TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Контроверзното претекнување на Хамилтон е „апсолутно во согласност со правилата“?!

Спортклуб - 21.07.2021

Техничкиот директор на Мерцедес, Џејмс Алисон, денеска истакна дека шампионот во Формула 1 Луис Хамилтон постапил во согласност со правилата во текот на претекнувањето на Макс Ферстапен на трката за Големата награда на Велика Британија.

Хамилтон: Ако нема почит на патеката, тогаш ова ќе се повторува

Екипа - 21.07.2021

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон не знае дали неговиот однос со големиот ривал од Ред Бул, Макс Ферстапен ќе биде нормален по сите случувања на патеката Силверстоун на трката за Големата награда на Велика Британија.

Тото Волф: Хамилтон е последната личност која треба да се обвини за валкани игри

Денешен - 21.07.2021

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката за ГН на Велика Британија. – Секој може да има свое мислење, тоа е нормално.

Тото Волф: Хамилтон е последниот кој треба да се обвини за валкани игри

24 Вести - 21.07.2021

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката за ГН на Велика Британија. – Секој може да има свое мислење, тоа е нормално.

Тото Волф: Хамилтон е последната личност која треба да се обвини за валкани игри

Опсервер - 21.07.2021

– Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката за ГН на Велика Британија. – Секој може да има свое мислење, тоа е нормално.

Тото Волф: Хамилтон е последната личност која треба да се обвини за валкани игри

Либертас - 21.07.2021

– Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката за ГН на Велика Британија. – Секој може да има свое мислење, тоа е нормално.

Тото Волф: Хамилтон е последната личност која треба да се обвини за валкани игри

MakPress - 21.07.2021

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф застана во одбрана на Луис Хамилтон, по низата обвинувања искажани кон него по судирот со Макс Верстапен на трката за ГН на Велика Британија. – Секој може да има свое мислење, тоа е нормално.

На аукција продадено второто најскапо Формула 1 возило – еве која е цената

4NEWS - 21.07.2021

За неверојатни 4.386.000 британски фунти е продаден болидот со кој британскиот Формула 1 возач – Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Турција во 2010 година. Аукцијата се одржала викендов, по што болидот „Мекларен МП4-25А“ се смести ...

Си даде ли Хамилтон „автогол?“ – Доколку нема почит, тоа од Силверстоун ќе се повтори!

Спортклуб - 20.07.2021

Луис Хамилтон деновиве е критикуван од поголемиот дел од јавноста, која смета дека тој имал сериозно влијание на сударот со Верстапен. Многумира рекоа дека тој едноставно бил во таква позиција што не можел да исчезме во моментот каде беше ...

„Хамилтон се однесуваше како уличен борец на Силверстоун“

Sport 1 - 20.07.2021

Пред два дена се случи голем инцидент на трката за Големата награда на Велика Британија меѓу Луис Хамилтон и Макс Ферстапен, кога возачот на Ред Бул си го искрши болидот. Хамилтон поради инцидентот доби казна од 10 секунди, но и покрај тоа славеше ...

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Курир - 20.07.2021

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун.

Болид на Хамилтон продаден за над 4,3 милиони фунти

Курир - 20.07.2021

Болидот со кој британскиот Формула 1 возач – Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Турција во 2010 година, е продаден за 4.386.000 британски фунти. Аукцијата на „Сотби“ се одржа викендов, по што болидот „Мекларен МП4-25А“ стана второ ...

Болид на Хамилтон продаден за над 4,3 милиони фунти

Независен - 20.07.2021

Англија – Болидот со кој британскиот Формула 1 возач – Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Турција во 2010 година, е продаден за 4.386.000 британски фунти. Аукцијата на „Сотби“ се одржа викендов, по што болидот „Мекларен МП4-25А“ ...

Ред Бул ќе се жали на одлуката за казната на Хамилтон! 🎥

СуперСпорт - 20.07.2021

Раководството на Ред Бул размислува дали да се жали на одлуката за казната на Луис Хамилтон од Мерцедес по инцидентот со Макс Ферстапен на трката за Големата награда на Велика Британија. По судирот на Силверстон, Хамилтон беше казнет само со 10 ...

Ред Бул ќе се жали на одлуката за казната на Хамилтон

Спортски - 20.07.2021

Раководството на Ред Бул размислува дали да се жали на одлуката за казната на Луис Хамилтон од Мерцедес по инцидентот со Макс Ферстапен на трката за Големата награда на Велика Британија. По судирот на Силверстон, Хамилтон беше казнет само со 10 ...

Хелмут Марко: Сите видоа што се случи, но ние нема да паднеме на нивно ниво

Дерби - 20.07.2021

Хелмут Марко во своето прво обраќање по контроверзните случувања на Силверстоун побара суспензија за Луис Хамилтон, но бидејќи и самиот тој е свесен дека нема да дојде до такво нешто, легендарниот советник на групацијата Ред Бул се помири со ...

Ред Бул размислува за жалба на одлуката за казната на Хамилтон

Екипа - 20.07.2021

Раководството на Ред Бул размислува дали да поднесе жалба на одлуката за казната на Луис Хамилтон на трката за Големата награда на Велика Британија која се возеше на патеката Силверстоун. По сударот во првиот круг од трката со Макс Ферстапен, ...

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Опсервер - 20.07.2021

– Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун.

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Кајгана - 20.07.2021

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко, изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, на трката во неделата во Силверстоун.

Ф1: Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот помеѓу Верстапен и Хамилтон

OhridNews - 20.07.2021

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун.

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

MakPress - 20.07.2021

Советникот на Ред Бул, Хелмут Марко изјави дека тимот ангажирал адвокат да го преиспита судирот меѓу Макс Верстапен и возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон на трката во неделата во Силверстоун.

Болидот на Хамилтон продаден за 4,8 милиони фунти

Кајгана - 20.07.2021

Болидот во кој британскиот возач на Формула 1 Луис Хамилтон победи на Големата награда во Турција во 2010 година е продаден за рекордна сума. Аукцијата беше одржана минатиот викенд, а болидот на Хамилтон McLaren MP4-25A е продаден за 4,836.000 фунти.

Во Ред Бул се уште бесни за Силверстоун – сега можеби најавуваат следен чекор

Спортклуб - 20.07.2021

Челниците на Ред Бул размислуваат да ја обжалат одлуката на ФИА да го казни Хамилтон само 10 секунди на трката во Силверстоун за потегот против Верстапен. Луис Хамилтон со победата во Британија успеа да ја стопи предноста на Макс Верстапен ...