TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бранко Героски: Одговори на седумте најчести прашања што ми ги поставуваат во врска со мојот однос кон аферата “Рекет”

Опсервер - 14.08.2019

ОДГОВОРИ НА СЕДУМТЕ НАЈЧЕСТИ ПРАШАЊА ШТО МИ ГИ ПОСТАВУВААТ ВО ВРСКА СО МОЈОТ ОДНОС КОН АФЕРАТА “РЕКЕТ” Во неколку коментари на различни постови, Aleksandar Icokaev и некои други ФБ пријатели поставуваат важни прашања кои се однесуваат на мојот личен ...

Став на „Интегра“ за „Рекет “

24 Вести - 14.08.2019

Од партијата „Интегра“ на прес конференција реагираа за актуелните настани во случајот„ Рекет“. Доколку власта и понатаму инсистира дека е несмасно вовлечена во коруптивните влијанија, единствениот начин базиран на матерјални докази е да се тргне ...

Боки 13, парите од рекетот му ги однел на советникот на Заев, Башановиќ

Република - 14.08.2019

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир.рс 1,5 милиони евра од рекетот ги однел кај советникот на Заев, Зоран Башановиќ.

Во „Рекет“ мора да одговараат и оние кои се претставуваат како жртви, вели Заев

Сакам да кажам - 14.08.2019

Зоран Заев вели дека како граѓанин и премиер има право да бара сите замешани во случајот „Рекет“ кои го прекршиле законот да си одговараат со соодветни казни, а одговорност мора да има и за сите оние кои прават сè за да се спасат и притоа се ...

Став на „Интегра“ за „Рекет “

Канал5 - 14.08.2019

Од партијата „Интегра“ на прес конференција реагираа за актуелните настани во случајот„ ...

Очајот на претседателот

Либертас - 14.08.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Бардул Заими за Инбокс7: Аферата „Рекет“ ја крена политичката температура во Северна Македонија. Ова афера веќе ги премина границите кога италијанскиот весник „Ла Верита“ објави видео материјали со „Боки 13“ и каде ...

Неумесните изјави за Рекет може политички да го „лизнат“ Заев

Р.С.Европа - 14.08.2019

Рано е да се зборува за политичка одговорност за премиерот Зоран Заев за случајот Рекет, оти досега не се докажала негова вклученост. Но, случајот ѝ штети на владата, а неумесните изјави даваат можност за политичко „лизгање“, велат аналитичари.

Српски медиуми: Боки 13 со закани кон Заев и Харадинај!

Алфа - 14.08.2019

Знам како крадат Заев и Хараднај! Ако не ме пуштите од тука, ќе објавам бројни докази за криминални врски за режимите во Скопје и Приштина, ова е најновата закана која според Информер.рс ја упатил Боки 13ка од Шутка преку српските медиуми.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека „Рекет“ тапка во место месец дена

Фактор - 14.08.2019

Процесот за случајот „Рекет“ месец дена тапка во место, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Велат дека ЈО не ја проширува истрагата кон нарачателите и организаторите. „Боки 13 и Зоки Кичеец се само жртвено јагне за спас на Катица Јанева и Зоран Заев.

Мицковски: Заев сака да се спаси од „Рекет“ глумејќи жртва

Република - 14.08.2019

Новинарот Ивор Мицковски смета дека премиерот Зоран Заев сака да се претстави како жртва во аферата „Рекет“ и затоа прави сè да се спаси. Заев: Одговорност во „Рекет“ мора да има и за сите оние кои прават сè за да се спасат и притоа се претставуваат ...

Боки 13 бесен од затвор му се заканил на Заев: Вади ме или ќе откријам како со Харадинај крадеш милиони

Press24 - 14.08.2019

Бојан Јоваановски, познат каако Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за криминалните врски на Зоран Заев и Рамуш Харадинај, објави српски „Информер“.

Заев за „Рекет“: Одоговорност мора да има и осмислувачите и за оние кои се прават жртви

PressingTV - 14.08.2019

Сите замешани во случајот кои прекршиле закон да си одговараат со соодветни казни, во транспарентна правосудна постапка. Одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ да се спасат и при тоа се претставуваат како жртви.Ова ...

Тука живее македонската елита, а беше и луксузното гнездо на Боки 13 за кое велеше дека за добар стил не се потребни ...

Вистина.мк - 14.08.2019

Аферата „Рекет“ не престанува да ја бранува јавноста, но и социјалните мрежи. Вистинско „цунами“ од твитови, постови, коментари, монтажи, фотографии… се случува Фејсбук, Твитер и Инстаграм… Тие и понатаму се преплавени со актерите во ферата, оние ...

