TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei Mate 9 и Mate 9 Pro добиваат одличен софтвер

Телефони.мк - 06.12.2017

Huawei Mate 9 и Mate 9 Pro се следни на листата на големи софтверски надградби на Huawei со тоа што ќе бидат надградени со Android 8.0 Oreo оперативниот систем заедно со EMUI 8.0 корисничкиот интерфејс со што се содржани голем број на квалитетни ...

Ништо од рано пуштање на Galaxy S9

Телефони.мк - 06.12.2017

Samsung најверојатно ќе го прескокне саемот CES 2018 кој традиционално се одржува во јануари секоја година, односно нема да се реши за рано пуштање во продажба на претстојните премиум смартфони Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus.

Galaxy A5 (2016) е прв смартфон на Samsung со декемвриска надградба

Телефони.мк - 06.12.2017

Samsung реши од Galaxy A5 (2016) да ја стартува декемвриската надградба со што ова ќе биде прв смартфон кој ќе ги добие најновите безбедносни алатки за да се заштити од последните сајбер напади и вируси.

Ајфон X ја загуби битката против Самсунг

365 - 06.12.2017

Најновото откровение на Епл и најновата гордост, неговото височество Ајфон X беше поразен на последниот тест на познатиот Consumer Reports од страна на неговиот конкурент Самсунг, па дури и од помалиот „брат“ Ајфон 8.

iPhone X со послаба оценка од Samsung Galaxy S8

Телефони.мк - 06.12.2017

Престижниот Consumer Reports ги тестираше сите функционални категории на iPhone X при што утврди дека смартфонот има одлични камери и дисплеј, но неговото стаклено тело е најголемата слабост бидејќи лесно може да напукне под притисок.

Топ 20 најдобри паметни телефони во светот (2)

Иновативност - 05.12.2017

Разликата меѓу добрите и одличните паметни телефони е се помала, а рангирањето на телефоните станува се потешко. При оценувањето на телефоните треба да се земат предвид повеќе работи како спецификации, карактеристики, дизајн и цена.

Galaxy S9 ќе има подобрени десктоп можности

Smartportal - 05.12.2017

Еден од главните новитети кај Samsung Galaxy S8 беше што тој може да се користи и како десктоп компјутер. Поточно, со купување на дополнителната Samsung DeX лулка, S8-ката може да се поврзе со поголем монитор, маус и тастатура и да се користи за ...

Xiaomi ги покажа Redmi 5 и Redmi 5 Pro, и двата со 18:9 екрани и мала рамка

Smartportal - 05.12.2017

Веројатно најпопуларната серија на Xiaomi смартфони кај нас е Redmi, од едноставна причина што нуди одличен дизајн, високи перформанси и квалитетна изработка, по многу ниски цени, кои се неретко и двојно пониски од еквивалентната конкуренција.

Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

ЗаЗабава - 05.12.2017

Предводникот од новата Mate серија – Huawei Mate 10 Pro, паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот ...

Samsung Galaxy A8 Plus (2018) изгледа прекрасно во новите слики кои се појавија од неговиот дизајн

GSM.mk - 05.12.2017

Се појавија неколку шпекулации за плановите кои ги има Samsung за новите уреди во А серијата. Една од најголемите промени, кои се забележуваат и на сликите од Galaxy A8+ (2018) е недостатокот на Home копче..

Galaxy J2 Pro е новиот ценовно прифатлив модел на SAMSUNG

Телефони.мк - 05.12.2017

Samsung има прилично добар избор на смартфони за сечиј вкус и сечиј џеб, при што сега ќе лансира и нова евтина класа на телефони. Galaxy J2 Pro (2018) е новиот телефон што компанијата ќе го лансира идната година со големина од 143.1 x 72.2 x 8.6мм.

Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

МакМода - 05.12.2017

Паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот пазар Предводникот од новата Mate серија – Huawei Mate 10 Pro доаѓа официјално од денеска во продажната мрежа на МакедонскиТелеком и Vip, како и во синџирот продавници на ...

Нови фотографии од Galaxy J2 Pro (2018)!

GSM.mk - 05.12.2017

Покрај премиум смартфоните како Galaxy S9, или пак уредите од средна класа, како оние во Galaxy A (2018) серијата, Samsung планира да претстави и евтини телефони за сечиј буџет, како Galaxy J2 Pro (2018)..

Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

Бизнис Инфо - 05.12.2017

Паметниот мобилен телефон Huawei Mate 10 Pro и официјално е достапен за сите корисници во Македонија преку продажната мрежа на Македонски Телеком и Вип, како и во синџирот продавници на Нептун.