TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бритни Спирс ќе се венча со 13 години помлад фитнес-тренер

Репортер - 19.10.2019

Поп-ѕвездата Бритни Спирс веќе трета година по ред ужива со нејзиниот 13 години помлад дечко Сем Агари. Американските таблоиди пишуваат дека двајцата наскоро планираат да се венчаат. Пејачката и младиот фитнес тренер се долго време заедно и веќе ...

Се мажи за осуден убиец: Пеачката ги згрози фановите со нејзиниот избор

Канал5 - 19.10.2019

Американската пеачка Ники Минаж во најновото интервју за „Е!“ открила дека веќе оваа недела би можела да го каже судбоносното „да„ на своето момче, продуцентот Кенет Пети. Минаж во повеќе наврати истакнала дека никогаш во животот не била посреќна и ...

Девојките занемеа кога го видоа новото момче на Бритни Спирс - нема да верувате како изгледа тој

Точка - 19.10.2019

Поп иконата Бритни Спирд со години наназад привлекува големо внимание во медиумите со своето проблематично однесување. Меѓутоа, во последно време може да се каже дека Бритни се “смири“, затоа што покрај себе има 13 години помлад манекен и фитнес ...

Летото не е завршено: Ријана во секси бикини ги воодушевила фановите

Точка - 19.10.2019

Пејачката Ријана со новото видео само не потсети зошто жените и завидуваат и сакаат да бидат како неа. Убавицата од Барбадос објавила видео во кое носи црн секси костим за капење и проѕирна тоалета за на плажа, пренесува "Marie Claire".

(ВИДЕО) ЛЕЈДИ ГАГА „ЈАВНАЛА“ ФАН А ПОТОА ПАДНАЛА ОД БИНАТА: Ужасен пад – цела сала занемела!

Екран - 19.10.2019

Лејди Гага одржала концерт во Лас Вегас, а поради падот од сцената,целиот свет зборува за пејачката. Сето тоа се случило кога таа поканила еден обожавател да и се придружи на сцената. Младиот човек, избран да и направи друштво на Лејди Гаги, бил ...

Лејди Гага не е повредена по катастрофалниот пад

iPortal - 19.10.2019

На шоуто во Лас Вегас пејачката доживеа многу непријатна и опасна ситуација. Имено таа во тек на настапот на сцената повика еден обожавател од публика, а тоа што следеше, не можеше ни да го замисли.

УРНЕБЕСНО: Лејди Гага падна од сцена за време на концертот во Лас Вегас (ВИДЕО)

Хитпортал - 18.10.2019

Ова им се случило на повеќето големи ѕвезди но секогаш е интересно да се види а богами и да се изнасмееме на „несреќните“ случки за време на големите спектакуларни концерти. Уште една пејачка во низата која што паднала од сцена од денеска ќе ја ...

Падот на денот: Лејди Гага во ефект (ВИДЕО)

ММС - 18.10.2019

Лејди Гага вчера одржа концерт во Лас Вегас, но поради падот од сцена, денеска цел свет зборува за пејачката. Се се случило кога Гага повика еден фан да и се придружи на сцената. Младото момче кое беше одбрана да и прави друштво на Лејди Гага, беше ...

Лејди Гага падна среде концерт од бината (ВИДЕО)

Канал5 - 18.10.2019

На последниот настап во Лас Вегас , Лејди Гага падна од сцената , а за се е виновен еден од обожувателите. Славната пејачка за среќа не е потешко повредена при падот од бината. Поп-sвездата го покани фанот Џек на сцената за време на концертот, а ...

Ријана со секси видео го „запали“ Instagram

Кајгана - 18.10.2019

Со една објава на Instagram Ријана го запали Instagram. Убавицата од Барбадос објави кратко видео во забавена снимка во кое облечена во црно бикини, босонога оди како да е на модна писта. Видеото ги израдува нејзините обожаватели кои ѝ делат само ...

Леди Гага сосе обожавателот се струполи од сцената ВИДЕО

+инфо - 18.10.2019

Нозете на Гага биле обвиткани околу горниот дел од телото на обожавателот кога случајно стапнал надвор од сцената и двајцата заедно се струполиле на земјата, меѓу публиката. Леди Гага доживеа незгоден пад за време на концертот во Лас Вегас, откако ...

(Видео) Лејди Гага се стркала од сцената додека „jaваше“ обожавател

Макфакс - 18.10.2019

Една од најконтроверзните пејачки во светот, Лејди Гага (33), на концертот во Лас Вегас доживеа непријатност. Пејачката уште еднаш сакала да покаже дека е целосна кралица на перформансите и сценските настапи, па се воодушевила кога еден обожавател ...

Визуелната автобиографија на Ријана во продажба

Н.Македонија - 18.10.2019

Пејачката Ријана деновиве ја објави својата визуелна автобиографија на 504 страници, со повеќе од илјада фотографии, што го документираат нејзиниот живот. Некои од нив никогаш досега не се објавени.

Лејди Гага падна од сцена во Лас Вегас

Кајгана - 18.10.2019

Популарната пејачка во вторникот имаше концерт во Лас Вегас. Во еден момент одлучи да усреќи еден фан, но двајцата завршија под сцената откако дечкото се лизна носејќи ја во раце. Лејди Гага веднаш стана и на микрофонот кажа дека сѐ е во ред.

Морничаво паѓање на Лејди Гага додека “јава“ фан на концерт!