Заев: Да не биде заборавено, јас сум човекот кој што го пријави случајот Рекет

Магазин - 14.08.2019

По вчерашната скандалозна изјава премиерот Зоран Заев денеска преку Фејсбук нагласува дека верува во транспарентни и во многу прецизни и брзи истраги. Премиерот истакна дека на оваа позиција е дојден благодарение на народот.

„Вечер“: Еден од рекетите на Боки, 400.000 евра се исплатени во Србија!

Курир - 14.08.2019

Аферата рекет станува меѓународна тема, не само затоа што во барањата за нејзиниото темелно расчистување учествуваат САД и ЕУ кои се и ментори на создавањето на СЈО кое е директно прозвано и препознаено како учесник во рекетот на бизнисмени од ...

Никола Мицевски: Рекетарската Влада мора да си замине, а предвремени избори се единствен излез од кризата

Press24 - 14.08.2019

Граѓаните секојдневно слушаат за аферите, криминалот, рекетот и корупцијата на власта. Нема ден да не помине, а да не излезе во јавност некоја афера поврзана со власта. Сметам дека што побрзо се организраат предвремени парламентри избори толку ...

„Информер“:Боки 13 има докази за криминални врски меѓу Заев и Харадинај

ММС - 14.08.2019

Српскиот печат продолжува со спектакуларните наслови за случајот „Рекет“, при што денеска на насловната страна провладиниот „Информер“ излегува со тврдење дека Бојан Јовановски, познат како Боки 13, се заканува дека ќе објави докази за криминални ...

Заканувачка порака на Боки 13 од Шутка: Знам како крадат Заев и Харадинај!

Магазин - 14.08.2019

Бојан Јовановски познат како Боки 13 се почесто почна да ги користи српските медиуми за да се огласи од затворот во Шутка каде тој се наоѓа поради големата афера „Рекет“ во која тој е првосоомничен, а второосомничен е Зоран Кичеец.

Боки 13 од затвор се заканува: Знам како крадат Заев и Харадинај!

Република - 14.08.2019

Бојан Јовановски, познат уште како Боки 13 кој е во притвор за аферата „Рекет“ се заканува и вели дека знае како крада Зоран Заев, премиерот на Македонија и Рамуш Харадинај, косовскиот премиер во оставка.

ВМРО-ДПМНЕ: Ги осудуваме навредите од Заев кон новинари и врз основа на сексуална ориентација

МКД - 13.08.2019

Криминалците се во Владата и ги води Зоран Заев. Тие ја уриваат Македонија и единствен начин да се спаси државата е да бидат поразени, реагираше ВМРО-ДПМНЕ на денешната изјава на премиерот Зоран Заев . „Зоран Заев е во очевидна паника.

Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај (ФОТО)

Курир - 14.08.2019

Српскиот весник „Информер“ на својата насловна страница објавува фотографија и наслов поврзан со милионскиот Рекет на Боки 13 кој овие денови ја тресе македонската јавност. Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај со ваков ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не презема ништо за „Рекет“, го штити криминалот

МКД - 13.08.2019

Зоран Заев ја претвори државата во дувло на криминал, корупција, рекет, поткуп, закани, уцени и пресметки со политички неистомисленици. Скоро еден месец македонската јавност е сведок на најголемиот скандал со рекетирање на бизнисмени, а Заев не ...

(ФОТО) Боки 13 и Роналдо носат ист џемпер кој чини „само“ 1 000 долари

iPortal - 13.08.2019

Еве на што ги трошеше Боки парите. Бојан Јовановски попознат како Боки 13 веќе цел месец е главна тема во медиумите поради случајот Рекет. Па така откако беше уапсен заедно со Зоран Милевски (Кичеец) бидејќи барале пари од бизнисменот Орце Камчев, ...

Српски Курир ја реши мистеријата: Боки 13 рекетирал за да ѝ врати долг на Јелена Карлеуша

+инфо - 13.08.2019

Српски Курир пишува дека првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски Боки 13, всушност, го рекетирал бизнисменот Орце Камчев за 1,5 милион евра за, меѓу другото, да ѝ ги врати парите што ѝ ги должел на својата, многу блиска пријателка ...

Ги прашавме Заев, Кирацовски и Ременски дали ќе дадат изјава во ОЈО за „Рекет“: Еве што одговорија

Слободен Печат - 13.08.2019

Од Владата велат дека премиерот еднаш дал изјава, иако тоа беше пред објавувањето на снимките. Никој од политичарите кои неофицијално се поврзуваат со аферата „Рекет“, засега не најавува дека ќе оди во Јавното обвинителство по сопствена волја да ...

РЕКЕТ- Од афера до риалити шоу: Кој е големиот брат?

