TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репертоарот на кумановскиот театар ќе се подготвува на дневно ниво

А1 On - 18.10.2020

Поради големиот интерес на граѓаните, кумановскиот театар викендов три пати ја прикажа детската претстава „Трнорушка“, информираа денеска надлежните од НУЦК „Трајко Прокопиев“. Во петок и сабота во театар Куманово беше изведена премиерата и првата ...

Драмски се отвора за публика на 20 октомври

Независен - 17.10.2020

Драмски театар по пауза од седум месеци се отвара за публика на 20 октомври со претставата ‘Партија реми’ во која игра и годинешниот добитник на наградата за животно дело ‘Анче Џамбазова’, актерот Ѓокица Лукаревски.

Репертоарот на кумановскиот театар ќе се подготвува на дневно ниво

Канал5 - 18.10.2020

Поради големиот интерес на граѓаните, кумановскиот театар викендов три пати ја прикажа детската претстава „Трнорушка", информираа денеска надлежните од НУЦК „Трајко Прокопиев". Во петок и сабота во театар Куманово беше изведена премиерата и првата ...

Репертоарот на кумановскиот театар ќе се подготвува на дневно ниво

MakPress - 18.10.2020

Поради големиот интерес на граѓаните, кумановскиот театар викендов три пати ја прикажа детската претстава „Трнорушка“, информираа денеска надлежните од НУЦК „Трајко Прокопиев“. Во петок и сабота во театар Куманово беше изведена премиерата и првата ...

Со „Партија реми“ Драмски ги отвора вратите за театарската публика по пауза од седум месеци

Вечер Прес - 16.10.2020

„Покрај задолжителното носење на маска и дезинфекција на рацете, при влез во театарот, ќе биде задолжително мерење на температура на секој посетител, ограничен влез по принцип еден по еден, со раздалеченост од 1,5 до 2 метра, секој посетител ќе ја ...

Детската претстава „Трнорушка“ премиерно во театар Куманово

Вечер Прес - 16.10.2020

„Трнорушка“, во режија на Бојана Краљевска, е новата детска премиера на НУЦК „Трајко Прокопиев“ – Театар Куманово, за 2020. Претставата која својата премеиерна изведба ќе ја има на 16 октомври во 17. и во 19 часот, ќе биде одржана и утре (17.