Точка - 18.10.2019

Една од најконтроверзните пејачки на светот, Лејди Гага (33), во четвртокот, на 17-ти октомври, одржа концерт во Лас Вегас, каде доживеала сериозен пех. Имено, пејачката уште еднаш сакала да покаже дека е апсолутна кралица на перформансите и ...

Лејди Гага додека „јаваше“ обожавател падна од бината (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2019

Лејди Гага од сета оваа ситуација за среќа излезе неповредена. Светски познатата Лејди Гага падна од сцената на својот последен настап во Лас Вегас, а за сето тоа беше виновен неспретниот обожавател.

Пад од сцена директно во публика: Мислеле дека Лејди Гага е мртва (ВИДЕО)

Локално - 18.10.2019

Лејди Гага на своите концерти често повикува обожаватели од публиката и заедно со нив танцува и изведува „точки“ кои последниов пат се покажале како доста ризични. На својот последен концерт на сцената се појавил обожавател по име Џек, а Лејди Гага ...

„Не сум бремена“ - Ријана по бикини и цигара во уста (видео)

Црнобело - 18.10.2019

Најверојатно сето тоа започна кога Ријана зборуваше за жените со темна кожа за магазинот Essence. „Јас сум жена со темна кожа. Потекнувам од жена која потекнува од жена со темна кожа и ќе родам жена со темна кожа. Тоа сум јас.

Лејди Гага падна од сцената

Опсервер - 18.10.2019

При синоќешниот настап во Лас Вегас, Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Имено, таа повика еден од своите редовни посетители на настапите… Потоа, пеејќи, му се закачи на телото обвивајќи го со нозете околу ...

Ријана ги збудале фановите со прошетката низ двор во црн бикини (ВИДЕО)

Канал5 - 17.10.2019

Пејачката ѕвезда Ријана денеска објави видео со кое ги вжешти социјалните мрежи , каде се шета низ дворот во црно бикини како на модна писта. Дури и кога е на одмор, пејачката од Барбадос и моден претприемач , Ријана (31) може да го сврти, барем на ...

Заводливо „шпацирање“ во црн бикини – вака го прави тоа Ријана (видео)

Таратур - 18.10.2019

Видеото кое Ријана го објави на Инстаграм ги заскокотка страстите на нејзините обожаватели, заводливо и филмски прошетувајќи се како да е на модна писта, облечена во жежок црн бикини костим.

ВИДЕО: Лејди Гага падна од сцената

А1 On - 18.10.2019

При синоќешниот настап во Лас Вегас, Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Имено, таа повика еден од своите редовни посетители на настапите… Потоа, пеејќи, му се закачи на телото обвивајќи го со нозете околу ...

(ВИДЕО) Лејди Гага падна од сцената

Бриф - 18.10.2019

При синоќешниот настап во Лас Вегас, Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Имено, таа повика еден од своите редовни посетители на настапите… Потоа, пеејќи, му се закачи на телото обвивајќи го со нозете околу ...

Незгода на концерт: Лејди Гага и обожавател паднаа во публиката (ВИДЕО)

iPortal - 18.10.2019

Лејди Гага на своите концерти често повикува обожаватели од публиката и заедно со нив танцува и изведува „точки“ кои последниов пат се покажале како доста ризични. На својот последен концерт на сцената се појавил обожавател по име Џек, а Лејди Гага ...

Лејди Гага падна од сцената (видео)

Либертас - 18.10.2019

– При синоќешниот настап во Лас Вегас, Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Имено, таа повика еден од своите редовни посетители на настапите… Потоа, пеејќи, му се закачи на телото обвивајќи го со нозете ...

(Виедо) Лејди Гага падна од сцената

Репортер - 18.10.2019

При синоќешниот настап во Лас Вегас, славната пејачка Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Таа повика еден од своите редовни посетители на настапите.

(ВИДЕО) Лејди Гага падна од сцената

Нетпрес - 18.10.2019

При синоќешниот настап во Лас Вегас, Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Имено, таа повика еден од своите редовни посетители на настапите… Потоа, пеејќи, му се закачи на телото обвивајќи го со нозете околу ...

(Видео) Лејди Гага се стркала од сцената додека „jaваше“ обожавател

MTM - 18.10.2019

Една од најконтроверзните пејачки во светот, Лејди Гага (33), на концертот во Лас Вегас доживеа непријатност. Пејачката уште еднаш сакала да покаже дека е целосна кралица на перформансите и сценските настапи, па се воодушевила кога еден обожавател ...

(ВИДЕО) Лејди Гага падна од сцената додека јаваше помошник

Денешен - 18.10.2019

При синоќешниот настап во Лас Вегас, Лејди Гага падна од сцената заедно со случајно одбраниот помошник од публиката. Имено, таа повика еден од своите редовни посетители на настапите… Потоа, пеејќи, му се закачи на телото обвивајќи го со нозете околу ...

Ријана во бикини- објави „жешко“ видео и ги воодушеви фановите

Press24 - 19.10.2019

Пејачката Ријана со новото видео само не потсети зошто жените и завидуваат и сакаат да бидат како неа. Убавицата од Барбадос објавила видео во кое носи црн секси костим за капење и проѕирна тоалета за на плажа, пренесува "Marie Claire".

Лејди Гага им порача на обожавателите дека е добро по страшниот пад од сцена

Локално - 19.10.2019

На шоуто во Лас Вегас пејачката доживеа многу непријатна и опасна ситуација. Имено таа во тек на настапот на сцената повика еден обожавател од публика, а тоа што следеше, не можеше ни да го замисли.