Вечер - 13.08.2019

Не стивнуваат реакциите и шпекулациите за аферата „Рекет„ и по цел месец од нејзиното објавување. Дел од медиумите објавија дека специјалната обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слуша во објавените разговори меѓу првоосомничениот Бојан Јовановски ...

Скандалот „Рекет“ вовед во „Пржино 2“

Нетпрес - 13.08.2019

Еден месец скандалот „Рекет“ ја тресе владата на премиерот Зоран Заев преку информациите дека предметите за СЈО се користеле за да се извлекуваат милионски суми од бизнисмени – осомничени во случаите на специјалната обвинителка, Катица Јанева.

Кога носев женска чанта, ти ме поддржа: Боки 13 со „Рекет“ сакал да врати долг на Карлеуша

Женски магазин - 13.08.2019

Боки 13 кој во моментов е во притвор во Скопје поради случајот „Рекет“ во неколку наврати има изјавено дека српската пејачка Јелена Карлеуша и нејзината покојна мајка дивна му се блиски пријателки.

Пандов: Жаре откако си сврши со Заев, преку Боки Тредичи, годинава си изгради хотел на Халкидики

Република - 13.08.2019

Аналитичарот Александар Пандов преку својот фејсбук профил запраша дали специјалната јавна обвинителка која го води случајот „Империја“, Лиле Стефанова, за време на петчасовниот исказ во Јавното обвинителство зборувала околу вмешаноста на ...

Јанушев: Еден месец ЈО молчи и наместо да ги гони нарачателите во случајот Рекет тие одмараат

Курир - 13.08.2019

Пријателот на Зоран Заев, Боки Тредичи знае кој судија, кога е дежурен, кој нема да се појави и кој ќе дојде на негово место и што е најважно знае какви одлуки ќе бидат донесени од страна на судовите.

Ѓорѓиевски: Спасовски и Заев се олицетворение на криминалот во Македонија, а Боки Тредичи е ваш изум

Курир - 13.08.2019

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои вели дека Оливер Спасовски заедно со Зоран Заев ја уништиле државата. -Господине Спасовски, Ја уништивте Македонија.

Героски одговори на седумте најчести прашања за Рекет

Press24 - 14.08.2019

Бранко Героски со Фејсбук статус одговори на најчестите прашања за Рекет. Прво, иако како и повеќе новинари знаев за постоењето на видео и аудио снимките што ги објави италијанскиот медиум "Ла Верита", јас лично ги немам слушнато додека не беа ...

Карлеуша за “Репортер”: Боки 13 не ми должи пари, ниту знам дека должи на некому во Србија

Скопје1 - 13.08.2019

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ ги должел на Јелена Карлеуша, пејачката ексклузивно за „Репортер“ демантира дека му дала пари на Бојан ...

Боки 13 го рекетирал Камчев за да ѝ врати пари на Јелена Карлеуша!?

Expres - 13.08.2019

Уапсениот македонски презентер Бојан Јовановски, познат како Боки 13, го рекетирал бизнисменот Јордан Камчев за 1,5 милиони евра за да ги исплати долговите кон пејачката Јелена Карлеуша, меѓу другото, пишува српски „Курир“ Тој повеќе пати позајмувал ...

Заев со остра порака: Одговорност мора да има, нема да дозволиме криминалци, манипулатори и измамници да го спречат ...

Centar - 14.08.2019

Зоран Заев вели дека како граѓанин и премиер има право да бара сите замешани во случајот „Рекет“ кои го прекршиле законот да си одговараат со соодветни казни, а одговорност мора да има и за сите оние кои прават сè за да се спасат и притоа се ...

Боки 13 од притвор се заканил дека ќе ги разоткрие криминалите на Заев и Харадинај

Нетпрес - 14.08.2019

Бојан Јоваановски, попознат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Орце Камчев, се заканува дека ќе објави докази за криминалните врски на Зоран Заев и Рамуш Харадинај, објави српски Информер.

Заев и денеска бара брза и независна истрага за „Рекет“, потсетува дека тој прв го пријавил случајот

4NEWS - 14.08.2019

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев очекува независна и прецизна истрага за случајот „Рекет“ која според него мора да заврши што поскоро. Резултатот од истрагата мора да донесе преземање одговорност, вели премиерот во интервју за државната агенција ...

Заев: Сите што имаат индиции за злоупотреби а се однесуваат на „Рекет“ да ги пријават

Фактор - 14.08.2019

Во однос на случајот „Рекет“, сметам дека секој граѓанин, без разлика дали е политичар или новинар, има обврска кон правната држава и кон јавниот интерес сите индиции и информации за злоупотреби да ги пријави во истражните органи, како што тоа јас ...

