TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ ги заборави основните тениски правила, па расплака фан на трибината (Видео)

Дерби - 30.09.2022

Новак Ѓоковиќ ќе игра во полуфиналето на турнирот во Израел, но полека прераснува и во вистински миленик на публиката во Тел Авив, град во кој нема играно од далечната 2006-та година. За разлика од вчерашниот меч со Андухар, најдобриот српски ...

Шоу на Ѓоковиќ во Израел: Најпрво ја насмеа публиката, а потоа расплака од радост едно момче (ВИДЕО)

Екипа - 30.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот во Тел Авив. Во четвртфиналната пресметка Ѓоковиќ славеше против Поспишил со 7-6 и 6-3, во меч со свое шоу во кое на моменти сериозно ја засмејуваше публиката.

Ѓоковиќ е полуфиналист на турнирот во Тел Авив

Слободен Печат - 30.09.2022

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на АТП турнирот во Тел Авив (Израел), откако денеска во четвртфиналето го совлада Вашек Поспишил со 7:6 (7:5), 6:3. Мечот траеше еден час и 54 минути, ова беше шести дуел меѓу на српскиот и канадскиот ...

Неверојатен поен и пријателска прегратка за крај: Ѓоковиќ во полуфиналето во Тел Авив (Видео)

Дерби - 30.09.2022

Новак Ѓоковиќ е апсолутен фаворит за освојување на турнирот во Тел Авив, па по вчерашниот меч против Андухар кој беше рутина за него, денеска имаше доста потешка задача против својот добар пријател, Васек Поспишил.

Ѓоковиќ се помачи, но дојде до полуфинале во Тел Авив

Спортски - 30.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потешко од очекувањата, но сепак успеа да се избори за полуфинале на АТП турнирот во Тел Авив. Ѓоковиќ во два сета беше подобар од Васек Поспишил со 7:6, 6:3.

Ноле го исфрли пријателот Поспишил и влезе во ТОП-4 во Тел Авив

Gol.mk - 30.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ очекувано обезбеди место во четвртфиналето на турнирот од серијата 250 кој се игра во Тел Авив, Израел. Еден од најдобрите во историјата на „белиот спорт“ беше подобар од Васек Поспишил, кого го доби со 2-0 во сетови ...

Поспишил го препоти Ѓоковиќ, ама Србинот обезбеди полуфинале во Тел Авив

Sport 1 - 30.09.2022

Српската тениска ѕвезда Новак Ѓоковиќ добро се испоти за да обезбеди полуфинале на АТП-турнирот во Тел Авив, иако во два сета успеа да го победи Канаѓанецот Васек Поспишил со 7-6, 6-3. Ѓоковиќ ја продолжи традицијата да не загуби сет во пресметката ...

Ѓоковиќ го елиминира Поспишил и „лета“ кон трофејот во Тел Авив

SportMedia - 30.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потешко од очекувањата, но сепак успеа да се избори за полуфинале на АТП турнирот во Тел Авив. Српскиот тениски ас во два сета го исфрли канадскиот тенисер Васек Поспишил со 7:6 и 6:2, па така освен што ја продолжи ...

Елегантниот потег на Ѓоковиќ кој ја крена публиката во Тел Авив

Оff.net - 30.09.2022

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на турнирот во Тел Авив откако денес го совлада Канаѓанецот Вашек Поспишил кој важи за негов добар другар, со 2:0 во сетови 7:6, 6:3. Претходно седмопласираниот тенисер на ранг листата, на мечот со Шпанецот ...

Ѓоковиќ има јак тефтер со постојани муштерии: Број 1 му е Монфис, а денеска го запиша и Поспишил (Фото)

Спортманија - 30.09.2022

Новак Ѓоковиќ ја забележа и 1015-та победа во кариерата, откако со 2:0 го победи Канаѓанецот Васек Поспишил и го запиша во својот тефтер со Топ-20 најмногу победувани тенисери во кариерата и без ниту еден пораз од нив.

Поспишил за првпат играше тај-брејк против Ѓоковиќ, повеќе не можеше

Спортманија - 30.09.2022

Канаѓанецот Васек Поспишил за првпат во шесттиот меѓусебен дуел со Новак Ѓоковиќ успеа да одигра тај-брејк, но повеќе од тоа не можеше против тенискиот велемајстор. Српскиот ас ќе игра во полуфиналето на АТП турнирот во Тел Авив, Израел по победата ...

Во Тел Авив, Ѓоковиќ го третираат како крал

Вечер Прес - 30.09.2022

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, престојува во еден од најлуксузните хотели во Тел Авив и добива совршен третман. Во Израел, тој доби апартман од 89 квадратни метри, со огромен панорамски балкон со поглед кон морето и кон стариот град Јафа, ...

Ѓоковиќ за маратонскиот гем со Андухар: Сум имал многу вакви борби во кариерата, но...

