TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србија со поголем прилив на странски инвестиции отколку Maкедонија, Босна, Црна Гора, Албанија и Косово заедно

Нетпрес - 18.04.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во гостување на Б92 истакна дека Србија има поголем прилив на странски инвестиции отколку Босна и Херцеговина, Македонија, Албанија и Косово заедно.

Вучиќ: Имаме двојно повеќе странски инвестиции од 4 земји во регионот

Локално - 18.04.2021

Србија имала 3,015 милијарди странски директни инвестиции во 2020 година, а Црна Гора, Босна и Херцеговина, Северна Македонија и Албанија сите заедно имале 1,7 милијарди евра во истиот период, изјави синоќа српскиот претседател Александар Вучиќ во ...

Вучиќ: Србија ќе биде велесила во производството на вакцини

Слободен Печат - 18.04.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека поради инвестицијата во Институтот Торлак, Србија ќе стане „суперсила“ во производството на вакцини, не само руската вакцина против вирусот Спутник V корона, туку и нова, четиривалентна ...

Вучиќ: Србија има дупло повеќе странски дирекни инвестиции од Бих, Црна Гора, Македонија и Албанија заедно!

Курир - 17.04.2021

Српскиот претседател Александар Вучиќ при неговото вечерашно гостување во емисијата „ФОКУС“ на „Б92“ истакна дека Србија има дупло повеќе странски дирекни инвестиции од Бих, Црна Гора, Македонија и Албанија заедно.

Приливот од странски инвестиции во Србија поголем отколку на четири земји од регионот заедно

Lider - 17.04.2021

Вучиќ напомена дека Србија има подобра стапка на раст од сите напоменати држави. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во гостување на Б92 истакна дека Србија има поголем прилив на странски инвестиции отколку Босна и Херцеговина, Македонија, ...

Maкедонија, Босна, Црна Гора, Албанија и Косово заедно немаат странски инвестиции колку Србија

Република - 17.04.2021

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во гостување на Б92 истакна дека Србија има поголем прилив на странски инвестиции отколку Босна и Херцеговина, Македонија, Албанија и Косово заедно.