TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АНТИЦИКЛОН НАД МАКЕДОНИЈА: Стабилното и суво време продолжува!

Пулс24 - 17.02.2024

АНТИЦИКЛОН НАД МАКЕДОНИЈА: Викендот ќе го отпочнеме со стабилно, сончево и тивко време. Наутро ќе биде студено, но пријатно топло преку ден. Во Скопје сончево и тивко. Минималната температура ќе се движи во интервал од -6 до 1°C, а максималната од ...

Антициклон ни носи вистинска пролет овој викенд во Македонија, слично време ќе имаме и во почетокот на следната недела!

Екран - 17.02.2024

Метео прогноза на Славчо Попоски: Под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ, овој врикед времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло, утре со појава на мала до умерена локална облачност.

АНТИЦИКЛОН НАД МАКЕДОНИЈА: Стабилното и суво време продолжува!

Екран - 16.02.2024

Метео прогноза на Славчо Попоски Под влијание на Антициклон, до крајот на оваа, како и во најголем дел од следната седмица во Македонија продолжува стабилното, суво и сончево време, повремено со мала до умерена локална облачност.

АНТИЦИКЛОН НАД МАКЕДОНИЈА: Стабилното и суво време продолжува!

24Инфо - 16.02.2024

Метео анализа на Славчо Поповски: Под влијание на Антициклон, до крајот на оваа, како и во најголем дел од следната седмица во Македонија продолжува стабилното, суво и сончево време, повремено со мала до умерена локална облачност.

Овој викенд ќе биде натпросечно топло

Скопје1 - 17.02.2024

„Под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ, овој врикед времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло, утре со појава на мала до умерена локална облачност“, најавува метео-прогнозерот Славчо Попоски.

Антициклон ни носи вистинска пролет овој викенд во Македонија, слично време ќе имаме и во почетокот на следната недела!

24Инфо - 17.02.2024

Под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ, овој врикед времето во Македонија ќе биде сончево и натпросечно топло, утре со појава на мала до умерена локална облачност.