Рекетот на Боки 13 се исплаќал и во Србија, исплатени 400.000 евра

Република - 14.08.2019

Рекетот на Боки 13 се исплаќал и во Србија, а во целата постапка е вклучен и советникот на премиерот Заев, Зоран Башановиќ од Белград, дознава порталот „ Вечер “ повикувајќи се на извори од српските органи кои се занимаваат со организиран криминал, ...

ВЕЧЕР: Рекетот на Боки 13 се исплаќал и во Србија

Нетпрес - 14.08.2019

Аферата рекет станува меѓународна тема, не само затоа што во барањата за нејзиниото темелно расчистување учествуваат САД и ЕУ кои се и ментори на создавањето на СЈО кое е директно прозвано и препознаено како учесник во рекетот на бизнисмени од ...

Боки 13 од затвор се заканува: Знам како крадат Заев и Харадинај!

Сител - 14.08.2019

Бојан Јовановски, познат уште како Боки 13 кој е во притвор за аферата „Рекет“ се заканува и вели дека знае како крада Зоран Заев, премиерот на Македонија и Рамуш Харадинај, косовскиот премиер во оставка.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е во очигледна паника, доказите што излегуваат за „Рекет“ го стегаат обрачот околу него

Макфакс - 13.08.2019

Криминалците се во Владата и ги води Зоран Заев. Тие ја уриваат Македонија и единствен начин да се спаси државата е да бидат поразени, велат од ВМРО-ДПМНЕ по изјавите на премиерот Зоран Заев во врска со случајот „Рекет“.

Боки 13 се заканува преку српски весник!

Expres - 14.08.2019

Српски „Информер“ на насловна страница објавува наслов поврзан со милионскиот Рекет на Боки 13 кој овие денови ја тресе македонската јавност. „Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај“ е насловот на текстот во печатеното ...

БОКИ 13 ВО ИНФОРМЕР: Знам како крадат Заев и Харадинај

Денешен - 14.08.2019

Српскиот весник Информер на насловната страница објавува фотографија и наслов поврзан со милионскиот Рекет на Бојан Јовановски Боки 13, кој овие денови ја тресе македонската јавност. Боки 13 се заканува од притвор: Знам како крадат Заев и Харадинај! ...

ВМРО-ДПМНЕ: Четири недели нема проширување на истрагата за „Рекет“

Макфакс - 13.08.2019

Четири недели нема проширување на истрагата, иако целата јавност слушна дека Зоран Заев бил информиран што прават Боки Тредичи, Зоки Милевски и Катица Јанева, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение, коментирајќи ги актуелните случувања со аферата ...

Карлеуша ексклузивно за „Репортер“: Лага е дека Боки 13 ми должи пари

Репортер - 13.08.2019

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ ги должел на Јелена Карлеуша, пејачката ексклузивно за „ Репортер “ демантира дека му дала пари на Бојан ...

Боки го рекетирал Камчев за да врати пари на Карлеуша

iPortal - 13.08.2019

Боки 13 го рекетирал Камчев бидејќи имал големи долгови и та кон српската дива Јелена Карлеуша. Српскиот весник Курир пишува дека дел од парите кои му ги дал Орце Камчев требало да ѝ ги врати на својата, многу блиска пријателка Јелена Карлеуша.

Александар Пандов: Онака најпатриотски, годинава си изгради хотел (EOS Luxury Suites) во Криопиги, Халкидики

Опсервер - 13.08.2019

Многу ме интересира дали денес тапираната Лиле Стефанова, дала било каков исказ околу Жаре и како успел тој преку Боки Тредичи да си заврши работата, плус како тврди Боки и да си заврши со Заев уште многу други големи работи? Да ве потсетам, Жарко ...

Јанушев:Оставка веднаш, итни предвремени парламентарни избори

Канал5 - 13.08.2019

Пријателот на Зоран Заев, Боки Тредичи знае кој судија, кога е дежурен, кој нема да се појави и кој ќе дојде на негово место и што е најважно знае какви одлуки ќе бидат донесени од страна на судовите.

Бранко Героски: Одговори на седумте најчести прашања што му ги поставуваат во врска со мојот однос кон афаерата „Рекет“

Нетпрес - 14.08.2019

ОДГОВОРИ НА СЕДУМТЕ НАЈЧЕСТИ ПРАШАЊА ШТО МИ ГИ ПОСТАВУВААТ ВО ВРСКА СО МОЈОТ ОДНОС КОН АФЕРАТА “РЕКЕТ” Во неколку коментари на различни постови, Aleksandar Icokaev и некои други ФБ пријатели поставуваат важни прашања кои се однесуваат на мојот личен ...