази Баба и Сарај

Канал5 - 03.03.2021

Во текот на утрешниот ден поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без струја ќе останат корисниците од неколку улици во општините Кисела Вода, Гази Баба и Сарај. -Без струја од 10:30 до 14 часот, ќе бидат корисниците од дел од ул.

Без струја утре неколку скопски општини

Курир - 28.03.2021

Без електрична енергија утре ќе останат корисниците од дел од општините Сарај, Студеничани, Арачиново и Гази Баба. Од РЦУК – Скопје информираат дека од 07.55 до 10.55 часот, без струја ќе бидат корисниците од селото Брњарци, корисниците од левата ...

Без струја утре делови од Скопје

MTM - 03.03.2021

Од Евн најавуваат дека утре без струја ќе останат делови од Скопје. Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат следните корисници: од 10:30 до 14:00 часот, корисниците од дел од ул.

Утре без струја дел од општините Кисела Вода, Гази Баба и Сарај

MakPress - 03.03.2021

Во текот на утрешниот ден поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без струја ќе останат корисниците од неколку улици во општините Кисела Вода, Гази Баба и Сарај. -Без струја од 10:30 до 14 часот, ќе бидат корисниците од дел од ул.