Gol.mk - 29.09.2022

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ со победа го отвори својот настап на АТП 250 турнирот во Тел Авив, откако со 6-0, 6-3 го совлада искусниот Шпанец Пабло Андухар. По победата зборуваше за неверојатната гем одигран во вториот сет.

ВИДЕО: Ѓоковиќ со фуриозен старт на турнирот во Тел Авив

Слободен Печат - 29.09.2022

Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми денеска се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот кој се одржува во Тел Авив, Израел. Србинот после 16 години повторно игра на израелското тло, а во второто коло беше убедлив против Шпанецот Пабло Андухар кој ...

Ѓоковиќ со победа почна на првиот турнир по Вимблдон

Sport 1 - 29.09.2022

Новак Ѓоковиќ отвори со убедлив триумф на турнирот во Тел Авив од АТП-250 серијата. За него ова претставуваше прв компетитивен меч по Вимблдон, каде што го освои пехарот, не сметајќи ги дуелите од Лејвер купот (Европа против Светот), минатата недела.

Ѓоковиќ одигра антологиски гејм и обезбеди рутинска победа на враќањето на турнирите

Дерби - 29.09.2022

Новак Ѓоковиќ се врати на АТП турнирите и вечерва славеше против Пабло Андухар во Тел Авив, за пласман во третото коло на турнирот во израелскиот град. За српскиот тенисер ова е прв настап во борба за АТП поени по Вимблдон, а немаше големи проблеми ...

Ѓоковиќ демонстрира моќ и го понижи Андухар во Тел Авив

Gol.mk - 29.09.2022

Новак Ѓоковиќ убедливо се врати на терените и го декласира Пабло Андухар (6-0, 6-3) на стартот од турнирот во Тел Авив. Шпанецот немаше никаков одговор за противникот, особено во првиот сет.

Ѓоковиќ тргна фуриозно со 6:0 за 29 минути и потоа го играше најдолгиот гем во кариерата (Видео)

Спортманија - 29.09.2022

Новак Ѓоковиќ го играше првиот тениски меч на АТП турнири по пауза од речиси три месеци и лесно го победи Пабло Андухар со 6:0, 6:3 во Тел Авив, Израел. Првиот сет траеше само 29 минути и еден од најдобрите играчи на светот го доби многу лесно со ...

Ѓоковиќ по 81 ден пауза се врати и победи за четвртфинале во Тел Авив

SportMedia - 29.09.2022

Без поголеми проблеми, Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на турнирот во Тел Авив. Седмиот тенисер на светот по 16 години повторно заигра во Израел, а во второто коло едноставно го прегази Шпанецот Пабло Андухар со 6:0, 6:3 за 86 минути ...

Ѓоковиќ го преслуша Андухар на стартот на турнирот во Тел Авив

TopSport - 29.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со стил се врати на терените декласирајќи го Пабло Андухар со 2:0 во сетови на стартот од турнирот во Тел Авив. Шпанецот не можеше да даде посилен отпор, посебно во првиот сет.

Новак Ѓоковиќ за првпат од „Ролан Гарос“ се бори за бодови

Слободен Печат - 29.09.2022

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска од 17.30 часот ќе го игра мечот од второто коло на турнирот во Тел Авив против Шпанецот Пабло Андухар . Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Ѓоковиќ како прв носител на турнирот беше слободен ...

Ѓоковиќ по 80 дена пауза, повторно ќе игра, и тоа на турнир на кој немаше план да игра

Спортманија - 29.09.2022

По речиси три месеци пауза од активното играње, Новак Ѓоковиќ се враќа на тенискиот терен, и тоа на турнир во Тел Авив. Србинот немаше во план да игра во Тел Авив, но откако не доби дозвола за настап на турнирите во Северна Америка (САД и Канада), ...

Ѓоковиќ денес ќе го одигра првиот официјален меч по Вимблдон

Gol.mk - 29.09.2022

Српскиот тениски ас, Новак Ѓоковиќ оваа година извиси за настап на два Грен слем трофеи, последниот беше УС Опен овој месец. Бидејќи не е вакциниран, Србинот не добиваше виза за влез прво во Австралија, а потоа и во Соединетите Американски Држави.

Ѓоковиќ го преслуша Андухар на стартот на турнирот во Тел Авив

Макфакс - 29.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со стил се врати на терените декласирајќи го Пабло Андухар со 2:0 во сетови на стартот од турнирот во Тел Авив. Шпанецот не можеше да даде посилен отпор, посебно во првиот сет.

Ѓоковиќ го преслуша Андухар на стартот на турнирот во Тел Авив

Точка - 29.09.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со стил се врати на терените декласирајќи го Пабло Андухар со 2:0 во сетови на стартот од турнирот во Тел Авив. Шпанецот не можеше да даде посилен отпор, посебно во првиот сет.